Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych

im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie

ul. Bema 9/11, 33-100 Tarnów
tel. (14) 636-10-77
www:   http://www.zseg.tarnow.pl
e-mail:   zseg@zseg.tarnow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 36748 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

ZASADNICZA SZKOŁA
ZAWODOWA Nr 3 (3 lata)


TECHNIKUM Nr 3 (4 lata)

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Józefa Piłsudskiego w Tarnowie jest kontynuatorem tradycji Krajowej Szkoły Kupieckiej utworzonej w 1911 roku. Jest jedną z największych szkół zawodowych w dawnym województwie tarnowskim.

Stuletnia tradycja szkoły procentuje dużym doświadczeniem w zakresie kształcenia i wychowania. Kadra pedagogiczna o wysokich kwalifikacjach (większość uczących posiada certyfikaty egzaminatora OKE) oraz długoletnie doświadczenia pedagogiczne zapewniają wysoki poziom nauczania i prestiż szkoły w środowisku. Szkoła przygotowuje absolwentów w zakresie kształcenia ogólnego i zawodowego z uwzględnieniem współczesnych wymagań gospodarki rynkowej, zarówno w zagadnieniach ekonomicznych, handlowych, gastronomicznych jak i hotelarskich. Wszystkie proponowane przez szkołę kierunki kształcenia opierają się na nowych podstawach programowych MEN, co gwarantuje możliwość uzyskania bardzo dobrych kwalifikacji zawodowych - fakt ten potwierdzają wyniki osiągane przez naszych absolwentów na egzaminach zewnętrznych, a szczególnie na egzaminach potwierdzających kwalifikacje zawodowe.

Szkoła posiada nowoczesną bazę dydaktyczną zapewniającą bardzo dobre warunki kształcenia:
 • pracownie komputerowe
 • pracownie językowe
 • pracownie do przedmiotów ogólnokształcących
 • skomputeryzowana biblioteka szkolna wraz z Multimedialnym Centrum Informacji
 • Szkolna Giełda Papierów Wartościowych
 • strzelnica sportowa
 • stołówka szkolna
 • klasopracownie zawodowe: towaroznawstwa, organizacji i techniki handlu, hotelarsko-ekonomiczna, zajęć praktycznych w hotelarstwie (pokój hotelowy**), technologii gastronomicznej, ciastkarska, zajęć praktycznych w pionie gastronomicznym

Szkoła nasza zapewnia zdobycie wykształcenia ogólnego oraz interesującego zawodu, daje również możliwość wszechstronnego indywidualnego rozwoju zainteresowań i uzdolnień poprzez uczestniczenie m.in. w: konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych, kawiarence internetowej.

W naszej szkole uczeń ma nie tylko możliwość uzyskania wykształcenia w wybranym zawodzie, może także rozwijać swoje indywidualne uzdolnienia w zakresie kształtowania postaw przedsiębiorczych, menedżerskich, rozwijania umiejętności stosowania nowoczesnych technik cyfrowych i informatycznych przy równoczesnym pogłębianiu wrażliwości artystycznej. Szkoła oferuje również pomoc w wyrównywaniu szans edukacyjnych.

W trakcie nauki w szkole uczniowie biorą udział w różnych konkursach, olimpiadach i osiągają w nich sukcesy regionalne i ogólnopolskie. Do największych z nich należą sukcesy m.in. w: Olimpiadzie Wiedzy Ekonomicznej, Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu, Konkursie Menedżerskim, Ogólnopolskiej Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej, Ogólnopolskim Konkursie z Rachunkowości. Znaczące są też osiągnięcia w zawodach sportowych, sportach obronnych, konkursach recytatorskich, historycznych itp.

Dodatkowymi atutami szkoły są:
 • bezpieczeństwo (monitoring)
 • pomoc pedagogiczna, psychologiczna, medyczna
 • stołówka szkolna
 • możliwość pomocy finansowej w trudnej sytuacji materialnej
 • zajęcia na basenie i siłowni
 • praktyki zawodowe w znanych i renomowanych firmach, instytucjach, urzędach, restauracjach i hotelach

Szkoła nasza zapewniając zdobycie wykształcenia ogólnego oraz interesującego zawodu, daje również możliwość wszechstronnego indywidualnego rozwoju zainteresowań i uzdolnień.

W 2007 roku szkoła uzyskała prestiżowe wyróżnienie w XI edycji ogólnopolskiego konkursu „Europrodukt” w kategorii „Inicjatywa edukacyjna” za realizację projektu językowego Socrates - Comenius. W latach 2009 – 2011 realizowany był wielostronny partnerski projekt szkół Comenius z 6 szkołami z 5 krajów (Polska, Grecja, Turcja, Bułgaria, Rumunia). W larach 2012-2014 w szkole realizowany będzie kolejny wielostronny partnerski projekt szkół Comenius z 4 szkołami z 4 krajów europejskich (Hiszpania, Cypr, Bułgaria, Rumunia).

Obecnie w szkole realizowany jest projekt „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce” w ramach POKL- działanie 9.2 podniesienie atrakcyjności i jakości szkolnictwa zawodowego (w ramach tego projektu w latach 2011 – 2013 istnieje możliwość niepłatnego udziału w następujących kursach: matematyka z wykorzystaniem technik informatycznych, język obcy branżowy, carving, czyli rzeźbienie w owocach i warzywach, kurs baristów, barmański, obsługi kas fiskalnych, obsługi księgowości małej firmy, prawa jazdy oraz praktyki zawodowe; każdy uczeń w cyklu kształcenia może skorzystać z wielu form wsparcia w ramach projektu).

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie