Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Techniczno - Usługowych

im. Jana Pawła II

ul. Pokoju 14, 42-600 Tarnowskie Góry
tel. (32) 719-11-58
www:   http://www.zstu.tg.edu.pl
e-mail:   sekretariat@zstu.tg.edu.pl
admin@zstu.tg.edu.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 19780 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

VI LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

- klasa wojskowa - klasa lingwistyczna
- klasa policyjna - klasa politologiczna

TECHNIKUM NR 12


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA NR 10

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II jest szkołą, która wrosła w tradycję miasta Tarnowskie Góry. Kształci w nowoczesnych zawodach poszukiwanych na rynku krajowym i europejskim. Absolwenci są dobrze przygotowani do podjęcia dalszego kształcenia i funkcjonowania w dynamicznie rozwijającym się świecie. Szkoła wspiera wszechstronny rozwój osobowości ucznia, dba o właściwe wychowanie młodzieży oparte na zasadach przyjaźni, wzajemnej pomocy, tolerancji, szacunku do drugiego człowieka.

Posiada bogatą bazę dydaktyczną: pracownię elektroniczną, elektryczną, dróg i mostów, transportu kolejowego, telekomunikacyjną. Uczniowie mają możliwość korzystania z technologii informacyjnej. Szkoła jest wyposażona w nowoczesną pracownię komputerową z dostępem do Internetu oraz pracownię multimedialną, skomputeryzowaną bibliotekę z bogatym księgozbiorem, estetyczne sale lekcyjne, pracownie do nauki języków obcych, salę gimnastyczną, salę do tenisa stołowego, boisko szkolne.

Zespół Szkół Techniczno-Usługowych to szkoła, w której panuje przyjazna i życzliwa atmosfera, a młodzież czuje się bezpiecznie. Zapewniamy uczniom bezpłatne praktyki zawodowe, pomoc psychologiczno-pedagogiczną oraz doradztwo zawodowe.

VI Liceum Ogólnokształcące z "wojskowością" jest atrakcją Zespołu Szkół Techniczno-Usługowych im. Jana Pawła II. To tutaj młodzież ma szanse zetknięcia się z tajnikami służby wojskowej, udziału w atrakcyjnych zajęciach z musztry oraz w wakacyjnym obozie wojskowym. Zajęcia wojskowe pozwalają na zapoznanie młodzieży z zasadami żołnierskiego zachowania, zdobycie wiedzy z zakresu obronności, ratownictwa medycznego, musztry, regulaminów, z zakresu praktycznego wykorzystania wiedzy topograficznej w terenie. Młodzież uczestniczy w marszach na orientację i według mapy oraz w zawodach strzeleckich. Zdobywa umiejętność rzucania ćwiczebnym granatem ręcznym oraz posługiwania się bronią na strzelnicy. Uczniowie klas mundurowych angażują się w działalność ochotniczych straży pożarnych, PCK, włączają się w działalność charytatywną. Cechuje ich zdyscyplinowanie, odpowiedzialność, a noszenie munduru wojskowego wpływa pozytywnie na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Liceum to przygotowuje do pracy w służbach mundurowych i pozwala kontynuować naukę na wyższych uczelniach.

Młodzież rozwija swoje zainteresowania uczestnicząc w różnych formach zajęć pozalekcyjnych. W szkole działa: Szkolny Klub Europejski, Samorząd Uczniowski, Powiatowa Rada Młodzieży, Szkolne Koło PCK, koło SKS (piłka ręczna, nożna, siatkowa, koszykowa i tenis stołowy), Koło Miłośników Kolei i Koło Elektroniczne. Uczniowie korzystają z zajęć dodatkowych z języka angielskiego, języka niemieckiego, informatyki. W roku szkolnym 2006/2007 młodzież naszej szkoły przystąpiła do międzynarodowej wymiany w ramach projektu Socrates-Comenius i współpracuje z młodzieżą szkół średnich Turcji i Francji.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie