Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

We Are the World

We Are the World

We Are the World
Okładka
Singel grupy USA for Africa
Wydany 7 marca 1985
Format 7"
Nagrywany 28 stycznia 1985
Gatunek pop
Długość7:00
Wytwórnia Columbia
Producent Quincy Jones
Singel po singlu
 "We Are the World"
( 1985 )
 

We Are the World – singel charytatywny wykonany przez formację USA for Africa , którego celem było zebranie pieniędzy na pomoc dla głodującej Afryki. Pomysłodawcą był Harry Belafonte , piosenkę napisali Michael Jackson i Lionel Richie , a producentem był Quincy Jones . Nagranie miało miejsce w nocy 28 stycznia 1985 roku. Była to noc rozdania American Music Awards , co było sposobem na zebranie tylu artystów w jednym miejscu i czasie (artyści przyjeżdżali po ceremonii do studia).

Utwór został przebojem roku i przyniósł 90 mln dolarów zysku. Zdobył dwie nagrody Grammy w 1985 roku jako Best Song of the Year oraz Best Record of the Year. 800 000 kopii nagrania pojawiło się w sklepach we wtorek, 7 marca 1985 i wszystkie one zostały sprzedane podczas pierwszego tygodnia. Piosenka zadebiutowała na liście Billboardu 23 marca na miejscu 21 (był to najwyższy debiut od czasów Imagine Johna Lennona ), a na miejscu pierwszym znalazła się po trzech tygodniach pobytu na liście.

Spis treści

Lista wykonawców według kolejności śpiewania

Nowa wersja (2010)

Nowa wersja została nagrana w 2010 roku. Zyski ze sprzedaży mają wspomóc poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti . Nagranie odbyło się w tym samym studiu, co pierwowzór. Wystąpili m.in. tacy artyści jak Akon , Jason Mraz , Wyclef Jean , Carlos Santana , Enrique Iglesias , Justin Bieber , Usher , Toni Braxton , Jennifer Hudson , Kanye West , Kid Cudi , Miley Cyrus , Jamie Foxx [1]. Premiera utworu odbyła się 12 lutego 2010 podczas relacji z otwarcia zimowych igrzysk olimpijskich w Vancouver.

Przypisy

Linki zewnętrzne


Inne hasła zawierające informacje o "We Are the World":

Nadciśnienie tętnicze ...

Grenoble ...

Sztuka ...

Wiktor Sukiennicki ...

Grzyby ...

Taylor Swift ...

1986 ...

Świadomość społeczna ...

Zawał mięśnia sercowego ...

Pstrąg tęczowy ...


Inne lekcje zawierające informacje o "We Are the World":

Bezosobowa Strona Bierna (plansza 17) ...

Nad morzem (plansza 16) ...

Past Perfect Continuous (plansza 16) ...

Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie