Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Connecticut for Lieberman

Connecticut for Lieberman

Senator Joe Lieberman
Wyniki prawyborów
KandydatGłosyOdsetek
Joe Lieberman 136,46848%
Ned Lamont146,58752%

Connecticut for Lieberman (Connecticut na rzecz Liebermana) jest partią polityczną, założoną przez 25 zwolenników senatora Joe Liebermana dnia 10 lipca 2006 roku, na wypadek, gdyby przegrał prawybory Partii Demokratycznej (z ramienia której zasiada w Senacie od roku 1989 , jako młodszy senator stanu Connecticut ), co też istotnie nastąpiło 8 sierpnia .

Lieberman, jako wciąż urzędujący Senator, pozostaje członkiem Partii Demokratycznej. Jednakże jego stosunki z kierownictwem partii (sam jest notabene jednym z czołowych jej działaczy) może psuć fakt, iż wielu jego kolegów, którzy popierali go w prawyborach, teraz poparli oficjalnego kandydata partii na senatora, Neda Lamonta. Przecież to właśnie Lamont został wybrany, nieznaczną wprawdzie większością, przez demokratów w Connecticut .

Lieberman, mimo kandydowania jako niezależny, pozostaje zarejestrowanym członkiem partii i klubu w Senacie oraz deklaruje, iż, jeżeli wygra, dalej nim pozostanie. Jego sytuacja jest w pewnym sensie podobna do kampanii prezydenckiej George'a Wallace'a w roku 1968 . Wallace pozostał członkiem Partii Demokratycznej, ale na potrzeby swej kampanii stworzył Amerykańską Partię Niezależnych , która w praktyce składała się z jego komitetów wyborczych i przestała istnieć zaraz po wyborach. Potem był jeszcze trzykrotnie wybierany na gubernatora Alabamy jako nominat demokratów.

Różnica jednak między jego przypadkiem a kampanią Liebermana polega na tym, iż Wallace w 1968 nie ubiegał się o nominację prezydencką partii, a Lieberman o senatorską owszem, ale przegrał. I choć ma dalej szanse na zwycięstwo jako kandydat niezależny, to jednak, w wypadku wygranej, jego sytuacja, wobec przeciwstawienia się aparatowi, może być bardzo trudna.


Inne hasła zawierające informacje o "Connecticut for Lieberman":

Nowa Anglia ...

Nathaniel Palmer ...

1878 ...

Order Orła Białego ...

1870 ...

Polska Partia Socjalistyczna ...

Cromwell ...

Robert Dahl ...

Rejestrowany związek partnerski ...

William Nordhaus ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Connecticut for Lieberman":

210 Przewrót majowy i sanacja (plansza 10) ...

Przyimki - Prepositions (plansza 7) ...

178. Czy wiesz, że…(2) (plansza 11) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie