Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 2

im. Sybiraków w Nowym Sączu

ul. Podhalańska 38, 33-300 Nowy Sącz
tel. (18) 440-02-90
www:   http://zsnr2ns.edu.pl
e-mail:   zsnr2ns@op.pl
zs2@edu.nowysacz.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 22919 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

IX LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa ogólnodostępna z innowacją pedagogiczną - przysposobienie wojskowe
- klasa ogólnodostępna - integracyjna

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH (zaoczne)

 

TECHNIKUM nr 2


ZASADNICA SZKOŁA ZAWODOWA nr 2 (3-letnia)

- sprzedawca, kucharz
- wielozawodowa: fryzjer, krawiec, cukiernik, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, ślusarz, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, stolarz, monter elektronik, tapicer, murarz itp

Uchwałą Rady Miasta Nowego Sącza 12 kwietnia 2002r. nadano Zespołowi Szkół Nr 2 w Nowym Sączu imię Sybiraków, Rada Rodziców ufundowała sztandar. Był to dla całej społeczności szkolnej dzień szczególny, nowy etap w realizacji zadań wychowawczych. Obecnie w skład Zespołu Szkół nr2 im. Sybiraków wchodzą: IX Liceum Ogólnokształcące, Technikum Nr 2 oraz Zasadnicza Szkoła Zawodowa Nr 2.

W 2005r. otrzymaliśmy certyfikat „Szkoła z Klasą” i rozpoczęliśmy współpracę z Siostrami Służebniczkami ze Starej Wsi, aby pomagać dzieciom na Syberii – wyjazdy z darami kontynuowane są do dziś jako forma wycieczki dla najbardziej aktywnych wolontariuszy.

W 2007r. powstało przy naszej szkole Stowarzyszenie Pamięci Polskiego Sybiru zrzeszające nauczycieli, pracowników, uczniów, Sybiraków oraz osoby, dla których „Golgota Wschodu” to temat szczególny. Od kilku lat realizujemy w szkole, poprzez działanie Klubu Młodego Europejczyka, zadania dotyczące regionu, ale jednocześnie związane z przynależnością Polski do Unii Europejskiej. Prowadzony jest program Edukacji europejskiej, organizowane konkursy dotyczące zabytków Sądecczyzny, Dni Wielokulturowości, Dzień Europy. Prowadzona jest także edukacja obywatelska – wykłady dotyczące praw człowieka, samorządności, prawybory prezydenckie, samorządowe i parlamentarne w ramach akcji CEO.

W klasie liceum ogólnokształcącego, w której realizowana jest innowacja pedagogiczna przysposobienie wojskowe realizowany jest program nauczania przedmiot ogólnokształcących, a także poszerzony program przysposobienia obronnego. Nauka odbywa się pięć dni w tygodniu, w tym jeden dzień (poniedziałek lub piątek) jest tzw. dniem wojskowym. Dzień ten składa się z zajęć sportowo-obronnych. Ucząc się w naszej szkole zdobywasz: umiejętności wojskowe, sprawność fizyczną, przygotowanie do służby w formacjach mundurowych, możliwość kontynuowania nauki w uczelniach wojskowych, możliwość wyboru jednostki wojskowej-(strzelcy).

BIBLIOTEKA

Biblioteka to miejsce szczególne w naszej szkole. Księgozbiór liczy ok. 5000 pozycji: ciekawe pozycje powieściowe i biograficzne, bogaty księgozbiór podręczny (encyklopedie, słowniki, leksykony, albumy itp.), biblioteczka literatury sybirackiej propagująca wiedzę o naszym Patronie, ciekawe czasopisma: "Cogito", "National Geographic", "Mówią Wieki" i inne.
Praca biblioteki nie ogranicza się tylko do wypożyczania książek. Z inicjatywy Pani bibliotekarki przeprowadzane są w szkole różne konkursy np. Konkurs Wiedzy Wszelakiej "Omnibus", spotkania z poezją, układana jest przez uczniów - z przymrużeniem oka - Złota i Czarna lista lektur, ogłaszany jest ranking najczęściej wypożyczanych książek. W gablocie bibliotecznej co miesiąc można przeczytać informacje o stanie czytelnictwa każdej klasy.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie