Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Stadnina Koni "RAJD"

ul. Biała Woda 12A, 34-460 Szczawnica
tel. (18) 262-16-00, kom. 607-47-88-50
www:   http://www.stadninarajd.pl
e-mail:   biuro@stadninarajd.pl

Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 5851 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznieNauka jazdy konnej od podstaw.


Zajęcia doskonalenia umiejętności jeździeckich na ujeżdżalni.

 

STADNINA KONI "RAJD" POLECA:

- organizację imprez dla grup szkolnych
- zielone kuligi

- zwiedzanie rezerwatu Biała Woda podczas
  przejazdu wozem taborowym

- przejażdżki na koniach
- organizację ognisk, imprez pod wiatą
- organizację kuligów
- zajęcia z hipoterapii
- wyjazdy w teren, rajdy
- imprezy integracyjne (firmowe)

- pensjonat dla koni
- wynajem pokoi

KURSY

- kursy i egzaminy na Przodowników
  Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK

- kurs dla młodzieży na odznakę GTJ

Stadnina Koni „Rajd" jest częścią grupy Thermaleo & Uzdrowisko Szczawnica a także Ośrodkiem Górskiej Turystyki Jeździeckiej afiliowanym przez PTTK. Stadnina znajduje się w odległości zaledwie 6 kilometrów od Szczawnicy, w malowniczych Jaworkach. W otoczeniu parku krajobrazowego można nauczyć się jazdy konnej lub spędzić wspaniale dzień na organizowanych, dla grup a także indywidualnych klientów, rajdach i wycieczkach. Piękno rezerwatu przyrody o każdej porze roku można podziwiać również w gronie przyjaciół podczas kuligów lub przejażdżek wozem taborowym. Stadnina Rajd to również centrum hipoterapii gdzie zarówno dzieci jak i dorośli mogą korzystać z rehabilitacji psycho-ruchowej.

Organizacja imprez dla grup szkolnych (przez cały rok)

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty przeznaczonej dla zorganizowanych grup szkolnych. Nasza propozycja łączy w sobie zarówno obcowanie z przyrodą poprzez kontakt z końmi i innymi zwierzętami naszej Stadniny, podziwianie piękna gór oraz okolicznych rezerwatów i górskich hal, jak i poznanie historii, etnografii i kultury górali pienińskich oraz rusinów szlachtowskich.

Typowy scenariusz imprezy dla grupy szkolnej w okresie wiosny/lata/jesieni obejmuje:

 1. Zwiedzanie stadniny
 2. Przejażdżkę wozem taborowym do rezerwatu krajobrazowego Biała Woda (około 1 godziny)
 3. Po powrocie poczęstunek (kiełbaski, herbata) pod wiatą na terenie ośrodka połączony z ogniskiem
 4. Spacery na konikach pod opieką pracowników ośrodka (konie są prowadzone przez pracowników)

Po zakończeniu imprezy na terenie stadniny dzieci, młodzież mogą zwiedzić rezerwat Homole, połemkowskie cerkwie w Jaworkach i Szlachtowej, klub Muzyczną Owczarnię, okoliczne bacówki prezentujące tradycyjne pasterstwo i wyrób serów i wiele innych. Powyższy scenariusz to jedna z proponowanych przez nas możliwości spędzenia czasu podczas szkolnej wycieczki. Kontaktując się z nami możemy przedstawić również inne propozycje.

W okresie zimowym proponujemy podobny scenariusz - wówczas jednak zamiast wozu taborowego proponujemy kulig w saniach góralskich.

Organizacja imprez integracyjnych (przez cały rok)

Stadnina Koni "Rajd" to doskonałe miejsce na organizację imprez integracyjnych oraz wypoczynku po konferencyjnych obradach lub biznesowych szkoleniach. W Stadninie znajduje się stylowa - dostępna przez cały rok - wiata, z kamiennym kominkiem, biesiadnymi ławami i stylizowanym barem. Można tam zorganizować grilla jak również tradycyjną ucztę biesiadną.

Goście, w zależności od pory roku, mogą udać się stamtąd na malowniczą przejażdżkę bryczkami lub, podczas zimy, na niezapomniany kulig z pochodniami zakończony ogniskiem i pieczeniem barana.

KURSY NA PRZODOWNIKÓW GÓRSKIEJ TURYSTYKI JEŹDZIECKIEJ PTTK

Organizujemy kursy na Przodowników Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK. Po zdaniu egzaminu i odbyciu stażu Przodownik jest uprawniony do prowadzenia jazd na ujeżdżalni w celu przygotowania turystów do wyjazdu na spacer, wycieczkę bądź też rajd, które sam prowadzi. Może również szkolić, egzaminować i przyznawać Jeździecką Odznakę Górskiej Turystyki w stopniu zależnym od stopnia przodownickiego. Po zdaniu egzaminów uczestnicy mogą odbyć miesięczny staż przodownicki w naszym ośrodku, który jest ośrodkiem afiliowanym przy Komisji Górskiej Turystyki Jeździeckiej PTTK.

Nie wszyscy wiedzą, że tylko Przodownik ma uprawnienia do wyjazdu w tzw. teren powyżej 600 m n.p.m., a więc praktycznie wycieczki po naszych górach można prowadzić tylko z takimi uprawnieniami.

WYCIECZKI, PRZECHADZKI KONNE

Wycieczki to oferta dla gości, którzy posiadają odpowiednie umiejętności jeździeckie zapraszamy na wyjazdy w teren. Stadnina Koni „Rajd" oferuje kilka wariantów tras, o różnym stopniu trudności i czasie trwania. W ofercie znajdują się zarówno krótkie jak i kilkugodzinne, przepiękne widokowo, trasy. Trudność trasy dostosowana jest do umiejętności i zaawansowania poziomu jeździeckiego Klientów. W przypadku większej grupy jeźdźców jazda dostosowana jest zawsze do najsłabiej jeżdżącej osoby. Dla osób które opanowały jedynie stęp i kłus proponujemy godzinny wyjazd do Rezerwatu Biała Woda.

Przechadzki konne to doskonała forma spędzania czasu dla osób, które nie miały jeszcze okazji nauczyć się jeździć konno a chciałby skorzystać z uroków podziwiana widoków i obcowania z przyrodą z perspektywy końskiego grzbietu. Podczas przechadzki, czyli inaczej spaceru końskiego, siedzi się wygodnie w siodle podczas gdy koń prowadzony jest przez przewodnika.

W jej trakcie można dowiedzieć się o specyfice i urokach jazdy konnej jak również usłyszeć ciekawe informacje o otaczających szczytach i pobliskim Rezerwacie Zakalskie i Biała Woda. Spacer koński jest również doskonałą formą spędzania czasu dla najmłodszych gości Stadniny.

ŚCIEŻKA HUCULSKA

Miłośnikom jazdy konnej w otoczeniu przyrody proponujemy doskonalenie techniki jazdy w górzystym terenie. Służy temu tzw. "ścieżka huculska". Ćwiczenia realizowane w jej ramach prowadzone są pod okiem doświadczonych instruktorów - przodowników GTJ i realizowane są na specjalnie przygotowanej do tego trasie.

   Najważniejsze elementy „ścieżki huculskiej" to:
 • stromy zjazd z góry
 • stromy podjazd
 • przejazd przez górski potok
 • przejazd przez równoważnię
 • przejazd pod nisko rosnącą gałązką
 • przejazd przez tzw. Firanki
 • przejazd przez wiatrołom
 • skok posłuszeństwa
 • przejazd przez głęboką wodę
 • slalom między drzewami

DZIECI W STADNINIE

Jeśli Twoje dziecko pragnie nauczyć się jeździć konno albo doskonalić swoje umiejętności jeździeckie Przodownicy pracujący w naszej Stadninie są odpowiednimi osobami, którym spokojnie możesz powierzyć swoje pociechy. Zapewnimy nie tylko życzliwą i troskliwą opiekę, kompetentną naukę, jak również kontakt ze zrównoważonymi, spokojnymi niewielkimi końmi (kuce felińskie) przyzwyczajonymi do kontaktu z dziećmi.

W naszej Stadninie Twoje dziecko w sposób bezstresowy nauczy się podstaw jazdy konnej niezbędnej do późniejszych wyjazdów w teren. Dodatkowo, pod czujnym okiem pracowników Stadniny będzie mogło zapoznać się z zachowaniem koni i zasadami ich pielęgnacji.

Zapraszamy rodziny z dziećmi, ale również zielone szkoły, przedszkola, szkoły, kolonie i obozy. Pamiętajmy, że najlepszą formą nauki jest zabawa.

KURS DLA MŁODZIEŻY NA POPULARNĄ ODZNAKE GTJ

   W ramach kursu oferujemy dla młodzieży początkującej:
 • naukę jazdy konnej (dla początkujących)
 • zajęcia teoretyczne (podstawy hodowli i użytkowania koni)
 • zajęcia praktyczne (pielęgnacja, samodzielne przygotowanie koni do jazdy, żywienie)

Dla młodzieży zaawansowanej:

 • nauka jazdy na maneżu
 • wycieczki w teren
 • zajęcia praktyczne (pielęgnacja, samodzielne przygotowanie konia do jazdy, żywienie)
 • zajęcia teoretyczne (podstawy hodowli, użytkowanie konia oraz podstawy górskiej turystyki jeździeckiej niezbędnej do egzaminu)

NAUKA JAZDY KONNEJ NA UJEŻDZALNI

Oferujemy zajęcia nauki jazdy konnej na ujeżdżalni. Zajęcia dostosowane są do indywidualnych umiejętności i wymagań jeźdźców. Dla osób, które zaczynają swoją przygodę z końmi proponujemy naukę jazdy konnej od podstaw; czyli najpierw ćwiczenia rozluźniające i pomagające zachować prawidłową postawę i równowagę na koniu, jazda na lonży, nauka jazdy w podstawowych chodach, nauka podstawowych figur na ujeżdżalni.

Dla bardziej zaawansowanych również polecamy jazdę na ujeżdżalni, doskonalącą Wasz dosiad i umiejętności jeździeckie. Jazda na ujeżdżalni jest przygotowaniem do prawidłowej i bezpiecznej jazdy w teren. Godziny spędzone na ćwiczeniu dosiadu, będą w przyszłości procentować podczas górskich spacerów.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie