Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Technikum Leśne w Miliczu

ul. Kasztelańska 1, 56-300 Milicz
tel./fax (71) 384-07-18
www:   http://www.tlmilicz.pl
Technikum Leśne na Facebooku
e-mail:   sekretariat@tlmilicz.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 13260 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM LEŚNE (4 lata)


Oferujemy możliwość wynajęcia nowocześnie wyposażonej sali w celach:

- organizacji spotkań biznesowych, narad,
  konferencji, szkoleń

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Leśne w Miliczu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2018"

Szkoła Leśna w Miliczu istnieje od 1963r. W czerwcu 2013 roku odbyły się uroczystości związane z obchodami Jubileuszu 50-lecia Technikum Leśnego w Miliczu. Placówka jest szkołą resortową Ministra Środowiska.

Szkoła kształci leśników. Ma doskonałą kadrę nauczycieli, odpowiednio wyposażone pracownie i nowoczesne pomoce naukowe. W szkole obowiązuje umundurowanie. Uczniowie mają możliwość nauki języków obcych, uczą się obsługi specjalistycznych, leśniczych programów informatycznych. Uczniowie mogą zdobyć prawo jazdy kat. T dające uprawnienia do obsługi leśnych maszyn wolnobieżnych.


Nauka w szkole odbywa się przy wykorzystaniu najnowszych maszyn i urządzeń leśnych, co jest zasługą stałej i ścisłej współpracy z Lasami Państwowymi. Kształcenie przyszłych leśników odbywa się obecnie na terenie Nadleśnictwa Milicz.

Szkoła leśna wrosła w krajobraz Milicza i utrwaliła się pozytywnie w pamięci jej mieszkańców. Wielu jest dumnych z istnienia w ich mieście szkoły mundurowej, której absolwenci słyną z podejmowania licznych działań społecznych na rzecz najbliższego środowiska, szkoła natomiast dumna jest ze swoich uczniów, wyróżniających się zachowaniem i postawą oraz z absolwentów, którzy dziś tworzą naszą krajową rzeczywistość.

Każdy uczeń technikum może uzyskać dwie kwalifikacje zawodowe uprawniające do otrzymania dyplomu technik leśnik:
 • R.13. Ochrona i zagospodarowanie zasobów leśnych
 • R.14. Użytkowanie zasobów leśnych

Praktyczna Nauka Zawodu w Technikum Leśnym w Miliczu
Praktyczna nauka zawodu uczniów Technikum Leśnego odbywa się w lasach Nadleśnictwa Milicz. Nadleśnictwo zapewnia front robót, transport, jak również ponosi koszt odzieży roboczej, posiłków regeneracyjnych oraz wyposażenia bazy techniczno-dydaktycznej.

Bogactwo warunków siedliskowych lasów milickich sprawia, iż zajęcia są bardzo interesujące i przekrojowe. Do celów dydaktycznych uczniowie mają do dyspozycji specjalistyczne maszyny i urządzenia leśne większości firm europejskich. Nowoczesny sprzęt i wysoko kwalifikowana kadra instruktorska zapewniają profesjonalny przebieg szkolenia praktycznego.

Zajęcia pozalekcyjne:
 • Sekcja biegów na orientację
 • Sekcja łucznicza
 • Koło Turystyczne
 • Sport
 • Hodowla lasu
 • LOP
 • Koło biologiczne
 • Koło ornitologiczne
 • Szkolny Klub Filmowy
 • Koło fotograficzne

Internat Technikum Leśnego w Miliczu
Internat Technikum Leśnego w Miliczu jest placówką opiekuńczo-wychowawczą wspomagającą dydaktyczno-wychowawczą funkcję szkoły. Zapewnia bardzo dobre warunki do nauki i wypoczynku. Do dyspozycji mieszkańców są 84 trzyosobowe pokoje z łazienką, ogólnie dostępne kuchenki i świetlice do zajęć nieobowiązkowych. Internat oferuje młodzieży korzystanie z pomieszczeń rekreacyjnych: siłownia, klub fitness, sala bilardowa, sala do tenisa stołowego, pracownia komputerowa. Wykwalifikowana kadra pedagogiczna zapewnia wychowankom wszechstronny rozwój zainteresowań, uzdolnień, pasji poprzez organizację zajęć kulturalnych, turystycznych i sportowych.

Internat Technikum Leśnego w Miliczu oferuje możliwość wynajęcia nowocześnie wyposażonej sali w celach: organizacji spotkań biznesowych, narad, konferencji, szkoleń.

Wyposażenie sali:
 • ilość miejsc – 50
 • komputerowy zestaw multimedialny
 • tablica interaktywna z oprzyrządowaniem
 • aneks kuchenny z kącikiem kawowym
 • możliwość zamówienia obiadów, zimnych przekąsek
 • sala klimatyzowana, z osobnym wejściem, parkingiem

Szkoła i jej otoczenie
Szkoła zajmuje XVIII-wieczny pałac klasycystyczny, dawną rezydencję Maltzanów, położony miedzy dwoma rzekami - Baryczą i Młynówką. Pałac nierozerwalnie związany jest z zabytkowym parkiem, utrzymywanym w stylu angielskim, porośniętym wiekowymi wiązami, dębami, olchami i licznymi krzewami różaneczników.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie