Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Ośrodek Rekreacji Konnej HUCUŁ

ul. Jordanowska 33, 52-403 Wrocław
tel. (71) 364-58-86
www:   http://www.hucul.neostrada.ple-mail:   hucul@hucul.neostrada.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 2694 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

 

OŚRODEK REKREACJI KONNEJ "HUCUŁ"
poleca:

- naukę jazdy konnej
- jazdy rekreacyjne
- hipoterapię

Prowadzimy naukę jazdy konnej - od podstaw po skoki przez przeszkody - dla dzieci, młodzieży i dorosłych, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, niezależnie od warunków atmosferycznych (dysponujemy krytą ujeżdżalnią).

Małe dzieci (już od 5 roku życia) uczymy jeździć na przystosowanych do ich wzrostu i odpowiednio przygotowanych kucach. Dzieci, młodzież i dorosłych uczymy podstaw jazdy konnej na tzw. lonżach, a później w zastępach (do 7 osób) - tworzonych dla grup od poziomu początkującego do zaawansowanego.

Oferujemy również jazdy rekreacyjne dla osób potrafiących już jeździć konno - na ujeżdżalni (także krytej), jak i w terenie.

Dysponujemy: salą kominkową, w której można nie tylko zapisać się na jazdy, ale także odpocząć i poczekać na jeźdźca; przebieralnią, wyposażoną w szafki zamykane na klucz, gdzie można pozostawić swoje rzeczy

LONŻA


Naukę jazdy konnej rozpoczyna się od tzw. lonż. Są to półgodzinne zajęcia indywidualne z instruktorem, który asekuruje początkującego jeźdźca, trzymając konia na specjalnej lince (tzw. lonży, stąd nazwa). Pierwsze lekcje służą oswojeniu jeźdźca z koniem oraz osiągnięciu prawidłowego i w miarę swobodnego dosiadu, zarówno w stępie, jak i w kłusie (a więc w dwóch z trzech podstawowych chodów).

Ilość lonż jest sprawą indywidualną - zależy od postępów jeźdźca. To instruktor decyduje, kiedy jeździec jest gotowy do rozpoczęcia kolejnego etapu nauki - samodzielnej jazdy w zastępie (już bez asekuracji, w grupie innych jeźdźców posiadających podobne umiejętności).

ZASTĘP

Po lonżach początkujący jeździec rozpoczyna naukę jazdy w zastępie - już bez asekuracji, w grupie innych jeźdźców (do 7 osób).

Na każdym etapie nauki jazdy konnej jeźdźcy są grupowani według swoich umiejętności - w zastępach od poziomu początkującego (bezpośrednio po lonżach), poprzez średni do mniej lub bardziej zaawansowanego. Na poziomie zaawansowanym nauka obejmuje również skoki przez przeszkody.

Nauka jazdy w zastępie prowadzona jest przez instruktora, na jednej ze znajdujących się na terenie ośrodka ujeżdżalni (odkrytej lub krytej, w zależności od warunków atmosferycznych).

Nauka jazdy w zastępie trwa pełną godzinę (60 minut).

HIPOTERAPIA

Hipoterapia jest to działanie mające na celu przywracanie zdrowia i usprawnianie przy pomocy konia i jazdy konnej, osób:
  • po przebytych chorobach zostawiających trwałe ślady w sprawności fizycznej i w życiu psychicznym
  • upośledzonych umysłowo
  • z deficytami rozwojowymi
  • z uszkodzeniami analizatorów (wzrok, słuch)
  • niedostosowanych społecznie

Celem terapii z koniem i terapii jazdą konną jest przywrócenie tym osobom sprawności fizycznej i psychicznej w możliwym do osiągnięcia zakresie. Hipoterapia stanowi jeden z elementów rehabilitacji leczniczej i jako taka jest prowadzona przez specjalistę, na zlecenie lekarza.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie