Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych

ul. Staszica 2, 65-170 Zielona Góra
tel. (68) 452-51-00
www:   http://www.zseis.zgora.pl
e-mail:   zseis@zg.interklasa.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 14944 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

SZKOŁA POLICEALNA


TRZYLETNIE TECHNIKA UZUPEŁNIAJĄCE
(dla absolwentów ZSZ)

 

TECHNIKUM (4 lata)


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA (3 lata)

O Nas
Zespół Szkół Elektronicznych i Samochodowych w Zielonej Górze to szkoła z ponad 60 - cioletnią tradycją. Bardzo szczycimy się faktem, że wielu naszych absolwentów to znane powszechnie osoby, świetni fachowcy i pracodawcy na dzisiejszym, trudnym rynku pracy. Szkoła położona jest w pobliżu głównych węzłów komunikacyjnych, przy dworcu PKP i PKS, co stwarza dogodne warunki dojazdu dla uczniów spoza Zielonej Góry.

Aby zapewnić naszym uczniom wysoki poziom kształcenia, sukcesywnie unowocześniamy własne zaplecze dydaktyczne. Szczególnie dbamy o nie w tych obszarach, na których nauka wymaga specjalistycznego sprzętu - informatyce, mechatronice, kierunkach elektronicznych i mechanicznych. Zajęcia specjalistyczne prowadzone są w nowocześnie wyposażonych pracowniach i laboratoriach.

Uczniowie kończący technikum przystępują do matury oraz do egzaminu zewnętrznego potwierdzającego kwalifikacje zawodowe. Oba egzaminy przeprowadzane są pod kontrolą OKE w Poznaniu. Nasi nauczyciele są egzaminatorami przedmiotów maturalnych i zawodowych (posiadają odpowiednie kwalifikacje).

Oprócz prowadzonych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, uczeń zawsze ma prawo do korzystania z wielu innych form zajęć pozalekcyjnych. Każdy nauczyciel organizuje zajęcia konsultacyjne. Prowadzone są fakultety i zajęcia wyrównawcze. Uczniowie mogą korzystać także z dodatkowych zajęć sportowych.

Mamy drużyny m.in. siatkarskie, koszykarskie, gramy w brydża, szachy, jest dostępna siłownia i sala tenisa stołowego. W sporcie mamy tak wiele osiągnięć, że nie sposób ich tu wymienić. Organizujemy wiele ciekawych kół zainteresowań, m.in. koło Linuxa, programowania, strzeleckie . Każdy uczeń z pewnością znajdzie coś ciekawego dla siebie.

Dzięki uczestnictwu w programach finansowanych z Unii Europejskiej zakupiliśmy nowy sprzęt do laboratorium obrabiarek sterowanych numerycznie i pracowni komputerowych. Nasi uczniowie mają dodatkowe godziny pozalekcyjne z przedmiotów ogólnokształcących. Organizujemy im ciekawe wyjazdy edukacyjne i rekreacyjne.

W celu podniesienia bezpieczeństwa naszych uczniów zdecydowaliśmy się na wprowadzenie identyfikatorów. W ten sposób do minimum wyeliminowaliśmy ryzyko pojawienia się na terenie szkoły w czasie zajęć dydaktycznych niepowołanych osób. Uczniem naszej szkoły jest zatem osoba legitymująca się identyfikatorem i legitymacją szkolną. Większość naszych obiektów przez 24h na dobę objęta jest monitoringiem. Wszelkie zdarzenia zapisywane są na twardych dyskach w układzie rejestratora.

Posiadamy świetny sprzęt komputerowy, pozwalający na wiele zaawansowanych operacji, szybkie surfowanie w Internecie i prace programistyczne. Lekcje informatyki w naszej szkole są czystą przyjemnością!

Naszym celem jest doprowadzenie wszystkich uczniów do pomyślnego zdania egzaminów zewnętrznych - ogólnokształcących i zawodowych. Wprowadzając nowe kierunki kształcenia chcemy, aby wiedza zdobyta w szkole średniej umożliwiła im łatwiejsze pokonywanie kolejnych kroków podczas zdobywania nowych „pokładów” wiedzy.

W naszej szkole pracuje ponad stu nauczycieli. W każdym roku szkolnym do pracy jest przyjmowana nowa kadra młodych stażystów. Współpraca, doświadczenie starszych kolegów i nowe pomysły młodych powodują, że każdy rok szkolny obfituje w szereg nowych działań dydaktycznych. Organizuje się wiele konkursów dla młodzieży, olimpiad, wycieczek dydaktycznych. Działania te mają na celu integrację uczniów naszej szkoły, ukierunkowanie zainteresowań, odnalezienia własnej osobowości.


Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie