Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Logistycznych

ul. Dawida 9-11, 50-527 Wrocław
tel. (71) 798 68-99
www:   http://www.logistyk-zsl.wroclaw.pl/
ZSL na Facebooku
e-mail:   Sekretariat.zsl@wroclawskaedukacja.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 25893 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

TECHNIKUM NR 12


SZKOŁA BRANŻOWA I STOPNIA

- magazynier - logistyk

SZKOŁA BRANŻOWA II STOPNIA

- technik-logistyk

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum nr 12 we Wrocławiu jest wśród 300 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu
tytuł „Brązowej Szkoły 2020”.

W wyniku procesu kształcenia na naszych kierunkach uczeń zdobywa szereg umiejętności w zakresie zarządzania logistycznego i działalności spedycyjnej, wykorzystania narzędzi informatycznych potrzebnych na różnych stanowiskach w przedsiębiorstwach produkcyjnych, handlowych i usługowych. W klasach technikum wiodącym językiem obcym jest kontynuacja języka obcego ze szkoły podstawowej lub gimnazjum (j. angielski lub j. niemiecki), drugi język do wyboru.

Szkoła znajduje się w centrum miasta, 5 minut pieszo od Dworca Głównego PKP i PKS. Łatwo można dotrzeć do szkoły również środkami komunikacji miejskiej (tramwajami o numerach 8, 15, 22; autobusem linii 125).

Baza dydaktyczna
Posiadamy bogato i nowocześnie wyposażone pracownie przedmiotów zawodowych związanych z profilem transport - spedycja (pracownia symulacyjna, pracownia systemów i środków transportu, pracownia układów komunikacyjnych, laboratorium magazynowe, laboratorium logistyczne-spedycyjne)
 • pracownie komputerowe posiadają specjalistyczne oprogramowanie (eMapa, COMARCH, WF MAG, Insert, CAD)
 • pomoce dydaktyczne: książki, modele, filmy tematyczne
 • szkoła jest monitorowana z zewnątrz i wewnątrz na korytarzach
 • w odległości około 100 metrów od szkoły znajduje się Internat

Od roku szkolnego 2011/2012 szkoła wprowadziła innowację pedagogiczną w zakresie kształcenia zawodowego "Wirtualne Laboratoria - sukces innowacji". Dzięki ćwiczeniom przygotowanym w systemie ERP iScala uczniowie podczas zajęć laboratoryjnych wykonują takie same zadania, jak pracownicy w prawdziwej firmie. Przyjmują zamówienia, fakturują i sporządzają oferty w wirtualnym przedsiębiorstwie. Projekt powstał we współpracy z Wyższą Szkołą Logistyki w Poznaniu.

W klasie trzeciej każdy z uczniów odbywa obowiązkową miesięczną praktykę zawodową w wybranym przez siebie przedsiębiorstwie, np. handlowym, przemysłowym, usługowym, transportowo-spedycyjnym oraz w jednostkach samorządu terytorialnego.

Nauczyciele przedmiotów zawodowych co roku przygotowują uczniów do Olimpiady Logistycznej organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu. Uczniowie pełnoletni mogą wziąć udział w Kursie na wózki widłowe. Nauczyciele przedmiotów zawodowych organizują wycieczki zawodowe do zakładów pracy i instytucji naukowych. Organizowane są również wyjścia na targi zawodowe w kraju oraz za granicą.


Uczniowie poszczególnych klas uczestniczą w warsztatach oraz wykładach organizowanych przez uczelnie wyższe. Uczestniczą w ogólnopolskich konkursach i olimpiadach przedmiotowych, historycznych, teatralnych, muzycznych, recytatorskich i sportowych zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Współpracujemy ze szkołą w Dreźnie, co pozwala nam na co roczną wymianę młodzieży.

W okresie zimowym oferujemy naukę jazdy na łyżwach oraz wyjazdy w góry połączone z nauką jazdy na nartach (posiadamy własny sprzęt narciarski).

Latem proponujemy obozy rowerowe i wycieczki krajoznawczo - turystyczne. W szkole aktywnie działa Koło Strzeleckie "Strzelec". Każdego roku organizowane są Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Szkoły Logistycznych we Wrocławiu. Uczniowie mogą też uczestniczyć w zajęciach modelarstwa, a każdy może spróbować swoich sił jako aktor w kole teatralnym "Panta Rhei". Dodatkowo oferujemy liczne zajęcia sportowe i rekreacyjne.


Uczniowie naszej szkoły uczestniczą (lub uczestniczyli) w ciekawych projektach:
 • Erasmus +
 • program "Zawodowy Wrocław"
 • Matematyczne eksperymenty
 • Słowa Mają Moc
 • Trening Umiejętności Społecznych
 • Mój pierwszy biznes przed 20tką
 • KIK-34 - Zachowaj Równowagę

INTERNAT

Internat Zespołu Szkół Logistycznych
ul. Gajowa 26, 50-519 Wrocław, tel. (71) 798-68-99 wew. 191
 • pokoje 2, 3, 4-osobowe
 • stołówka z całodziennym wyżywieniem
 • biblioteka
 • sala muzyczna - pianino, keyboard, gitara, perkusja,
 • dostęp do Internetu przez Wi-Fi
 • świetlica - bilard, tenis stołowy, telewizor
 • organizowane są wyjścia do kina, teatru, opery
 • internat dostępny dla uczniów innych szkół średnich we Wrocławiu
 • pokój nauki własnej

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie