Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

The New York Times

The New York Times

The New York Times

Winieta gazety.
Kraj Stany Zjednoczone
Wydawca The New York Times Company
Pierwsze wydanie 1851
Średni nakład 1.125.000 egz.
Strona internetowa czasopisma

The New York Times – jeden z najważniejszych amerykańskich dzienników o profilu liberalno - lewicowym , wychodzący w Nowym Jorku . Jest trzecią pod względem nakładu gazetą w Stanach Zjednoczonych, po USA Today i The Wall Street Journal . Codzienny nakład wynosi 1,125 mln, a obieg wydania niedzielnego 1,700 mln (dane na 26 grudnia 2004 ). Właścicielem gazety jest The New York Times Company, która kontroluje również około 40 innych gazet, czasopism i wiele krzyżówek, między innymi The Boston Globe i International Herald Tribune.

Historia

Dziennik The New York Times został założony 18 września 1851 przez Henry'ego Jarvisa Raymonda (pięć lat później, w 1856 założył Associated Press ) i George'a Jonesa , jednak dopiero pod rządami Adolpha Ochsa, które zaczęły się w 1896 , zdobył on swoją reputację. Już w rok po zajęciu swego kierowniczego stanowiska, w 1897 , nowy dyrektor wymyślił slogan, który NYT używa do dziś – "Wszystkie wiadomości, które nadają się do druku".

Początkowo Times ukazywał się każdego poranka, z wyjątkiem niedziel, jednak już w czasie wojny domowej gazeta była wydawana każdego dnia. The New York Times otrzymał w 1918 pierwszą Nagrodę Pulitzera za wiadomości i artykuły dotyczące I wojny światowej . Rok później zaczęto dostarczać ten dziennik przez Ocean Atlantycki do Londynu .

W 1942 pojawiła się w dzienniku codzienna krzyżówka, a sekcja dotycząca mody rozpoczęła swą działalność w 1946 . W tym samym roku zaczęto wydawać międzynarodową edycję Timesa, która przestała się ukazywać w 1967 , kiedy to w Paryżu rozpoczęła swą działalność gazeta International Herald Tribune, redagowana przez zespół The New York Times, New York Herald Tribune i The Washington Post .

Od 1996 NYT ukazuje się w internecie, pod adresem www.nytimes.com .

Od 1997 NYT firmuje publikacji informacyjnej The New York Times Almanac , którego bezpośrednim wydawcą jest Penguin Group.

12 listopada 2008 grupa prowokatorów z organizacji Yes Men rozdała na ulicach Nowego Jorku i Los Angeles ponad milion egzemplarzy fałszywej gazety imitującej NYT. Dziennik miał 14 stron i wyszedł z datą 4 lipca 2009 . Główną wiadomością była ta o zakończeniu wojny w Iraku [1].

Wejście do dawnej siedziby The New York Times w Nowym Jorku

Przypisy

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "The New York Times":

Oddychanie komórkowe ...

Linz ...

Wiktor Sukiennicki ...

Musical ...

David Garrick ...

Archeologia ...

1908 ...

Armia Czerwona ...

Herodot ...

Narodowy socjalizm ...


Inne lekcje zawierające informacje o "The New York Times":

Algorytmy - podstawy i zastosowanie (plansza 21) ...

Słówka - ubrania (plansza 12) ...

Z wizytą w Szczebrzeszynie (plansza 5) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie