Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Budowlanych

ul. Legionów 15, 33-100 Tarnów
tel. (014) 621-35-66
www:   http://www.zsb.tarnow.pl
e-mail:   szkola@zsb.tarnow.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 9238 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zadzwoń do Nas!* - tel. 606-...-... ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM NR 7


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 5

- murarz – tynkarz
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie
- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych
- monter izolacji budowlanych
- monter konstrukcji budowlanych
- dekarz
- cieśla
- stolarz

Informacje dla absolwentów Gimnazjum

Jeśli chcesz zdobyć atrakcyjny zawód i wysokie kwalifikacje, pragniesz projektować, budować lub wykonywać instalacje – zapoznaj się z bogatą ofertą edukacyjną naszej szkoły.

Zespół Szkół Budowlanych w Tarnowie to najlepsza w regionie placówka kształcąca w branży budowlanej, architektonicznej i instalacyjnej. Jest szkołą nowoczesną, ale z 40 – letnim doświadczeniem. Początki szkolnictwa zawodowego, czyli także ZSB, sięgają XIX wieku. W 1881 roku, staraniem towarzystwa Pedagogicznego, została otwarta Szkoła Przemysłowo – Handlowa, przemianowana potem na Szkołę Przemysłową Uzupełniającą. Po II wojnie światowej historia obecnej ZSB na trwałe związała się z rozwojem miasta. Przez 40 lat pracowało tu około 280 nauczycieli, a spora grupa wychowanków wróciła do szkoły jako pedagodzy.

Utworzony w 1999 r. Ośrodek szkoleń Praktycznych i Modułowych pozwala na prowadzenie szkoleń w zakresie nowoczesnych technologii budowlanych. W nauczaniu ważne jest łączenie teorii z praktyką. Zajęcia praktyczne prowadzone są w ramach działalności warsztatów szkolnych na budowach Tarnowa i okolic.

Jesteśmy wśród najlepszych
O wysokim poziomie kształcenia świadczą sukcesy uczniów w olimpiadach i konkursach na szczeblach wojewódzkich i centralnych. Umiejętności uczniów z przedmiotów zawodowych sprawdzają się w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Nasi wychowankowie zawsze są w czołówce np. w 1998 roku w rankingu Szkół Budowlanych zajęliśmy 14 miejsce na 101 szkół w Polsce, w 1999 roku ZSB otrzymała I miejsce drużynowo w eliminacjach okręgowych XII edycji ww. olimpiady, a trzech uczniów zakwalifikowano do etapu centralnego. Dobra passa „budowlańców” trwa nadal. W rankingu tarnowskich szkół ponadgimnazjalnych ogłoszonych w 2003 roku przez „Rzeczpospolitą” i „Perspektywy” zajęliśmy czwarte miejsce, a w 2004 r. I miejsce drużynowo w eliminacjach okręgowych XVII OWiUB i w etapie centralnym V miejsce, jeden laureat i dwóch finalistów.

Uczniowie „budowlanki” odnoszą również sukcesy w przedmiotach humanistycznych. Reprezentanci brali udział w olimpiadach centralnych: Olimpiadzie Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, Turnieju Wiedzy Religioznawczej, Olimpiadzie Prawniczej, Olimpiadzie Filatelistycznej. Aż jedenastu finalistów jest uczniami naszej szkoły. Wychowankowie z najwyższą średnią ocen za wyniki w nauce otrzymują corocznie stypendia i nagrody pieniężne, a kilkunastu jest stypendystami Prezesa Rady Ministrów oraz Polskiej Izby Przemysłowo – Handlowej Budownictwa.

Nasi uczniowie mają też osiągnięcia sportowe indywidualne i zespołowe, np. na ogólnopolskich igrzyskach młodzieży szkolnej, mistrzostwach wojewódzkich w takich dyscyplinach jak: koszykówka, pływanie, piłka ręczna, lekkoatletyka i piłka nożna.

MISJA
ZSB to nowoczesna szkoła z tradycjami pełniąca rolę regionalnego ośrodka edukacji budowlanej. Przygotowuje swoich absolwentów do podjęcia pracy zawodowej na konkurencyjnym rynku europejskim, zdolnych i gotowych do samodzielnego wszechstronnego rozwoju, do ustawicznego się i samodoskonalenia oraz zmiany kwalifikacji. Nauka odbywa się pod kierunkiem doświadczonych nauczycieli, instruktorów i specjalistów z renomowanych firm branży budowlanej, z pełnym zabezpieczeniem nowoczesnego nauczania praktycznego.

ZSB wyróżnia bardzo dobrze rozwinięta współpraca ze środowiskiem samorządowym i branżowym, skuteczna praca wychowawcza oraz ciągły rozwój zawodowy kadry.

Głównym celem pracy wychowawczej szkoły jest ukształtowanie człowieka odpowiedzialnego za siebie i drugich, wrażliwego na potrzeby innych ludzi, umiejącego dokonywać dobrych wyborów, zmotywowanego do pracy, dbającego o zdrowie fizyczne i duchowe.

Szkoła zapewnia:

  • zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w ramach działalności warsztatów szkolnych na budowach miasta Tarnowa i okolic, a dla najlepszych uczniów praktyki zagraniczne
  • naukę teoretyczną prowadzoną przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną przy współpracy z firmami promującymi nowoczesne technologie i materiały
  • uczestnictwo w Programie Edukacji Budowlanej
  • zajęcia w Szkolnej Firmie Symulacyjnej.
Szkoła stwarza możliwości:
  • rozwoju zainteresowań informatycznych w pracowni internetowej ze stałym dostępem do Internetu
  • zdobycia dodatkowych kwalifikacji, uprawnień i certyfikatów renomowanych firm budowlanych w nowoczesnym Przyszkolnym Ośrodku Kształcenia Praktycznego i Modułowego.
„Buduj swoją przyszłość na trwałym fundamencie”

Więcej informacji na naszej stronie Internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie