Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół

im. Władysława Stanisława Reymonta

ul. Krakowska 80 bl. 17, 42-202 Częstochowa
tel. (34) 324-66-17
www:   http://www.reymont.czestochowa.pl
e-mail:   zsreymont@op.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 29286 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 5

 

XIII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
przedmioty w zakresie rozszerzonym:

- A - polski, historia
- B - polski, francuski
- C - niemiecki, geografia
- D - angielski, informatyka

TECHNIKUM NR 7

Program Wychowawczy

Istniejący obecnie Zespół Szkół im. W.S.Reymonta powstał 1 września 2002 roku w wyniku połączenia dwóch szkół: Zespołu Szkół Odzieżowych im. W.S.Reymonta i Zespołu Szkół Odzieżowo - Włókienniczych. Obie szkoły to placówki z kilkudziesięcioletnią tradycją, doświadczeniem i wieloma osiągnięciami.

Zespół Szkół Odzieżowych im. W. S. Reymonta to jedna z najstarszych szkół w Częstochowie. Została powołana w 1919 roku jako Państwowa Szkoła Gospodarstwa Domowego i mieściła się w budynku przy Al.N.M.P58. Powstały wówczas kierunki: krawiecki, bieliźniarski, później także pralniczo-farbiarski, fryzjerski, radiowo-mechaniczny, dziewiarski (część z nich została zlikwidowana). W 1931 roku szkoła została przeniesiona do budynku przy ulicy Dąbrowskiego. W ciągu kilkudziesięciu lat swojego istnienia szkoła zmieniała swoją nazwę, zwierzchników i profile. Pod koniec samodzielnego istnienia placówki funkcjonowały w niej: Zasadnicza Szkoła Zawodowa (klasy krawieckie, szwacz dzianin) i Technikum Zawodowe na podbudowie Zasadniczej szkoły zawodowej. Ostatnim dyrektorem szkoły była mgr Halina Skoczewska.

Dużą rolę do spełnienia mają tzw. ścieżki między przedmiotowe, w ramach których na zajęciach z wielu przedmiotów będzie omawiana i kształtowana każda umiejętność przewidziana w opisywanym programie.

Jedynie w naszym technikum możesz rozwinąć swoje zainteresowania dizajnem (ang: design), filmem lub modelingiem na dodatkowych zajęciach (z wzornictwa, realizacji filmu i programu TV, lub prezentacji mody)! Sam wybierasz jeden rodzaj zajęć, które będziesz realizować w pierwszej klasie. To wyjątkowa oferta - w żadnej z częstochowskich szkół nie znajdziesz podobnej!

Tylko u nas uczeń decyduje o formie zajęć z w-f: W RE:ymoncie możesz robić to, co lubisz!
Proponujemy: taniec (RTM, czyli:Rytm, Taniec, Muzyka), tenis stołowy, piłkę siatkową.

Program wychowawczy naszej szkoły to nie jedynie dokument, zapis, lecz przede wszystkim proces, który cały czas zachodzi, funkcjonuje w codziennym życiu szkoły ukazując swoje zarówno mocne, jak i słabe strony. Jego stała obserwacja, ocena i wprowadzanie modyfikacji przez naszych nauczycieli jest w stanie doprowadzić do wysokiego stopnia efektywności czyli krzewienia jego podstawowych wartości w imię osiągnięcia nadrzędnego celu szkoły.

We wszystkich klasach technikum uczniowie uczą się języka angielskiego jako wiodącego, drugi język mogą wybrać; francuski lub niemiecki. Grupy językowe dobierane są pod względem poziomu zaawansowania po przeprowadzaniu testu kompetencyjnego na początku roku szkolnego.

W klasach ZSZ jest jeden język - niemiecki.

Klasy Technikum Nr 7 odbywają zajęcia praktyczne w Centrum Kształcenia Praktycznego (oprócz klasy reklamy, która nie ma zajęć praktycznych).

Przedmioty przeliczane na punkty są takie same dla wszystkich klas Technikum Nr 7 i ZSZ Nr 5: język polski, plastyka, technika, geografia.

Więcej informacji na naszej stronie internetowej

Zapraszamy!!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie