Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Nr 18

ul. Żeromskiego 81, 01-882 Warszawa
tel. (22) 834-72-01, fax (22) 834-67-63
www:   http://www.reymontowka.wer.pl
http://www.ksiegarska.internetdsl.pl
e-mail:   zsnr18.dyrekcja@op.pl
LII-LO@reymontowka.wer.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 32047 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM KSIĘGARSKIE
im. Stefana Żeromskiego


LII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
"Reymontówka"
Klasy z rozszerzonymi przedmiotami:

- językiem angielskim, biologią, językiem polskim
- językiem angielskim, historią, wiedzą o społeczeństwie
- języki obce w szkole: obowiązkowy jest j. angielski oraz do wyboru:
  niemiecki / rosyjski / hiszpański

Technikum Księgarskie im. Stefana Żeromskiego
Po zdaniu egzaminu z danej kwalifikacji zdający otrzyma dokument - świadectwo potwierdzające kwalifikacje zawodowe. Osoba, która zdobędzie świadectwa potwierdzające uzyskanie wszystkich kwalifikacji w danym zawodzie oraz poziom wykształcenia wymagany dla danego zawodu otrzyma dyplom technika w danym zawodzie.

Szkoła księgarska w Warszawie powstała w 1949 roku. Szkoła była i jest miejscem gdzie odbywają się kiermasze książki, spotkania autorskie, organizowane są liczne wystawy. Gośćmi szkoły księgarskiej w Warszawie byli m.in.: K.Brandys, O.Budrewicz, W.Żukrowski, J.Kuroń, B.Wołoszański, H.Krall, K.Daukszewicz , ksiądz J. Twardowski. Technikum Księgarskie współpracuje z instytucjami oświatowymi i kulturalnymi: Stowarzyszenie Księgarzy Polskich, Dom Literatury, Klub Księgarza, bibliotekami a także z pismami branżowymi np. "Wiadomościami Księgarskimi", "Poezja" w których zamieszczane są artykuły o działalności szkoły.

W szkole oferujemy:
 • wyjazdy integracyjne
 • międzynarodową wymianę młodzieży
 • kompleks nowoczesnych boisk
 • salę gimnastyczną
 • nowoczesną siłownię
 • zajęcia na basenie
 • dwie pracownie informatyczne
 • pracownię multimedialną
 • profesjonalną pracownię grafiki komputerowej i obróbki tekstu i obrazu
 • dni tematyczne np. poligloty, sportu
 • pomoc pedagoga szkolnego dla uczniów i ich rodziców
 • pielęgniarkę
 • bufet
 • monitoring
 • radiowęzeł

PRAKTYKI ZAWODOWE - technik księgarstwa
Praktyka zawodowa odbywa się w księgarniach w drugiej i trzeciej klasie, w pełni organizuje ją szkoła. Praktykant na czas trwania praktyki staje się pełnoprawnym pracownikiem księgarni. Odbywając praktyki uczeń ma możliwość poznania głównych działów asortymentu księgarskiego oraz obserwacji ludzi związanych z tym zawodem. W czasie odbywania praktyki uczeń powinien zapoznać się bezpośrednio z podstawowymi metodami pracy z asortymentem Księgarskim.

ZAJĘCIA PRAKTYCZNE - technik księgarstwa
Zajęcia praktyczne są realizowane w klasie II oraz III i odbywają się w księgarni K. K. Baczyńskiego bezpośrednio połączonej z Technikum Księgarskim. Przedmiot ten daje możliwość weryfikacji wiedzy i umiejętności nabytych podczas lekcji przedmiotów zawodowych. Zajęcia praktyczne polegają na doskonaleniu umiejętności związanych z zawodem księgarza oraz przygotowaniu ucznia do pracy w przedsiębiorstwach księgarni.

Uczniowie biorą udział w licznych konkursach plastycznych i poetyckich, drukują swoje prace w pismach literackich. Organizowane są sesje naukowe: "Bibliofilstwo", "Kultura masowa", "Rola mediów w czytelnictwie". Co roku odbywa się konkurs "Młody księgarz" sprawdzający wiedzę i umiejętności zawodowe uczniów . Szkoła współpracuje również z Komitetem Pomocy Społecznej i co roku bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Działa także wolontariat. Uczniowie technikum uczestniczą w specjalistycznych, krajowych i międzynarodowych targach książki . Współpracujemy ze szkołami księgarskimi w Moskwie i Frankfurcie nad Menem. Nawiązano również współpracę z Uniwersytetem Warszawskim.

Warszawska szkoła księgarska wyróżniona została Złotą Odznaką Honorową za zasługi dla Warszawy", Złotą Odznaką Honorową Stowarzyszenia Księgarzy Polskich. Zajęcia odbywają się w pracowniach zawodowych: bibliograficzna, plastyczna, komputerowa, ekonomiczna i zajęć praktycznych. Szkoła posiada sale gimnastyczną, siłownię, uczniowie mogą korzystać z basenu i kortu tenisowego. Do dyspozycji uczniów jest również dobrze wyposażona biblioteka i czytelnia.

Zajęcia pozalekcyjne:
Koła zainteresowań:
 • filozoficzne
 • plastyczne
 • fotograficzne
 • teatralne
 • strzeleckie
 • sportowe
 • wolontariat
 • koła przedmiotowe i konsultacje

LII Liceum Ogólnokształcące im. Wł. St. Reymonta

LII Liceum Ogólnokształcące im. Wł. St. Reymonta istnieje od 1990 roku "Reymontówka" jest szkołą przyjazną i bezpieczną dla uczniów.

Szkoła należy do Stowarzyszenia Szkół Reymontowskich. Uczniowie co roku uczestniczą w spotkaniach, zlotach, imprezach okolicznościowych oraz konkursach dotyczących patrona i jego twórczości. Tradycją szkoły jest organizacja wycieczek do miejsc związanych z jego biografią.

Uczniowie klas pierwszych w dniu ślubowania otrzymują książki Noblisty. Opiekują się grobem Władysława Stanisława Reymonta na Powązkach, składają kwiaty przed tablicą pamiątkową w kościele Świętego Krzyża w Warszawie.

Uczniowie mają możliwość wykazania się aktywnością w prężnie działającym samorządzie szkolnym, w kółkach zainteresowań: teatralnym, plastycznym, językowym, komputerowym, historycznym.

Organizowane są wycieczki krajoznawcze i przedmiotowe do Zamku Królewskiego, Muzeum Sztuki Współczesnej, Muzeum Niepodległości. Szkoła współpracuje z Instytutem Pamięci Narodowej i Żydowskim Instytutem Historycznym. Wydawane są gazetki "Varia", "Newsik" i "Przejaw myślenia". Młodzież uczestniczy w Akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wolontariacie, biorą udział w "Górze Grosza", zbiórkach darów dla Ośrodka Pomocy Społecznej, "Złotówka dla Afganistanu".

Nasza szkoła posiada nowoczesną pracownię komputerową, przyznaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach realizacji projektu "Pracownie komputerowe dla szkół" współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Co roku młodzież naszej szkoły bierze czynny udział w akcji honorowego krwiodawstwa. Na apel koła wolontariatu i jego opiekunki zgłaszają się nie tylko nasi uczniowie ale również nauczyciele a także inne osoby spoza szkoły. Akcja honorowego krwiodawstwa staje się w naszej szkole tradycją. Z roku na rok przybywa chętnych popierających tę zaszczytną ideę niesienia pomocy innym.

Sylwetka absolwenta

Absolwenta naszej szkoły będzie charakteryzować:
 • przyjmowanie za najważniejsze wartości: patriotyzmu, szacunku dla dobra wspólnego, tolerancji
 • troska o losy lokalnej społeczności
 • odpowiedzialność za słowa i czyny
 • tolerancyjność
 • świadome i kreatywne kierowanie własnym życiem
 • kultura osobista
 • szacunek dla tradycji
 • umiejętność rozwiązywania konfliktów
 • umiejętność współżycia w zespole
 • w pełni wykorzystywanie swoich możliwości intelektualnych
 • rozwijanie swoich zdolności i zainteresowań

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie