Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich
i Gastronomicznych

w Przemyślu

ul. Bakończycka 11, 37-700 Przemyśl
tel. (16) 678-84-86, (16) 678-94-87
www:   http://www.zsu-hig.edu.pl
e-mail:   sekretariat@zsu-hig.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13521 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM Nr 1 (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Nr 1

- kucharz
- cukiernik
- klasa wielozawodowa

Motto szkoły:
Wszystko to, co robimy w szkole jest ukierunkowane na odpowiedzialne podejmowanie decyzji przez naszych absolwentów, dokonywanie właściwych wyborów i hierarchizowanie wartości w dorosłym życiu.

Krótka historia

Historia szkoły sięga 1959 roku. Wtedy powstała Zasadnicza Szkoła Zawodowa dla Pracujących Rzeszowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Mieszkalnego w Przemyślu, z inicjatywy tego przedsiębiorstwa. W styczniu 1964 roku szkołę przejęło Jarosławskie Przedsiębiorstwo Budowlane, zmieniając jej nazwę na: Zasadnicza Szkoła Budowlana dla Pracujących Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Budowlanego w Przemyślu.

Szkoła kilkakrotnie zmieniała nazwę. W maju 1999 roku opracowano w ZST wewnątrzszkolny system oceniania, o którym głośno było nie tylko na Podkarpaciu. Nowatorstwo tego systemu spowodowało, że głośno było o Naszej szkole w telewizji (program "Rower Błażeja"), radiu ("HOT" i "RZESZÓW") oraz w szkołach Przemyśla i całego Podkarpacia.

U schyłku lat dziewięćdziesiątych ZST nawiązał współpracę z podobną szkołą w Belgii. 1 września 2005 roku w skład Zespołu Szkół Technicznych weszły szkoły tworzące dotychczasowy Zespół Szkół Odzieżowych . Od 1 września 2007 nastąpiła zmiana nazwy szkoły na Zespół Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych, z równoczesnym włączeniem szkół zlikwidowanego Zespołu Szkół Gastronomicznych i Przemysłu Spożywczego.

Dla właściwego zabezpieczenia potrzeb uczniów w Zespole Szkół prowadzone są:
 • biblioteka szkolna
 • gabinet pedagoga szkolnego oraz gabinet psychologa szkolnego
 • gabinet higienistki szkolnej

W naszej szkole prężnie działają koła zainteresowań, które pozwalają uczniom rozwijać pasje i zdolności, nie tylko podczas lekcji. Ich opiekunami są nauczyciele, którzy zawsze służą pomocą i dokładają wszelkich starań, by zajęcia te były ciekawe oraz inspirujące.
 • Szkolny Klub Przedsiębiorczości
 • Szkolne Koło Caritas
 • Szkolne Koło Turystyczno-Krajoznawcze
 • UKS Forma
 • Szkolne Koło Strzeleckie
 • Szkolny Klub Europejski
 • eTwinning

W szkole realizowany jest projekt współfinansowany przez UE w ramach EFS. Projekt przyczynia się do wzmocnienia atrakcyjności i podniesienia jakości oferty edukacyjnej szkoły. W ramach projektu oferujemy:
 • zajęcia przygotowawcze do egzaminów maturalnych i zawodowych
 • zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe z języka angielskiego, niemieckiego, przedsiębiorczości i informatyki
 • zajęcia wyrównawcze
 • opiekę nad dziećmi dla matek pobierających naukę
 • zajęcia prowadzone metodą e-learningową
 • grupowe szkolenia przygotowujące do poruszania się po rynku pracy
 • indywidualne doradztwo z zakresu planowania i kształtowania kariery zawodowej

USŁUGI ORAZ OFERTA GASTRONOMICZNA

Prowadzimy obsługę imprez okolicznościowych i usługi kateringowe dla małych i dużych firm. Zapewniamy szeroki asortyment potraw i oryginalnych zakąsek na stoły bankietowe oraz przyjęcia zasiadane.

Przyjmując zlecenia zapewniamy pełną obsługę, począwszy od przygotowania wystroju sali po profesjonalną obsługę kelnerską.

Oferta gastronomiczna
Pracownie gastronomiczne Zespołu Szkół Usługowo-Hotelarskich i Gastronomicznych oferują asortyment produktów cukierniczych i garmażeryjnych. Wyroby nasze przygotowywane są z naturalnych surowców, bez konserwantów, sztucznych barwników, polepszaczy i innych środków chemicznych.

Wysokiej jakości wyroby idące w parze z atrakcyjnymi cenami znalazły uznanie wielu konsumentów na terenie całego Podkarpacia.

Zamówienia i dodatkowe informacje:
tel. (016) 678-84-86 wew. 16 lub e-mail: ggronska@poczta.onet.pl

OFERTA EDUKACYJNA

Charakterystyka kierunków

Technik obsługi turystycznej

Oprócz przedmiotów ogólnokształcących przygotowujących do matury program nauczania obejmuje przedmioty zawodowe: podstawy turystyki, obsługa ruchu turystycznego, geografia turystyczna, marketing usług turystycznych, ekonomia i prawo o turystyce, obsługa informacji w turystyce, język obcy zawodowy, zajęcia praktyczne. Praktyki zawodowe odbywać się będą w biurach podróży, organizacjach turystycznych, ośrodkach informacji turystycznej, domach wczasowych.

Nauczysz się:
 • opracować programy imprez turystycznych
 • zamawiać i rozliczać usługi turystyczne
 • organizować i obsługiwać targi, zjazdy, kongresy
 • współpracować przewodnikami i pilotami wycieczek krajowych i zagranicznych w dwóch językach obcych
 • udzielać informacji turystycznej

Technik hotelarstwa

Zespół Szkół Technicznych to najlepszy wybór w naszym mieście i okolicy. Takiej nie znajdziesz w bliższej i dalszej okolicy Przemyśla.

Nauczysz się biegle mówić po angielsku i niemiecku. Będziesz miał okazję zrobić na miejscu w naszej szkole Kurs Pilotów Wycieczek Zagranicznych, a praktykę w tym względzie zdobędziesz wyjeżdżając do Belgii w ramach międzynarodowej wymiany szkół średnich, a potem Belgów przyjmiesz u siebie, bo zapewne wiesz, że w ten sposób zawiązują się przyjaźnie młodych.

Szkoła posiada wspaniale wyposażone zaplecze, a w recepcji pracowni poczujesz się jak w europejskim wielogwiazdkowym hotelu.

Technik technologii odzieży

Poza przedmiotami ogólnokształcącymi i dwoma językami obcymi będziesz mógł nauczyć się projektowania odzieży, modelowania form, tworzenia niepowtarzalnych modeli odzieży. Szkoła organizuje dla wszystkich praktyki na terenie Przemyśla. Szkoła umożliwia udział w obozach krajoznawczych i językowych w kraju i za granicą.

W pracowni komputerowej z dostępem do Internetu nauczysz się przenosić swoje wizje i projekty w wirtualny świat za pomocą CADowskich programów komputerowych, wychodząc naprzeciw globalizacji, jako absolwent naszej szkoły będziesz znał biegle dwa języki obce i ich zastosowanie w pracy.

Technik żywienia i gospodarstwa domowego

Technik żywienia i gospodarstwa domowego może być zatrudniony w obiektach zbiorowego wyżywienia, instytucjach zajmujących się obrotem żywnością, instytucjach zajmujących się upowszechnianiem wiedzy o żywieniu, żywności i gospodarstwie domowym.

Możliwe kierunki specjalizacji:
 • organizacja usług gastronomicznych
 • dietetyka
 • usługi hotelarsko-turystyczne
 • urządzanie wnętrz i otoczenia domów

Technik organizacji usług gastronomicznych

Absolwent będzie przygotowany do wykonywania zadań zawodowych związanych z funkcjonowaniem części gastronomicznej (kuchnia, sale konsumpcyjne, room service) i administracyjno-gospodarczej (dział finansowo-księgowy, dział sprzedaży) zakładu gastronomicznego.

Technik organizacji usług gastronomicznych może być zatrudniony w obiektach zbiorowego wyżywienia, zwłaszcza zakładach gastronomicznych żywienia otwartego i zamkniętego, instytucjach zajmujących się obrotem żywnością.

Technik usług fryzjerskich

Absolwent z przygotowaniem w zawodzie fryzjer może być zatrudniony w zakładach fryzjerskich świadczących usługi typowe dla fryzjerstwa damskiego czy męskiego lub podejmować działalność w tym zakresie na własny rachunek. Dla absolwentów szkół fryzjerskich istnieje również możliwość podnoszenia kwalifikacji w AKADEMII SZTUKI FRYZJERSKIEJ, możliwe są tam wszystkie stopnie awansu: od ucznia aż do stylisty lub instruktora zawodu.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

Będąc uczniem tej szkoły praktykę odbywasz w wybranym przez Siebie zakładzie, gdzie:
 • zawierasz umowę z pracodawcą
 • bezpośrednio zdobywasz potrzebne umiejętności zawodowe
 • uczysz się profesjonalnej obsługi klienta
 • a w szkole uczysz się przedmiotów ogólnokształcących

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie