Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Shimon Gershon

Shimon Gershon

Shimon Gershon
Imię i nazwiskoShimon Gershon
שמעון גרשון
Data i miejsce
urodzenia
6 października 1977
Izrael
Pozycjaobrońca
Wzrost188 cm
Informacje klubowe
Obecny klub Beitar Jerozolima
Numer5
Kariera seniorska
LataKlubM (G)
1996-2006
2006-
Hapoel Tel Awiw
Beitar Jerozolima
- (-)
22 (0)
Reprezentacja narodowa
LataReprezentacja
-1999
1999-
Izrael U-21
Izrael
11 (?)
36 (2)

Shimon Gershon ( hebr. שמעון גרשון; ur. 6 października 1977 ) to izraelski piłkarz grający na pozycji środkowego obrońcy. Przez prawie 10 lat Gershon był kapitanem zespołu Ligat ha'al , Hapoel Tel Awiw . Od 2 lat jest piłkarzem Beitaru Jerozolima .

Kariera

Gershon rozpoczął grę w futbol jako nastolatek w drużynie juniorskiej Hapoelu Tel Awiw. W pierwszej drużynie zadebiutował w sezonie 1995 / 1996 w spotkaniu z Bnei Yehuda Tel Awiw . Przez swój pobyt w Hapoelu Gershon osiągał sukcesy na krajowym podwórku - wywalczył m.in. Puchar Izraela, Puchar Ligi czy Puchar Toto. Był także członkiem zespołu, który osiągnął ćwierćfinały pucharu UEFA , eliminując po drodze drużyny takie jak Chelsea Londyn czy AC Parma . Podsumowując, przez 10 lat gry w Tel Awiwie stanowił integralną część drużyny odpowiadającą za powyższe sukcesy.

W 2006 został zakupiony do Beitaru Jerozolima przez nowego właściciela - rosyjskiego milionera Arkadija Gajdamaka. Transfer nie został dobrze odebrany przez kibiców Hapoelu, którzy nie omieszkali wytykać mu rzekomą nielojalność wobec klubu, w którym się wychował i spędził większość kariery. Gershon zorganizował konferencję prasową, na której przyznał że Hapoel to nadal jego ukochany klub, a swoje odejście tłumacząc sprawami finansowymi.

Kariera reprezentacyjna

Gershon to stały punkt defensywy kadry Izraela , gdzie jak dotąd rozegrał 37 meczów i zdobył trzy gole. Kilka razy był także kapitanem.

Ciekawostki

  • Będąc piłkarzem najwyższego poziomu w Izraelu Gershon rozpoczął karierę muzyczną i wydał album razem ze swoją żoną; spotkało się to z niemiłym odzewem fanów Beitaru, którzy zarzucali mu brak koncentracji na sprawach czysto piłkarskich[].


Inne hasła zawierające informacje o "Shimon Gershon":

Mordechaj Anielewicz ...

Aleksander Ford ...

Andrzej Munk ...

Kadima ...

Beitar Jerozolima 2008/2009Bramkarze Tvrtko Kale Ariel HarushObrońcy Cristián Álvarez David Amsalem (kapitan) Arik Benado Shimon Gershon Tomer Ben Yosef Yoav Ziv Shmuel Kokozin Eliran Danin Matan ...

Królestwo Judy ...

Królestwo Izraela (państwo północne) ...

Szymon ...

Shimon Gershon Shimon GershonImię i nazwiskoShimon Gershonשמעון גרשוןData i miejsceurodzenia 6 października 1977 Izrael PozycjaobrońcaWzrost188 cm Informacje kluboweObecny klub Beitar Jerozolima Numer5Kariera ...

Neurobiologia ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Shimon Gershon":

Hasło nie występuje w innych lekcjach!

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie