Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

John William Waterhouse

John William Waterhouse

John William Waterhouse

John William Waterhouse (ur. 6 kwietnia 1849 w Rzymie , zm. 10 lutego 1917 w Londynie ) – brytyjski malarz . Przedstawiciel neoklasycyzmu i prerafaelita . Znany szczególnie z portretów kobiecych postaci mitycznych i literackich .

Kiedy miał pięć lat, jego rodzina przeniosła się z Rzymu do Londynu. Początkowo malarstwa uczył go ojciec William Waterhouse. Od 1870 roku studiował w londyńskiej Królewskiej Akademii Sztuki (The Royal Academy of Arts).

W 1874 podczas Letniej Wystawy organizowanej przez Royal Academy wystawił, będący klasyczną alegorią , obraz Sleep and His Half-Brother Death, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Od tej pory wystawiał tam swoje obrazy corocznie aż do śmierci w 1917 . W roku 1895 John William Waterhouse został członkiem Akademii Królewskiej.

Najbardziej znanym obrazem artysty jest The Lady of Shalott, przedstawiający jedną z bohaterek legendy o Królu Arturze i Rycerzach Okrągłego StołuElaine z Astolat , która unosząc się na łodzi, umarła z żalu z powodu nieodwzajemnionej miłości do Lancelota .

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "John William Waterhouse":

Biegun północny ...

Adwentyzm ...

Oddychanie komórkowe ...

Tampere ...

William Miller ...

XVI wiek ...

1972 ...

Elegia ...

Mioglobina ...

1884 ...


Inne lekcje zawierające informacje o "John William Waterhouse":

232 Kultura i nauka w latach 1945 ? 2003 (plansza 12) ...

Algorytmy - podstawy i zastosowanie (plansza 21) ...

232 Kultura i nauka w latach 1945 ? 2003 (plansza 9) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie