Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1

ul. Piłsudskiego 5, 98-200 Sieradz
tel. (043) 827-17-85
www:   http://zspnr1.nasze.pl
e-mail:   zspnr1@vp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 8651 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
LICEUM PROFILOWANE
TECHNIKUM
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

Szkoła zatrudnia profesjonalną, wykwalifikowaną, fachową i rzetelną kadrę pedagogiczną, która wspomaga uczniów nie tylko w zdobywaniu wiedzy ogólnej, ale także w rozwijaniu innych umiejętności i zainteresowań.
Kierunki Kszatałcenia

Technikum – 4 lata (języki: j. niemiecki, j. angielski)
Obsługa i naprawa pojazdów samochodowych
Nauka w szkole trwa cztery lata. Absolwenci posiadają pełną wiedzę z zakresu budowy, naprawy i eksploracji pojazdów samochodowych.
W programie nauczania jest przedsiębiorczość, techniki informatyczne i zdobycie prawa jazdy kategorii B.
W trakcie nauki uczniowie odbywają zajęcia praktyczne w dobrze wyposażonych warsztatach Centrum Kształcenia Praktycznego w Sieradzu oraz miesięczną praktykę zawodową.
W toku nauki uczeń zdobywa wykształcenie ogólnokształcące z maturą oraz kwalifikacje zawodowe, potwierdzone egzaminem z kwalifikacji zawodowych i dyplom technika mechanika pojazdów samochodowych.

Informatyczne
W programie nauczania są przedmioty ogólnokształcące w wymiarze 3 letniego Liceum Ogólnokształcącego oraz blok przedmiotów ogólnozawodowych obejmujących następujące przedmioty: systemy operacyjne i sieci komputerowe, oprogramowanie biurowe, programowanie strukturalne i obiektowe, urządzenia techniki komputerowej, multimedia i grafika komputerowa, specjalizacja, język angielski zawodowy.
Na koniec 4 roku nauki odbywa się egzamin dyplomowy (zawodowy potwierdzający kwalifikacje) nadający tytuł technika informatyka – bez konieczności kontynuowania nauki w szkole policealnej.

Liceum Profilowane – 3 lata (języki: j. niemiecki, j. angielski)
Profil zarządzanie informacją
Liceum profilowane o profilu "zarządzanie informacją" przygotowuje ucznia do korzystania i przetwarzania informacji pochodzących z wielu źródeł, upowszechnianych za pomocą różnych form przekazu. Jednocześnie umożliwi dalsze kształcenie zawodowe, między innymi, w następujących branżach zawodowych: informatyka, informatyka naukowa, bibliotekoznawstwo, fotografika, urządzenia audiowizualne, techniki multimedialne, systemy baz danych, grafika komputerowa, poligrafia.

Profil mechatroniczny
Absolwent liceum profilowanego może kształcić się w każdym wybranym przez siebie zawodzie, a w szczególności osiągnąć kwalifikacje zawodowe z zakresu: automatyzacji procesów wytwarzania, energoelektroniki, programowania i obsługi obrabiarek sterowanych numerycznie, elektroniki i automatyki samochodowej oraz robotyki.

Profil transport – spedycja
Liceum o profilu transportowo- spedycyjnym przygotowuje do dalszej nauki w zawodzie technika: naprawy i eksploracji pojazdów samochodowych, taboru kolejowego, maszyn i urządzeń drogowych, trakcji elektrycznych, silników lotniczych i okrętowych. Absolwent będzie mógł uzyskać kwalifikacje zawodowe w następujących dziedzinach: naprawa i eksploracja pojazdów samochodowych, eksploracja pojazdów spalinowych, działalność wspomagająca transport – działalność związana z turystyką. W procesie kształcenia wyróżniono następujące bloki tematyczne (poza przedsiębiorczością i komputeryzacją): podstawy techniki, maszynoznawstwo, systemy i środki transportu (systemy łączności w transporcie, mechanika ruchu środków transportu, transport lądowy), układy komunikacyjne (układy komunikacyjne lądowe, zintegrowane układy komunikacyjne), projektowanie.

Liceum Ogólnokształcące – 3 lata (języki: j. niemiecki, j. angielski)
Rozszerzona informatyka i język angielski.

Zasadnicza Szkoła Zawodowa – 3 lata (języki: j. niemiecki lub j. angielski)
zawód: mechanik pojazdów samochodowych
W 3-letnim cyklu nauczania szkoła przygotowuje robotników wykwalifikowanych do pracy w warsztatach obsługowo-naprawczych zaplecza motoryzacyjnego. Uczniowie zdobywają prawo jazdy kategorii B. Mają możliwość nauki praktycznej zawodu w Centrum Kształcenia Praktycznego w Sieradzu. Uczniowie w ramach nauki zdobywają wiele umiejętności np.: posługiwanie się narzędziami ślusarskimi, posługiwanie się przyrządami diagnostycznymi i specjalnymi, wykonywanie obsługi technicznej pojazdu, określenie stanu technicznego zespołów pojazdu, wykonywanie regulacji, naprawa pojazdów itp.

zawód: elektromechanik pojazdów samochodowych
Szkoła przygotowuje robotników wykwalifikowanych do pracy w zakładach i firmach elektromechanicznych branży motoryzacyjnej. Uczniowie zdobywają prawo jazdy kategorii B. Podczas 3-letniej nauki uczniowie zdobywają szereg umiejętności np.: posługiwanie się przyrządami ogólnego przeznaczenia, posługiwanie się narzędziami specjalnymi, posługiwanie się miernikami prądu, określenie przyczyny i zlokalizowanie miejsca uszkodzenia w instalacji elektrycznej pojazdu, wymiana uszkodzonych elementów i urządzeń elektrycznych i elektronicznych, obsługiwanie źródeł prądu pojazdu, czytanie schematów elektrycznych i rysowanie schematów prostych obwodów elektrycznych, itp.

zawód: monter - mechatronik
Głównym celem szkoły zawodowej jest wykształcenie u uczniów umiejętności gwarantujących uzyskanie kwalifikacji zawodowych na poziomie roboczym. Nauka w tej szkole trwa trzy lata, a po jej ukończeniu absolwent może kontynuować naukę w dwuletnim liceum uzupełniającym lub trzyletnim technikum uzupełniającym. Na zakończenie nauki przewidziany jest egzamin zawodowy: monter mechatronik.
Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie