Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Daniel Pearl

Daniel Pearl

Daniel Pearl (ur. 10 października 1963 , zm. 1 lutego 2002 ) – amerykański dziennikarz, pracujący dla dziennika Wall Street Journal .

Daniel Pearl 23 stycznia 2002 w Pakistanie , został uprowadzony ze swojego samochodu przez terrorystów, organizacji Al-Kaida , był przetrzymywany w namiocie oraz skuty łańcuchami. 1 lutego 2002 roku został ogłuszony, przez Chaleda Szejka Mohammeda , który następnie (gdy Pearl był jeszcze żywy), odciął głowę dziennikarzowi, co zostało nagrane kamerą. Następnego dnia Mohamed pokazał głowę Pearla Stanom Zjednoczonym w przekazie telewizyjnym. Początkowo było wiele wątpliwości co do śmierci Pearla, do Ameryki co dzień przybywały wiadomości z Pakistanu o zamordowaniu dziennikarza i o żądaniu nowego okupu i wypuszczenie na wolności pozostałych członków Al-Kaidy w zamian za wolność dziennikarza. Daniela Pearla uznaje się za nieżywego, 3 lutego pakistańska policja znalazła zwłoki bez głowy, rzucone w rowie za autostradą w Karaczi . Eksperci zidentyfikowali, że to ciało poszukiwanego Daniela Pearla.

Inne źródła podają, iż wsiadł do samochodu dobrowolnie, nieświadomy grożącego mu niebezpieczeństwa. Był przetrzymywany w domu wynajmowanym przez terrorystów. Odmówił przyjęcia środków uspokajających. Najpierw podcięto mu gardło, ale z powodu wadliwej kamery i błędu operatora, moment jego śmierci nakręcono powtórnie. Po podcięciu gardła jeden z terrorystów odciął mu głowę.

Historia porwania i śmierci Daniela Pearla została ukazana w filmie Cena odwagi z 2007 roku.


Inne hasła zawierające informacje o "Daniel Pearl":

Klasztor w Pożajściu ...

Nowa Anglia ...

Samuel Pepys ...

1731 ...

Zwierzyna płowa ...

1908 ...

Przypadki Robinsona Kruzoe ...

1932 ...

1969 ...

Majuskuła ...


Inne lekcje zawierające informacje o "Daniel Pearl":

215a Działania zbrojne w latach 1941-1945 (plansza 2) ...

214b II Wojna Światowa. Działania zbrojne w latach 1939 - 1941 r. (plansza 14) ...

028. Ekologia – zależności między organizmami i środowiskiem (plansza 23) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie