Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej w Wyszkowie

ul. Zakolejowa 15 A, 07-200 Wyszków
tel./fax (29) 742-35-10
www:   http://www.osw.wyszkow.com.ple-mail:   osw@wyszkow.com.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6923 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA PODSTAWOWA

- dla dzieci z niepełnosprawnością lekką, umiarkowaną i znaczną oraz autyzmem

PUBLICZNE GIMNAZJUM

- dla dzieci z niepełnosprawnością lekką, umiarkowaną i znaczną

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA

- kształcimy w zawodach: kucharz, stolarz, operator maszyn i urządzeń rolniczych oraz innych zawodach wynikających z zapotrzebowania na rynku pracy

SZKOŁA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY

- jest etapem ponadgimnazjalnym dla uczniów z niepełnosprawnością umiarkowaną i znaczną
- internat

O nas

Nasz ośrodek to kompleks trzech budynków wyposażonych w nowe meble, pomoce naukowe, kolorowe klasy, korytarze, dostosowane dla osób niepełnosprawnych, łazienki i specjalistyczne pracownie. Dzieci niepełnosprawne z Wyszkowa i okolic mają swoją szkołę, w której czują się bezpiecznie i są traktowane z poszanowaniem i godnością. Cieszą się ze swoich małych i dużych osiągnięć i z dumą pokazują własnoręcznie wykonane prace, których stała ekspozycja znajduje się w holu głównym. Rodzice podkreślają, jak duże znaczenie ma dla ich dzieci „wyjście” z domu i przebywanie wśród rówieśników. Nie bez znaczenia jest również fakt, że dzieci są pod profesjonalną opieką.

Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Wyszkowie jest placówką dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także autyzmem. W Ośrodku działają zespoły rewalidacyjno-wychowawcze dla dzieci z niepełnosprawnością głęboką i wadami sprzężonymi. Zapewniamy kształcenie i opiekę we wszystkich typach szkół.

Cała kadra ma ukończone studia wyższe w zakresie pedagogiki specjalnej specjalność: oligofrenopedagogika. Większość nauczycieli posiada dodatkowe kwalifikacje. Kadrę Pedagogiczną tworzą: pedagodzy, logopedzi, psycholog, instruktorzy gimnastyki korekcyjnej i nowoczesnych metod fizykoterapii dzieci i młodzieży oraz terapeuci integracji sensorycznej.

Wprowadzane są nowe metody pracy, zaś formy pracy są dostosowane do potrzeb i możliwości indywidualnych poszczególnych uczniów. Nauczyciele proponują uczniom wiele dodatkowych zajęć rozwijających ich zainteresowania (kółko teatralne, sportowe aerobik, kółko informatyczne, artystyczne, języka angielskiego, ekologiczne). Staramy się organizować wiele wyjazdów, wycieczek, wyjść studyjnych.

DZIAŁALNOŚĆ EDUKACYJNO-REHABILITACYJNA OŚRODKA

Dzięki środkom pozyskanym z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych utworzono salę doświadczania świata, która przeznaczona jest do rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim. W sali tej znajduje się łóżko wodne, które wspomaga rozwój psychomotoryczny w zakresie ćwiczeń motoryki dużej, równowagi, działa na zmysł dotyku, słuchu, a także ma działanie relaksacyjne, rozluźniające.

„Lustrzany domek” wspomaga koordynację wzrokowo-ruchową, silnie działa na zmysł wzroku, dzięki efektom świetlnym uzyskiwanym przez wstawianie do domku ruchomych urządzeń świetlnych. Tablica z lampą ultrafioletową wspomaga rozwój zmysłów wzroku i dotyku, zaś materiały fluoroscencyjne świecą pod wpływem ultrafioletu. Uwaga dzieci skupia się na kolorach i efektach świetlnych. Kolorowe zabawki przymocowane do sufitu, tzw. mobile, poprawiają koordynację wzrokową, odwracają uwagę od nie zawsze przyjemnych ćwiczeń.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie