Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Zawodowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

ul. Brzozowa 5, 31-050 Kraków
tel. (012) 422-49-55
www:   http://www.brzozowa5.edu.pl
e-mail:   zsz-pgnig@oswiata.org.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15842 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

XXIV LICEUM PROFILOWANE (3 lata)

- profil zarządzanie informacją
 

TECHNIKUM KSZTAŁTOWANIA
ŚRODOWISKA NR 24
(4 lata)

- technik technik ochrony środowiska (specjalność ogólna)
- technik geolog (specjalność geoturystyka)
- technik informatyk (administracja sieciami komputerowymi, systemy zarządzania bazami danych, grafika komputerowa)
- technik instalacji sanitarnych (specjalność gazownictwo)
- technik wiertnik (specjalność ogólna)

SZKOŁA POLICEALNA DLA DOROSŁYCH

- technik wiertnik (zaocznie)

Wszystkie szkoły wyposażają uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne dla dokonania wyboru dalszej drogi zawodowej - z możliwością dal­szego kształcenia w szkołach wyższych, policealnych szkołach zawodowych czy kursach specjalistycznych.

Najważniejszym atutem szkoły są kompetentni nauczyciele, którzy wraz z naszą wspaniałą młodzieżą tworzą przyjazną i miłą atmosferę nauki. Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną, pracownie informatyczne wyposażone w nowoczesne komputery. Zdobyta u nas praktyczna wiedza zapewni Ci pracę na poszukującym specjalistów rynku pracy Unii Europejskiej. Szkoła prowadzi praktyki w kraju i za granicą oraz uczestniczy w wymianach zagranicznych. Szczegółowe informacje uzyskasz na stronie szkoły.

WYBRANE KIERUNKI KSZTAŁCENIA I SPECJALNOŚCI

GEOTURYSTYKA

W Technikum Geologicznym młodzież może kształcić się w specjalności geoturystyka. Przedmioty zawodowe zostały rozszerzone o atrakcje geoturystyczne, obsługę ruchu turystycznego, turystykę kwalifikowaną oraz prawo i marketing w turystyce. Geoturystyka rozwinęła się w efekcie ogromnego zainteresowania obiektami geologicznymi budzącymi podziw swoją różnorodności, finezją form oraz kolorystyką zmuszając do zastanowienia się nad siłami przyrody. Jako nowy kierunek kształcenia pojawiła się na Wydziale Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska AGH w Krakowie a następnie na innych uczelniach w kraju i za granicą. Geoturystyka jest działem turystyki poznawczej i/lub nastawionej na przeżycia, opartej na poznawaniu obiektów i procesów geologicznych, czyli atrakcji geoturystycznych.

INFORMATYKA

Według badań rynku pracy w Polsce i na Świecie do końca tej dekady będzie brakować bardzo wielu specjalistów z branży IT. Podczas zajęć nauczysz się: programować (Java, C++, Visual Basic, Delphi), baz Danych (ACCESS, MS SQL), grafiki (Corel, Photoshop, Gimp, Blender, Flash itd.), technologii internetowych (HTML, PHP, CMS, przegląd i konfiguracja systemów portalowych, tworzenie sklepów internetowych, projektowanie skryptów itp.), systemów operacyjnych Windows, MAC OS X, Linuks, administrować serwerami pracującymi na bazie Windows 2003 Server, Windows 2003 SBS, Mac OS X Server, Linuks Debian lub Mandriva, projektować, budować i wdrażać sieci komputerowe (sporządzanie profesjonalnych projektów sieci i nauka praktycznych umiejętności od nauki zakładania wtyczek RJ45, przez switche i inne urządzenia sieciowe po tematykę serwerową).

OCHRONA ŚRODOWISKA

Tu zdobędziesz wiedzę o stanie naszego środowiska i poznasz sposoby ochrony środowiska podczas nauki w szkole i na licznych wycieczkach. Będziesz mógł odbyć praktykę w nowoczesnych w zakładach związanych z ochroną środowiska, co pozwoli Ci zdobyć umiejętności niezbędne dla wykonywanie zawodu. Będziesz mógł wiązać swoją przyszłość ze strukturami Unii Europejskiej. Jeśli będziesz chciał kształcić się dalej wydziały ochrony środowiska uczelni wyższych czekają na Ciebie.

URZĄDZENIA SANITARNE

Technik urządzeń sanitarnych pracuje w firmach zajmujących się budową i utrzymaniem sieci wodociągowych, ciepłowniczych, gazowych i kanalizacyjnych, zarówno zewnętrznych, czyli między budynkami jak i wewnętrznych - w budynkach. Ponadto może zajmować się utrzymywaniem sprawności urządzeń końcowych tych sieci, tj. piecyków gazowych, armatury sanitarnej w toaletach, łazienkach i kuchniach. Zawód technika urządzeń sanitarnych można zdobyć kończąc nasze technikum o takiej specjalności. Tak jak wszystkie kierunki prowadzone przez naszą szkołę, także i ten daje możliwość założenia własnej firmy. Technik urządzeń sanitarnych może specjalizować się w sieciach cieplnych, sieciach gazowych, sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych lub w wyposaeniu sanitarnym budynków. Pracuje przy usuwaniu awarii, pracach konserwacyjnych, modernizacji, a take przy rozbudowie istniejących i budowie nowych sieci.

GALERIA

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie