Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia

ul. Kilińskiego 8, 59-300 Lubin
tel. (76) 842-14-59
www:   http://www.psm.lubin.ple-mail:   szkola@psm.lubin.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 26550 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

SZKOŁA MUZYCZNA I STOPNIA

- nauka gry na wybranych instrumentach
- fortepian
- skrzypce
- wiolonczela
- akordeon
- flet
- gitara
- klarnet

Najlepsi reprezentują szkołę i miasto
na konkursach regionalnych, ogólnopolskich
i międzynarodowych, niejednokrotnie stając się
ich laureatami.


Szkoła nasza wyróżnia się tym, że każdy uczeń ma zapewniony bezpośredni kontakt z nauczycielem podczas nauki gry na instrumencie, co umożliwia rozwijanie indywidualnych zdolności dziecka, zwiększa komfort pracy i umożliwia dostosowanie tempa pracy do możliwości percepcyjnych każdego ucznia.

Poprzez naukę muzyki rozwijamy sferę duchową, emocjonalną i estetyczną, kształcimy twórcze myślenie, samokontrolę i systematyczność w pracy. Dzięki kompetentnej i wykształconej kadrze pedagogicznej poziom nauczania w naszej szkole jest wysoki. Nie ma też anonimowości, gdyż mała liczba uczniów w klasie pozwala każdemu nauczycielowi na prawidłowy kontakt z dzieckiem i wzajemne poznanie oraz bieżące informowanie rodziców o jego postępach w nauce. Dzięki temu sami stwierdzicie, że ważny dla nas nauczycieli jest każdy uczeń.Pewna "elitarność" (bo, aby zostać uczniem naszej szkoły trzeba pokonać "konkurencję" w czasie przesłuchania wstępnego) sprawia też, że nie mamy do czynienia z uzależnieniami. Szkoła nasza umożliwia każdemu uczniowi rozwijanie osobowości i samorealizację na licznych popisach klasowych i koncertach, przez co staje się on współtwórcą życia kulturalnego.

Jesteśmy jedyną państwową placówką w mieście,
kształcącą dzieci i młodzież "pod kątem" muzycznym.

PROGRAM NAUCZANIA

Jeżeli masz 7-9 lat, możesz rozpocząć naukę w tzw. cyklu sześcioletnim. W klasie 1 i 2 będziesz uczęszczać na zajęcia z wybranego przez siebie instrumentu (wiolonczela, skrzypce, gitara, flet, akordeon, fortepian, klarnet), na kształceniu słuchu będziesz doskonalić swój głos i pamięć muzyczną, a na rytmice poprzez ruch kształcić swoje zdolności muzyczne. W klasie 4 rytmika zostanie zastąpiona audycjami muzycznymi - przedmiotem, na którym poznasz najważniejsze wydarzenia muzyczne, kompozytorów i dzieła mijającego dwutysiąclecia. W dalszym ciągu będziesz kształcić słuch, doskonalić grę na instrumencie i śpiew. W klasie 5 czeka Cię nauka gry na instrumencie dodatkowym. Jeżeli wcześniej nie wybrałeś fortepianu, będziesz mógł nauczyć się gry na tym instrumencie. W klasie 6 przygotujemy Cię do najważniejszego wydarzenia, jakim jest egzamin końcowy. Po jego zdaniu uzyskasz prawo nazywania siebie "Absolwentem szkoły" i będziesz mógł ubiegać się o możliwość nauki w gimnazjum muzycznym lub szkole muzycznej II stopnia.Jeżeli masz więcej niż 10 lat i mniej niż 16, możesz rozpocząć naukę w tzw. cyklu czteroletnim. W klasie I (i następnych) będziesz się uczyć gry na wybranym przez siebie instrumencie (fortepian, skrzypce - jeśli już wcześniej uczyłeś się gry na tych instrumentach oraz wiolonczela, akordeon, flet, gitara, klarnet) i kształcić swój słuch na kształceniu słuchu. Od klasy II zaczniesz uczęszczać na zajęcia chóru oraz zapoznasz się z zasadami panującymi w świecie muzyki i jej historią. Po czterech latach nauki - podobnie jak w cyklu sześcioletnim - przystąpisz do egzaminu końcowego, a po jego zdaniu będziesz również mógł się szczycić mianem "Absolwenta szkoły" i ubiegać się o możliwość nauki w szkole muzycznej II stopnia.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie