Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 7

im. Szczepana Bońkowskiego

ul. Chłodna 36/46, 00-872 Warszawa
tel./fax: (22) 654-90-72 lub (22) 620-93-44
www:   http://www.zs7.eu
e-mail:   zs7@zs7.eu

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 39353 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieTECHNIKUM NR 3
im. Ludwika Krzywickiego
Proponowane klasy pierwsze w roku 2012/2013

- technik ekonomista z rozszerzonym programem nauczania języka obcego i geografii; praktyki zawodowe w bankach, izbach skarbowych, zarządach firm
- technik obsługi turystycznej z rozszerzonym programem nauczania języka obcego i geografii; praktyki zawodowe w renomowanych firmach turystycznych
 

CXXV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
im. Waldemara Milewicza
Proponowane klasy pierwsze w roku 2012/2013

- klasa dziennikarska (rozszerzony program nauczania języka obcego, języka polskiego i historii; warsztaty dziennikarskie)
- klasa lingwistyczna (rozszerzony program nauczania dwóch języków obcych i historii; konwersatoria językowe)
- klasa wojskowa - bezpieczeństwo narodowe (rozszerzony program nauczania języka obcego, historii i geografii oraz warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego i samoobrony)
- klasa wojskowa - bezpieczeństwo narodowe (rozszerzony program nauczania języka obcego, historii i wos-u oraz warsztaty z zakresu ratownictwa medycznego i samoobrony)
- klasa informatyczna (rozszerzony program nauczania języka obcego, informatyki i geografii; warsztaty dotyczące oprogramowania i tworzenia stron www)

Języki obce:
- język angielski w każdej klasie na poziomie rozszerzonym (kontynuacja)
- język hiszpański - od podstaw w klasach: dziennikarskiej, lingwistycznej, wojskowej, w klasie technik obsługi turystycznej
- język niemiecki - od podstaw w klasach: informatycznej, wojskowej, w klasie technik ekonomista

O szkole
W roku szkolnym 2005/2006 CXXV Liceum Ogólnokształcące otrzymało imię Waldemara Milewicza. W kwietniu 2006 r. odbyło się uroczyste wręczenie sztandaru szkoły i objęcie patronatu TVP S.A., a Zespół Szkół nr 7 odznaczono medalem Zasłużony dla Warszawy.

W szkole odbywają się warsztaty dziennikarskie z udziałem czołowych dziennikarzy TVP S.A., radia i prasy. Uczniowie wydają szkolną gazetkę "Po dzwonku".

Posiadamy doskonale wyposażone pracownie komputerowe z dostępem do Internetu oraz sprzętem audiowizualnym i tablicami interaktywnymi. Hitem jest pracownia małego i średniego biznesu, w której uczniowie zakładają własne firmy i próbują swoich sił jako menedżerowie. Również biblioteka szkolna jest w pełni skomputeryzowana i uczniowie mogą korzystać w niej z Internetu, jak również w dwóch studiach multimedialnych.

Organizacja i miejsca staży zawodowych dla uczniów Technikum - organizuje i nadzoruje szkoła w bankach, urzędach skarbowych, zarządach firm, hotelach, firmach turystycznych i reklamowych. Od wielu lat młodzież co roku wyjeżdża na 4-tygodniowe praktyki zagraniczne do Niemiec, Holandii i Hiszpanii, finansowane całkowicie z funduszy europejskich.

W 2010r. otrzymaliśmy tytuł "Szkoły z pomysłem". Od października roku 2012 posiadamy Certyfikat WARS i SAWA.

Zajęcia pozalekcyjne

Proponujemy uczniom różne koła zainteresowań:
  • koła przedmiotowe (język polski, język niemiecki, język angielski, język hiszpański, matematyka, WOS, geografia, historia, biologia, edukacja dla bezpieczeństwa),
  • SKS (piłka ręczna, piłka siatkowa, piłka nożna, sekcja pływacka, koszykówka, zajęcia rekreacyjne na siłowni, boks, samoobrona),
  • warsztaty (informatyczne, dziennikarskie, z zakresu programów i prawa unijnego, konwersatoria, z zakresu ratownictwa medycznego i samoobrony),
  • koło strzeleckie.

Uczniowie szkoły od lat biorą udział w wielu olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych - indywidualnie oraz reprezentując szkołę, często zajmując znaczące miejsca.

Organizowane są obozy integracyjne dla klas pierwszych - wyjazdy, wycieczki krajowe i zagraniczne, wyjścia do kin i teatru oraz obozy dla klas wojskowych - łącznie z obozem spadochronowym. Współpracujemy z Akademią Obrony Narodowej, Szkoła Główną Handlową, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego, Biurem Bezpieczeństwa Narodowego, Ministerstwem Obrony Narodowej. Samorząd szkolny organizuje różnego rodzaju imprezy i akcje. Uczniowie mogą korzystać z bezpłatnych konsultacji nauczycieli, porad i pomocy pedagoga szkolnego oraz pielęgniarki szkolnej. W szkole funkcjonuje radiowęzeł oraz sklepik szkolny.

Od wielu lat współpracujemy ze szkołami w Holandii, Finlandii, Niemczech, Hiszpanii, Szwecji i Norwegii. Realizujemy projekty w ramach programów Comenius, Leonardo da Vinci.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie