II Liceum Ogólnokształcące
Klasa Policyjno-Prawna
Klasa policyjno-prawna przygotowuje kandydatów na przyszłych policjantów. W ramach nauki przewidywane są zajęcia praktyczne na terenie Komendy Powiatowej Policji w Koluszkach i Sądu Rejonowego w Brzezinach, zajęcia z prokuratorem, udział młodzieży w patrolach policyjnych* (uczniowie będą umundurowani, wyjazd do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie i Szkoły Policji w Pile. Będzie też prowadzone szkolenie strzeleckie, a w ramach wf- zajęcia ze sztuk walki. Program nauczania przewiduje naukę na poziomie rozszerzonym z następujących przedmiotów kształcenia ogólnego:
Klasa Psychologiczno-Socjalna
Uczniowie klasy psychologiczno-socjalnej mają możliwość poznać podstawy psychologii i socjologii i rozwinąć własne umiejętności interpersonalne. Program obejmuje też zajęcia praktyczne. Absolwenci mogą kontynuować naukę na kierunkach uniwersyteckich (psychologia, pedagogika, praca socjalna itp.) lub policealnych (pracownik socjalny, asystent osoby niepełnosprawnej, opiekun dziecięcy; to zawody przyszłościowe: zatrudnienie w nich rośnie w całej Unii Europejskiej). Program nauczania przewiduje naukę na poziomie rozszerzonym następujących przedmiotów kształcenia ogólnego:
Technikum
Zawód - technik elektronik
Uczeń w trakcie nauki pozna podstawy techniki, elektrotechniki, elektroniki i automatyki użytkowania
i obsługi urządzeń elektronicznych. Absolwent będzie potrafił obsługiwać urządzenia elektroniczne, dobrać aparaturę elektroniczną, testować układy i urządzenia elektroniczne, doradzać klientom zakup określonego sprzętu (przeprowadzić reklamę sprzętu). Absolwenci będą przygotowani do osiągania kwalifikacji zawodowych w takich dziedzinach jak: telekomunikacja, automatyka i robotyka, teletechnika, metrologia.
Zawód - technik mechatronik
Na kierunku mechatronika uczniowie poznają zagadnienia z dziedziny obsługi i sterowania procesami technicznymi. Mechatronika zawiera w sobie wiele dziedzin budowy maszyn (urządzenia zautomatyzowane, sprzęt medyczny), techniki samochodowej (systemy ABS, ASR, poduszki powietrzne, układ wtryskowy i zapłonowy), techniki produkcji (roboty produkcyjne, obrabiarki numeryczne, systemy kontroli i monitoringu procesów produkcyjnych, sieci komputerowe).
W naszej szkole uczniowie nabywają również doświadczenie w montażu i programowaniu systemów alarmowych i domofonowych, konstruowaniu robotów i układów elektronicznych, programowaniu procesorów, montażu instalacji elektrycznych, podłączaniu silników transformatorów i innych urządzeń.
Zawód - technik Logistyk
Absolwenci szkół średnich w zawodzie technik logistyk mogą podjąć pracę w wielu przedsiębiorstwach czy jednostkach administracji publicznej, gdzie nie powstały jeszcze działy logistyki i nie oznacza to jednak, że nie jest w nich prowadzona działalność logistyczna. Jest to bardzo ogromny dział nauki i zasób wiedzy wykorzystuje się w wielu dziedzinach gospodarki np.: wojsko, placówki opieki zdrowotnej, w różnego rodzaju przedsiębiorstwach przemysłowych i handlowych.
Więcej informacji na naszej stronie internetowej