Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Ludwika Henrietta Burbon-Conti

Ludwika Henrietta Burbon-Conti

Portret Ludwiki Henriatty pędzla Jean-Marc Nattiera ( 1744 ). Obecnie znajduję się w nowojorskim Metropolitan Museum of Art

Ludwika Henrietta de Bourbon-Conti, znana jako Mademoiselle de Conti (ur. 20 czerwca 1726 , w Paryżu - zm. 9 lutego 1759 ) – księżniczka Conti i Étampes , potem poprzez małżeństwo księżna Chartres ( 1743 - 1752 ) i księżna Orleanu ( 1752 - 1759 ).

Była jedyna córką księcia Ludwika Armanda II Burbon-Conti i jego żony-kuzynki - Ludwiki Elżbiety Burbon-Condé. 17 grudnia 1743 poślubiła swojego kuzyna - księcia Chartres (przyszłego księcia Orleanu) Ludwika Filipa Burbona . Ojciec jej małżonka - książę Orleanu , zwany Pobożnym miał ogromne problemy ze znalezieniem dla swojego syna odpowiedniej kandydatki na żonę - ostatecznie zaakceptował Ludwikę Henriettę, mimo że nie pochodziła ze znakomitego rodu (np. królewskiego). Pobożnemu księciu Orleanu wydawało się, że Ludwika Henrietta jest uosobieniem wszystkich chrześnijańskich cnót, ponieważ wychowywała się w zakonie. W przyszłości miało się okazać, że książę źle ją ocenił. Ludwika Henrietta spowodowała wiele skandalów swoim złym prowadzeniem się, a jej małżonek zaczął ją zdradzać - był nawet w stałym związku z aktorką panną Le Marquis, która mu urodziła pięcioro nieślubnych dzieci, wychowywanych jak członkowie rodziny w Palais-Royal.

Mąż Ludwiki Henrietty - Ludwik Filip zwany Grubym

Potomstwo

Małżeństwo Ludwiki Henrietty z Ludwikiem Filipem nie należało do szczęśliwych, para miała jednak 3 dzieci:

Ludwika Henrietta zmarła młodo, w wieku 33 lat - pobodno z powodu jej skandalicznego stylu życia. Syn Ludwiki Henrietty - Philippe-Égalité podczas Wielkiej Rewolucji Francuskiej nie miał skrupułów aby przypodobać się rewolucjonistom i publicznie oświadczył, że jego biologicznym ojcem nie był książę Orleanu, ale woźnica, służący w Palais-Royal . Było to oświadczenie absurdalne, ponieważ Philippe-Égalité i jego ojciec byli do siebie uderzająco podobni.


Inne hasła zawierające informacje o "Ludwika Henrietta Burbon-Conti":

Wszystkich Świętych ...

Mieszko II Lambert ...

Guwernantka ...

1499 ...

XVI wiek ...

Dwudziestolecie międzywojenne na świecie ...

1408 ...

1749 ...

1884 ...

Franciszek Clet ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Ludwika Henrietta Burbon-Conti":

103 Rozwój reformacji w Europie (plansza 17) ...

016d. Polska Piastów (plansza 22) ...

025 Państwo Franków (plansza 18) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie