Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy

im. Marii Konopnickiej

Złota 292, 32-859 Złota
tel. (14) 684-54-30
www:   http://www.soswzlota.prv.pl
e-mail:   sosw_zlota@interia.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4511 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA PODSTAWOWA SPECJALNA

- dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym

GIMNAZJUM SPECJALNE

- dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym
 

KLASA PRZYSPOSABIAJĄCA DO PRACY ZAWODOWEJ

- dla uczniów upośledzonych w stopniu umiarkowanym i znacznym
- uczymy prowadzenia gospodarstwa domowego: sporządzania posiłków, wykonywania przetworów owocowo-warzywnych, pielęgnowania roślin, szycia ręcznego oraz opieki nad innymi

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA SPECJALNA

- kucharz małej gastronomii
- pracownik pomocniczy obsługi hotelowej
- ogrodnik


Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Złotej jest placówką dla dzieci upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim, umiarkowanym i znacznym. Nadrzędnym celem naszych działań pedagogicznych jest dobro dziecka i jego wszechstronny rozwój. Pragniemy, aby każdy uczeń osiągnął optymalny poziom rozwoju pozwalający na możliwie największą samodzielność i komfort psychiczny. Klasy specjalne liczą od 10 - 16 uczniów, a klasy "życia" liczą od 6 - 8 uczniów. Praktyczna nauka zawodu odbywa się z podziałem na grupy.

Dyrekcja Ośrodka wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów i ich rodziców od roku 1998 uruchomiła działalność klasy przysposabiającej do pracy zawodowej dla upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym, a od 1999 roku powstała Zasadnicza Szkoła Zawodowa Specjalna dla upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim.

Nasza placówka jest przyjazna uczniom. Nauczyciele troszczą się o zaspokojenie potrzeb edukacyjnych i emocjonalnych młodzieży. Uczniowie z największymi problemami edukacyjnymi i wychowawczymi obejmowani są dodatkowymi programami terapeutycznymi. Warte podkreślenia jest to, że każdy wychowanek naszego ośrodka ma zapewnioną opiekę i pomoc ze strony psychologa, pedagoga, logopedy i nauczyciela gimnastyki korekcyjnej.

Nauczyciele prowadzący zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze, na podstawie obserwacji dzieci, dostępnej literatury oraz własnej diagnozy opracowują indywidualne programy edukacyjno-terapeutyczne dla każdego dziecka. W procesie nauczania i oceniania realizujemy zasadę indywidualizacji.

Podejmujemy wiele działań dotyczących profilaktyki uzależnień i niedostosowania społecznego, a program wychowawczy placówki zawiera plan zapobiegania patologiom społecznym. Dbamy o podnoszenie kwalifikacji pedagogicznych kadry oraz o rozwój wewnątrzszkolnych form doskonalenia zawodowego.

Szkoła zapewnia uczniom rozwój ich indywidualnych zainteresowań i zdolności. W naszym ośrodku działa wiele różnorodnych kół zainteresowań, m.in.: informatyczne, teatralne, taneczne, sportowe, kucharskie, gospodarcze, turystyczno-krajoznawcze, ekologiczno-przyrodnicze.

Wysoki poziom reprezentują nasi sportowcy, którzy odnieśli wiele sukcesów w zawodach organizowanych przez Polskie Towarzystwo Społeczno-Sportowe "Sprawni Razem".

Oprócz sportowych osiągnięć, wychowankowie Ośrodka odnoszą znaczące sukcesy w dziedzinach artystycznych. Uczniowie uczestniczą corocznie w konkursach prac plastyczno-technicznych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku.

Uczniowie biorą udział w przedstawieniach teatralnych, organizują okolicznościowe akademie, pokazy taneczne, uczestniczą w konkursach. Poza tym odnoszą wiele sukcesów w dziedzinie szeroko rozumianej sztuki i sportu. W ramach zaś wielkiej imprezy integracyjnych pod nazwą Wielka Majówka, corocznie spotykają się z młodzieżą z okolicznych szkół.

Szkoła jest bogato wyposażona we wszystkiego rodzaju środki i pomoce dydaktyczne. Znakomicie funkcjonuje tutaj nowoczesna pracownia technologii żywienia oraz pracownia komputerowa. Nasza placówka może poszczycić się tzw. Salą Doświadczania Świata - niezastąpioną zwłaszcza dla młodzieży z głębszym stopniem niepełnosprawności. Na terenie ośrodka znajduje się ciekawie zaprojektowany plac zabaw, z którego w czasie wolnym od zajęć lekcyjnych z przyjemnością korzystają wychowankowie.

Warto podkreślić, że SOSW sprostał również wymaganiom młodzieży niepełnosprawnej ruchowo - jest w pełni przystosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich i o kulach.

Ośrodek nasz dysponuje internatem, z którego mogą korzystać, uczniowie mieszkający w znacznym oddaleniu od Ośrodka oraz wychowankowie, którzy ze względu na skomplikowaną sytuację rodzinną nie mogą przebywać na stałe we własnych domach.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie