Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

TV Odra

TV Odra

TV Odra
Data startu 1995
Kraj   Polska
Językpolski
Siedziba Wrocław

TV Odra – sieć lokalnych stacji telewizyjnych nadających swoje programy w miastach zachodniej Polski .

Historia

Sieć rozpoczęła działalność po raz pierwszy w 1995 roku. Wówczas w jej skład wchodziło siedem stacji:

Poza produkcjami własnymi o charakterze lokalnym telewizje wchodzące w skład sieci nadawały wspólne bloki programów (złożone głównie z filmów i seriali), przygotowywane przez TV Odra. Działając w ten sposób stacje należące do sieci mogły nadawać kilkunastugodzinny program, ponosząc znacznie mniejsze nakłady finansowe niż w przypadku samodzielnego zapełniania czasu antenowego.

Pasma sieciowe TV Odra były dosyłane poszczególnym stacjom za pomocą zakodowanego w prosty sposób przekazu, emitowanego w godzinach nocnych na częstotliwościach Polsatu , gdy ten nie nadawał własnego programu. Z przekazów tych korzystały, poza stacjami TV Odra, również niektóre lokalne telewizje nadające w sieciach kablowych .

W 1998 roku stacje TV Odra zaczęły retransmitować program nowo powstałej Naszej Telewizji (później TV 4 ), poszerzając tym samym sieć jej nadajników. Każda z lokalnych stacji miała zagwarantowane pasma antenowe na emisję własnych programów, jednak z czasem - z powodów finansowych - kolejne telewizje zaczęły rezygnować z ich nadawania (w praktyce stając się wyłącznie przekaźnikami programu TV 4 ).

W efekcie, gdy w 2005 roku zbliżał się termin wygaśnięcia wydanych 10 lat wcześniej koncesji, własny program produkowały tylko dwie z początkowych siedmiu stacji grupy Odra: TeDe oraz TVL , natomiast NTL wcześniej wystąpiło z sieci.

Zgoda Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na przedłużenie koncesji uwarunkowana została od wznowienia emisji programów lokalnych, co w efekcie oznaczało reaktywację sieci TV Odra. W nowej sieci znalazło się pięć z dotychczasowych sześciu stacji - KKRiT nie zgodziła się wydać nowej koncesji w przypadku dawnej TV Bryza .

W przeciwieństwie do starych koncesji, nowe z 2005 roku wydane zostały dla jednej spółki - Telewizja Odra Sp.z o.o. Ujednolicone zostało również nazewnictwo stacji - każda z nich oficjalnie nosi obecnie nazwę "Odra". Mimo to nazwy Telewizja Dolnośląska i TVL w dalszym ciągu pojawiają się na antenie, a obie telewizje pozostają producentami programu "Odry" - odpowiednio we Wrocławiu i Lubinie. Z kolei w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze i Jeleniej Górze produkcja programu TV Odra powierzona została niezależnym firmom.

W dalszym ciągu każda ze stacji TV Odra poza własnymi okienkami emitowanymi przez 5 godzin dziennie (do 7.01.2008 bloki około 2 godzinne) nadaje retransmisję programu TV 4 (patrz: ramówka TV Odra).

Sieć TV Odra obecnie



Inne hasła zawierające informacje o "TV Odra":

Mieszko II Lambert ...

Choroby wirusowe ...

1977 ...

Jakuszyce ...

Pstrąg potokowy ...

Bóbr (dopływ Odry) ...

Brama Lubawska ...

Bocian czarny ...

Salwinia pływająca ...

Majuskuła ...


Inne lekcje zawierające informacje o "TV Odra":

208 Walki o granice II Rzeczypospolitej (plansza 12) ...

228 Polska w okresie utrwalania się rządów komunistycznych (plansza 4) ...

Zera, jedynki i dwójkowy zapis liczb (plansza 2) ...





Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie