Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7

ul. Osowska 81, 04-351 Warszawa
tel. (22) 516-98-20
www:   http://www.mos7.edu.ple-mail:   mos7@mos7.edu.pl
sekretariat@mos7.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 13392 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

GIMNAZJUM Nr 162

- biblioteka szkolna
- siłownia, sala gimnastyczna
- pracownie przedmiotowe
- ciekawe zajęcia dodatkowe

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA Nr 63

- elektryk
- kucharz
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii Nr 7 w Warszawie przy ul. Osowskiej 81 istnieje od 01 września 2007 roku. Placówka jest w stanie przyjąć ponad 70 wychowanków. Zajęcia dydaktyczne odbywają się w klasach na poziomie gimnazjalnym oraz w klasie ZSZ.

Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii przeznaczony jest dla uczniów przejawiających zaburzenia emocjonalne, takich, którzy nie potrafią funkcjonować w szkołach masowych, mają problemy rodzinne lub środowiskowe i wymagają wsparcia o charakterze socjoterapeutycznym. Do młodzieżowych ośrodków socjoterapii wychowankowie przyjmowani są na podstawie orzeczenia poradni psychologiczno pedagogicznej i wniosku rodziców (art. 71b ustawy o systemie oświaty) lub postanowienia sądu rodzinnego, wydanego przed 1 stycznia 2012 r.

Głównym zadaniem Ośrodka jest prowadzenie wszechstronnych działań wychowawczych, edukacyjnych, terapii psychologicznej i pedagogicznej, pracy z rodziną, których efektem będzie readaptacja społeczna podopiecznych oraz przygotowanie ich do samodzielnego funkcjonowania po opuszczeniu placówki w środowisku lokalnym.

Ośrodek zapewnia chłopcom odpowiednie warunki pobytu, nauki i kształtowania własnych potencjalnych zainteresowań. Pokazujemy wychowankom, że mimo wcześniejszych trudności, problemów domowych, ciągłych niepowodzeń, odrzucenia ze strony wielu osób i instytucji mogą ułożyć sobie normalne życie, założyć rodzinę, znaleźć pracę. Zamiast adresu do najbliższego Ośrodka Pomocy Społecznej i punktu rejestracji bezrobotnych daje im pewien kapitał wiadomości, umiejętności i wiedzy, z którym łatwiej będzie im stanąć na początku nowej drogi życia.

Na poziomie internatu obowiązuje podział na kilka grup wychowawczych liczących maksymalnie 12 wychowanków. Do każdej grupy przypisanych jest 2 lub 3 wychowawców, każdy z nich prowadzi popołudniowy indywidualny dyżur wychowawczy. Popołudniowe zajęcia z wychowankami polegają między innymi na pomocy w wyrównywaniu braków szkolnych. We wszystkich grupach odbywają się systematyczne zajęcia socjoterapeutyczne prowadzone przez specjalistów. Zajęcia dydaktyczne (dzienne) również wzbogacone zostały o socjoterapię, na której wychowankowie, dzięki starannie dobranej tematyce, mają możliwości podniesienia poczucia własnej wartości, integracji grupy, rozwoju empatii i innych prospołecznych cech.

Kolejnym rodzajem zajęć, do których przywiązuje się dużą uwagę są cykliczne zajęcia sportowe. Naszym celem jest nadanie Ośrodkowi charakteru sportowego, w związku z wieloma wychowawczymi walorami sportu, mającymi wpływ na kształtowanie osobowości młodego człowieka.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie