Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Nie znaleziono szukanej frazy! Poniżej znajduje się fraza najbardziej przypominająca szukaną.

Muzułmanin

Muzułmanin - (z arab. muslim - poddany [Bogu]) - wyznawca islamu.

W Koranie termin ten odnosi się nie tylko do wyznawców religii muzułmańskiej, lecz do wszystkich, którzy "poddali się woli Boga". Koran również określa Abrahama i Jezusa jako muzułmanów, chociaż określanie Jezusa jako proroka może urażać uczucia religijne chrześcijan.

Niewskazaną nazwą jest często spotykane w całej Europie określenie `mahometanin` jako wyznawca religii proroka Mahometa. Całkowicie błędne jest określenie `wyznawca Mahometa`, ponieważ Mahomet jest uznawany za proroka, a nie za Boga. Oba określenia mogą urażać uczucia religijne muzułmanów, gdyż skupianie większej uwagi na Mahomecie niż na Allahu jest uznawane za "przydawanie towarzyszy Allahowi", czyli najcięższy grzech: pogwałcenie pierwszego filaru islamu.

Wyraz muzułmanin, używany na określenie wyznawcy islamu, piszemy małą literą, natomiast wielką literą (Muzułmanin) wówczas, gdy mówimy o przedstawicielu grupy etnicznej w byłej Jugosławii (patrz: Bośniacy).


Inne hasła zawierające informacje o "Muzułmanin":

Rodzimy Kościół Polski ...

1932 ...

Austro-Węgry ...

Majuskuła (mieszkaniec miasta)Murzyn (człowiek rasy czarnej)murzyn (ktoś bardzo opalony; ktoś wykonujący za kogoś pracę)Muzułmanin (przedstawiciel grupy etnicznej w b. Jugosławii)Muzułmanin (wyznawca islamu)Odra (rzeka w Polsce)odra ...

1998 ...

Cukier trzcinowy ...

II wyprawa krzyżowa ...

Allah ...

Al-Kaida ...

Strefa Gazy ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Muzułmanin":

025 Państwo Franków (plansza 8) ...

022 Źródła pisane z czasów średniowiecza (plansza 18) ...

030a Wyprawy Krzyżowe (plansza 11) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie