Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego - Technikum nr 6 Grafiki, Logistyki i Środowiska

dawny Zespół Szkół Technicznych

ul. Legionów 9, 41-200 Sosnowiec
tel./fax. (32) 293-52-51, tel. (32) 293-52-52
www:   http://www.ckziu25.sosnowiec.pl
http://t6.ckziu25.sosnowiec.pl
ckziu25 na Facebooku
e-mail:   zst@zst.sosnowiec.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 15968 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

TECHNIKUM NR 6
Grafiki, Logistyki i Środowiska
(4 lata)


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

- E.7. Montaż i konserwacja maszyn
  i urządzeń elektrycznych

- E.8. Montaż i konserwacja instalacji
  elektrycznych

- A.25. Wykonywanie i realizacja
  projektów multimedialnych

- A.54. Przygotowanie materiałów
  graficznych do procesu drukowania

"Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek."

Albert Einstein

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu to jedna z największych szkół technicznych w regionie. Przez ponad 60 lat swej historii kształciła uczniów na wielu różnorodnych kierunkach, zgodnie z wyzwaniami rynku pracy. W szkole ogromny nacisk kładzie się na doskonalenie edukacji zawodowej. Ten etap kształcenia przygotowuje młodzież do sprawnego i kompetentnego wykonywania obowiązków. Edukujemy kompetentne i wyspecjalizowane przyszłe kadry, poszukiwane przez pracodawców w dobie intensywnego rozwoju technologicznego.

Współpraca z firmami - patronaty

W celu zapewnienia najwyższej jakości kształcenia na poszczególnych kierunkach nasza szkoła podejmuje szerokie działania mające na celu nawiązanie i stałą współpracę z pracodawcami w zakresie praktycznej nauki zawodu i odpowiednie przygotowanie uczniów do rynku pracy. Szkoła na bieżąco współpracuje z takimi firmami jak:
 • Leroy-Merlin, Castorama, ID Logistics, Tradis Sp. z o.o., Prologis, „JASFBG” Katowice – w branży logistycznej
 • „Apator” Katowice - w branży elektrycznej
 • WPWiK w Będzinie, Katowickie Wodociągi – w branży ochrony środowiska
 • Drukarnią „Polska Press” w Sosnowcu oraz agencjami reklamowymi i drukarniami wielkoformatowymi w naszym regionie (Sosnowiec, Dąbrowa Górnicza, Będzin) – w branży cyfrowych procesów graficznych
 • Zakłady Mechaniczne, Wiertniczych, Firma GUHRING w Dąbrowie Górniczej w branży mechanicznej

Szkoła już od wielu lat współpracuje również z Katowickim Holdingiem Węglowym, który prowadząc kształcenie specjalistów w zawodach górniczych, przygotowuje wykwalifikowanych pracowników na potrzeby własnej firmy. W związku z zawartym porozumieniem absolwenci kierunków: technik górnictwa podziemnego, technik mechanik i technik elektryk mają możliwość zatrudnienia w kopalniach Spółki.

Centrum posiada nowoczesną bazę dydaktyczną: pracownie specjalistyczne, warsztaty, basen, siłownię, profesjonalne laboratorium językowe. Jest akredytowanym ośrodkiem egzaminacyjnym OKE.

W trosce o bezpieczeństwo uczniów szkoła jest monitorowana z ochroną obiektu. W czerwcu 2012 r. nasza szkoła otrzymała certyfikat "Bezpiecznej szkoły".

Placówka obok kształcenia zawodowego współpracuje z wieloma znanymi uczelniami: Wyższą Szkołą Humanitas w Sosnowcu, Wyższą Szkołą Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach oraz z Górnośląską Wyższą Szkołą Przedsiębiorczości w Chorzowie. Uczniowie mają możliwość uczestnictwa w programach edukacyjnych oraz cyklicznych warsztatach realizowanych w naszej szkole przez wykładowców. Warsztaty i wykłady dla naszych uczniów organizują również poszczególne wydziały Uniwersytetu Śląskiego. Natomiast Wyższa Szkoła Biznesu i Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej zapewniają naszym uczniom możliwość kontynuowania nauki na kierunkach logistycznych i informatycznych w ramach projektów unijnych.


Uczniowie mogą korzystać z wielu zajęć pozalekcyjnych. W naszej szkole działają liczne kluby i koła się m.in.:
 • Klub Ludzi Nieobojętnych
 • Klub Europejski
 • Klub Inspiracji Twórczej
 • Koło elektryczne
 • Koło biblijne
 • Wolontariat
 • Zajęcia artystyczne
 • Szkoła Ortograffiti
 • Koło przedsiębiorczości
 • Zajęcia komputerowe
 • Koło logistyczno-spedycyjne
 • Plener fotograficzny
 • Zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze
 • Zajęcia rekreacyjno-sportowe
 • Basen
 • Zajęcia psychoedukacyjne

PRACOWNIE

PRACOWNIE KOMPUTEROWE

W placówce istnieją cztery pracownie komputerowe zaprojektowane z myślą o efektywnej pracy z uczniem. Podczas zajęć teoretycznych uczniowie pracują w wyznaczonym miejscu - przy wspólnym stole, natomiast podczas zajęć praktycznych przypisani są do samodzielnego stanowiska przy komputerze ze stałym dostępem do Internetu. Sprzęt w pracowniach jest nowoczesny, dzięki czemu uczniowie mogą pracować na najnowszym oprogramowaniu, stosować różnorodne techniki druku, korzystać ze skanerów, aparatów cyfrowych, kamer internetowych, innego sprzętu multimedialnego. W ten sposób rozwijają swoje informatyczne zainteresowania.

PRACOWNIA BADAŃ LABORATORYJNYCH

Pracownia badań laboratoryjnych wykorzystywana jest w nauce różnych przedmiotów zawodowych przez uczniów z kierunków: technik ochrony środowiska i technik analityk. W skład wyposażenia pracowni wchodzą: wagi analityczne, konduktometry, pH-metry, spektrofotometr, urządzenia do pomiaru hałasu i inne, a także szkło laboratoryjne i odczynniki. Uczniowie wykonują badania z zakresu chemii analitycznej jakościowej, ilościowej i instrumentalnej oraz pomiary z zakresu chemii fizycznej, jak pomiar lepkości, gęstości, wilgotności, temperatury przemian fazowych itp. Ponadto na zajęciach prowadzone są pokazy ilustrujące omawiane w czasie lekcji zjawiska

PRACOWNIE JĘZYKOWE

Szkoła wyposażona jest w dwie nowoczesne i wielofunkcyjne pracownie językowe. Możliwość zastosowania multimediów wpływa na wzbogacenie tradycyjnego sposobu nauczania języków obcych oraz uprzyjemnia naukę, a tym samym motywuje uczniów do pracy. W jednej pracowni nauczyciele mogą korzystać z tablicy interaktywnej Interwrite Board, dzięki której mogą skupić uwagę całej grupy uczących się. Połączenie jej w jeden system z komputerem i projektorem umożliwia przeszukiwanie i odtwarzanie zasobów sieciowych, przedstawianie prezentacji oraz odbywanie podróży wirtualnej.

W drugiej pracowni językowej każdy uczeń ma swoje stanowisko wyposażone w słuchawki i mikrofon, dzięki którym możliwa jest swobodna praca w grupach i parach, a sterujący pulpitem nauczyciel może słyszeć uczniów pracujących w grupach. Pracownia umożliwia także prowadzenie dialogu z kilkoma uczniami, przy czym pozostali mogą mu się przysłuchiwać. Ma to ogromne znaczenie w nauce prawidłowej wymowy i akcentacji wyrazów obcojęzycznych

PRACOWNIA ELEKTRYCZNA

W laboratorium podstaw elektrotechniki oraz maszyn i urządzeń elektrycznych prowadzone są zajęcia dla uczniów klas II i III, a także zajęcia specjalizujące z zakresu maszyn elektrycznych dla klas IV. W ramach zajęć uczniowie montują i badają obwody prądu stałego i przemiennego jedno-i trójfazowe, podstawowe układy elektroniczne, a także maszyny prądu stałego i przemiennego. Pracownia elektryczna wyposażona jest w układy pomiarowe, maszyny elektryczne oraz mierniki firmy "Sonel".

ZAPLECZE TECHNICZNE DO NAUKI ZAWODU

Praktyczna nauka zawodu i zajęcia praktyczne stanowią integralną część procesu dydaktyczno-wychowawczego. Pracownie wyposażone są w nowoczesny sprzęt kontrolno-pomiarowy do pomiarów elektrycznych i mechanicznych, nowoczesne narzędzia i elektronarzędzia, dzięki którym uczniowie zdobywają niezbędną praktyczną wiedzę i umiejętności. Szkoła posiada akredytacją OKE do przeprowadzania egzaminów zewnętrznych w zawodzie elektromechanik, technik mechanik, technik elektryk, technik informatyk, technik ochrony środowiska i technik logistyk. Taka akredytacja to ogromna zaleta dla naszych uczniów, dzięki niej przystępują oni do egzaminów zewnętrznych w macierzystej placówce, a nie w ośrodku egzaminacyjnym wyznaczonym przez OKE.

ZAPLECZE SPORTOWE

Technikum nr 6 oferuje swoim uczniom urozmaiconą bazę sportową. Do dyspozycji młodzieży jest 25 metrowy basen pływacki, siłownia, sala tenisa stołowego oraz sala gimnastyczna. Na zewnątrz szkoły mamy do dyspozycji dwa boiska o wymiarach 40x20m, skocznie do skoku w dal oraz rzutnię do pchnięcia kulą. Jest również boisko o nawierzchni betonowej do piłki siatkowej i koszykówki. Uczniowie naszej szkoły mogą korzystać ze wszystkich wyżej wymienionych obiektów sportowych podczas lekcji wychowania fizycznego, jak i podczas zajęć pozalekcyjnych oraz w soboty.

NAUKA ZAWODU

Szkolenie praktyczne w Technikum nr 6 odbywa się w następujących formach:
 • zajęć praktycznych realizowanych w warsztatach szkolnych,
 • miesięcznych praktykach zawodowych realizowanych w zakładach pracy.

Zajęcia praktyczne organizowane są dla uczniów w celu opanowania przez nich umiejętności zawodowych niezbędnych do podjęcia pracy w danym zawodzie. Praktyki zawodowe organizuje się w celu pogłębiania zdobytej wiedzy i zastosowania umiejętności zawodowych w rzeczywistych warunkach pracy. Obowiązki uczniów odbywających zajęcia praktyczne oraz odbywających praktykę zawodową są zawarte w Regulaminie Praktycznej Nauki Zawodu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie