Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 3

ul. Ks. Ignacego Skorupki 46, 42-100 Kłobuck
tel/fax. (34) 317-26-52
www:   http://www.zskosinski.edu.pl
e-mail:   zskosinski@cyberia.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 17544 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa biologiczno-chemiczna
- klasa dziennikarsko-prawnicza
- klasa ekonomiczna
- klasa mundurowa
- klasa politechniczno-lotnicza

TECHNIKUM NR 3

W naszym liceum tworzymy klasy:

1. prawniczo–dziennikarską – plany zajęć oparte na podstawach ministerialnych. Rozszerzony program nauczania języka polskiego, języka obcego (angielski lub niemiecki), WOS lub historia - wybór deklaruje uczeń. Planuje się wzbogacenie treści programowych zagadnieniami z zakresu historii ustrojów państwowych, prawa, języka dziennikarskiego. Poza tym przewiduje się różne formy zajęć pozalekcyjnych: wycieczki do sądu, Sejmu, na wydziały prawa i dziennikarskie wyższych uczelni, do Telewizji Katowice, warsztaty dziennikarskie w Brennej.

2. biologiczno–chemiczną – rozszerzona biologia, chemia, dodatkowo język łaciński. Przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, Nauczanie języków obcych (język angielski, język niemiecki) w grupach międzyoddziałowych w zależności od poziomu nauczania. W klasie II i III jako przedmiot dodatkowy nauczany język łaciński w wymiarze odpowiednio 2 godz. i 1 godz. tygodniowo. W ramach zajęć dodatkowych: warsztaty terenowe z biologii, wykłady i doświadczenia z biologii i chemii w uczelniach wyższych.

3. ekonomiczna – rozszerzona geografia, matematyka i język obcy (angielski lub niemiecki) – wybór deklaruje uczeń. Matematyka i język obcy są obecnie przedmiotami obowiązkowymi na maturze. Dodatkowa porcja godzin z tych przedmiotów pozwala lepiej się do niej przygotować.

4. mundurowa – plany zajęć oparte na podstawach ministerialnych, rozszerzony język angielski i WOS, dodatkowe zajęcia z wychowania fizycznego. W ramach zajęć: terenoznawstwo, szkolenie strzeleckie, samoobrona (w tym również dla kobiet), procedura postępowania w przypadkach klęsk żywiołowych i zamachów terrorystycznych, ratownictwo przedmedyczne. Przygotowuje do dalszego kształcenia lub do pracy w służbach mundurowych.

5. politechniczno–lotnicza – rozszerzona matematyka, fizyka oraz język obcy (angielski lub niemiecki). Plany nauczania oparte na podstawach ministerialnych. W ramach zajęć dodatkowych szkolenie teoretyczne i praktyczne (także w aeroklubie częstochowskim na lotnisku w Rudnikach) w formie 2-tygodniowego intensywnego kursu wakacyjnego, weekendowego lub zajęć pozalekcyjnych w tygodniu (do ustalenia). W klasie 2 szkolenie praktyczne – loty szybowcowe z instruktorem, dodatkowo (wstępne) naziemne szkolenie spadochronowe. Warunki – wymogi zdrowotne oraz egzamin z części teoretycznej.

W naszym technikum kształcimy w zawodach:

1. technik obsługi turystycznej – przygotowuje do pracy w biurach podróży bądź prowadzenia własnego biura podróży, pracy w charakterze pilota wycieczek. W ciągu 4 lat nauki – 12 tygodni praktyki zawodowej w biurach podróży. Nauczane przedmioty – podstawy turystyki, obsługa ruchu turystycznego, geografia turystyczna, ekonomia i prawo w turystyce, marketing, obsługa informatyczna w turystyce, język obcy zawodowy (9 godzin w cyklu kształcenia), zajęcia praktyczne, specjalizacja.

2. technik hotelarstwa - przygotowuje do pracy w hotelach, pensjonatach, przedsiębiorstwach agroturystycznych, bądź do prowadzenia własnego przedsiębiorstwa hotelarskiego. W ciągu 4 lat nauki – 8 tygodni praktyki zawodowej w częstochowskich hotelach (również praktyki wyjazdowe miesięczne nad morzem w Jarosławcu). Nauczane przedmioty: organizacja pracy w hotelarstwie, ekonomia i prawo w hotelarstwie, obsługa konsumenta, obsługa informatyczna w hotelarstwie, marketing, język obcy zawodowy (8 godzin w cyklu kształcenia), zajęcia praktyczne.

Zapraszamy !!!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie