Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 1

ul. Racławicka 23, 32-200 Miechów
tel. (41) 383-10-89
www:   http://www.ekonomik.miechow.edu.pl
e-mail:   zsz.miechow@wp.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 44444 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3-letnia)

- zapraszamy do klasy wielozawodowej
   kształcącej w zawodach:

- mechanik pojazdów samochodowych
- elektromechanik pojazdów
  samochodowych

- mechanik - operator pojazdów
  i maszyn rolniczych

- fryzjer
- kucharz
- i wiele innych zawodów

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE
DLA DOROSŁYCH (2-letnie)

- szkoła umożliwia zdobycie
  średniego wykształcenia i matury

 

TECHNIKUM (4-letnie)


SZKOŁA POLICEALNA


KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE

- planowanie i prowadzenie
  działalności gospodarczej

- prowadzenie rachunkowości
- prowadzenie sprzedaży
- prowadzenie działalności handlowej
- porządzanie potraw i napojów
- organizacja żywienia
   i usług gastronomicznych

O Nas
Zespół Szkół Nr 1 w Miechowie, popularnie nazywany „Ekonomikiem” jest nowoczesną, prężnie rozwijającą się szkołą, do której zapraszamy w celu kontynuowania nauki. Nasz szkoła jest największą szkołą w Powiecie Miechowskim. "Ekonomik” to „Szkoła z pasją”, realizująca hasło „Bliżej ucznia”, otwarta na potrzeby wychowanków i zmieniające się zapotrzebowanie na rynku pracy. Absolwenci technikum otrzymują świadectwa dojrzałości i świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie, co znacznie ułatwia im start na rynku pracy. Z roku na rok szkoła poszerza swoją ofertę edukacyjną.
„Ekonomik” to szkoła z wieloletnimi tradycjami. Jej początki sięgają lat 40stych ubiegłego wieku. Przez wszystkie lata swojej działalności, szkoła wykształciła wiele pokoleń ekonomistów, handlowców, technologów żywności, a także kucharzy, piekarzy, sprzedawców i mechaników. Szkoła przywiązuje dużą wagę do wychowania. Jest instytucją demokratyczną, kultywującą tradycje, w której jest miejsce na naukę, wysokie wymagania, tolerancję i wzajemną życzliwość.

W naszej szkole w ramach projektu „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce” realizowane są następujące formy wsparcia:
  • kursy branżowe: kurs profesjonalnej recepcjonistki,kurs kasy fiskalnej z obsługą komputera i kas fiskalnych,kurs kierownika sklepu,kurs gastronomiczny,kurs barmański,kurs kelnerski,kurs sekretarki –asystentki,kurs prawa jazdy,kurs spawacza,kurs operatora wózka widłowego,kurs carvingu,kurs operatora koparko - ładowarki
  • zajęcia z zakresu wzmacniania kompetencji kluczowych
  • staż-wizyta zawodoznawcza
  • zajęcia z doradztwa zawodowego
  • staż – praktyka
  • konkurs „Mam zawód. Mam fantazję”
  • wizyta studyjna
Od lat współpracujemy ze szkołami zagranicznymi, m.in. z placówkami z Czech, Finlandii, Niemiec, Włoch, Turcji,Francji oraz Niemiec.

W celu kultywowania tradycji ziemi miechowskiej i tworzenia obrzędowości przy Zespole Szkół Nr 1 w Miechowie rozpoczął swoją działalność zespół tańca tradycyjnego. Zespół powstał z inicjatywy pani dyrektor Marzeny Samborskiej przy dużym zaangażowaniu nauczyciela wychowania fizycznego pani Jolanty Wojtiuk.

Na podstawie historycznych zdjęć z przełomu XIX i XX zostały odtworzone i uszyte regionalne stroje miechowskie, a zespół przyjął nazwę „Miechowianie”.

PRAKTYKI ZAWODOWE

W okresie nauki w Zespole Szkół Nr 1 uczniowie drugich i trzecich klas technikum oraz słuchacze Szkół Policealnych odbywają praktyki zawodowe, które trwają odpowiednio trzy i cztery tygodnie. Miejscem praktyk są zakłady i instytucje na terenie Miechowa. Uczniowie i słuchacze mają możliwość pogłębić wiadomości teoretyczne i umiejętności praktyczne uzyskane na zajęciach szkolnych.

Uczniowie doskonalą umiejętności w trakcie wykonywania czynności na poszczególnych stanowiskach pracy, zapoznają się z organizacją pracy w poszczególnych zakładach, wyrabiają nawyki właściwej kultury pracy w zespołach ludzkich. Ponad to praktyka daje możliwość doskonalenia umiejętności obsługi nowoczesnych urządzeń oraz zapoznania się z wszelkiego rodzaju dokumentacją, zarządzeniami, regulaminami i instrukcjami oraz przepisami ppoż i bhp.

Zgodnie
ze swoimi zainteresowaniami uczniowie Zasadniczej Szkoły Zawodowej wybierają zawód i odbywają praktykę u wybranego pracodawcy. W szkole poznają zagadnienia z przedmiotów ogólnokształcących, a wiedzę z zakresu zawodu zdobywają na kursach zawodowych organizowanych przez ośrodki dokształcania zawodowego. Po zakończeniu nauki zdają egzamin zawodowy.

GALERIA


Serdecznie Zapraszamy!

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie