Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2006
Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2006XIX Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce odbyły się w
Göteborgu
na stadionie Ullevi.
6 sierpnia
odbyło się uroczyste rozpoczęcie imprezy w centrum
miasta
, zaś
7 sierpnia
rozpoczęła się rywalizacja sportowa. Mistrzostwa trwały do
13 sierpnia
. Stadion Ullevi w Göteborgu – arena mistrzostw Klasyfikacja medalowa mężczyźni konkurencje biegowekonkurencja | złoto | srebro | brąz |
---|
100 m
|
Francis Obikwelu
Portugalia
| 9,99 CR |
Andriej Jepiszin
Rosja
| 10,10 |
Matic Osovnikar
Słowenia
| 10,14 |
200 m
|
Francis Obikwelu
Portugalia
| 20,01 |
Johan Wissman
Szwecja
| 20,38 |
Marlon Devonish
Wielka Brytania
| 20,54 |
400 m
|
Marc Raquil
Francja
| 45,02 |
Władysław Frołow
Rosja
| 45,09 |
Leslie Djhone
Francja
| 45,40 |
800 m
|
Bram Som
Holandia
| 1:46,56 |
David Fiegen
Luksemburg
| 1:46,59 |
Sam Ellis
Wielka Brytania
| 1:46,64 |
1500 m
|
Mehdi Baala
Francja
| 3:39,02 |
Iwan Heszko
Ukraina
| 3:39,50 |
Juan Carlos Higuero
Hiszpania
| 3:39,62 |
5000 m
|
Jesús España
Hiszpania
| 13:44,70 |
Mohammed Farah
Wielka Brytania
| 13:44,79 |
Juan Carlos Higuero
Hiszpania
| 13:46,48 |
10000 m
|
Jan Fitschen
Niemcy
| 28:10,94 |
José Manuel Martínez
Hiszpania
| 28:12,06 |
Juan Carlos de la Ossa
Hiszpania
| 28:13,73 |
maraton
|
Stefano Baldini
Włochy
| 2:11:32 |
Viktor Röthlin
Szwajcaria
| 2:11:50 |
Julio Rey
Hiszpania
| 2:12:37 |
110 m ppł
|
Staņislavs Olijars
Łotwa
| 13,24 |
Thomas Blaschek
Niemcy
| 13,46 |
Andy Turner
Wielka Brytania
| 13,52 |
400 m ppł
|
Periklís Iakovákis
Grecja
| 48,46 |
Marek Plawgo
Polska
| 48,71 |
Rhys Williams
Wielka Brytania
| 49,12 |
3000 m z przeszkodami
|
Jukka Keskisalo
Finlandia
| 8:24,89 |
José Luis Blanco
Hiszpania
| 8:26,22 |
Bouabdellah Tahri
Francja
| 8:27,15 |
sztafeta 4 x 100 m
|
Wielka Brytania
Dwain Chambers
Darren Campbell
Marlon Devonish
Mark Lewis-Francis
| 38,91 |
Polska
Przemysław Rogowski
Łukasz Chyła
Marcin Jędrusiński
Dariusz Kuć
| 39,05 |
Francja
Oudere Kankarafou
Ronald Pognon
Fabrice Calligny David Alerte | 39,07 |
sztafeta 4 x 400 m
|
Francja
Leslie Djhone
Idrissa M'Barke
Naman Keita
Marc Raquil
| 3:01,10 |
Wielka Brytania
Robert Tobin
Rhys Williams
Graham Hedman
Timothy Benjamin
| 3:01,63 |
Polska
Daniel Dąbrowski
Piotr Kędzia
Piotr Rysiukiewicz
Rafał Wieruszewski
| 3:01,73 |
chód 20 km
|
Francisco Javier Fernández
Hiszpania
| 1:19:09 |
Walerij Borczin
Rosja
| 1:20:00 |
João Vieira
Portugalia
| 1:20:09 |
chód 50 km
|
Yohan Diniz
Francja
| 3:42:39 |
Jesús Ángel García
Hiszpania
| 3:42:48 |
Jurij Andronow
Rosja
| 3:43:26 |
konkurencje technicznekonkurencja | złoto | srebro | brąz |
---|
skok w dal
|
Andrew Howe
Włochy
| 8,20 |
Greg Rutherford
Wielka Brytania
| 8,13 |
Ołeksij Łukaszewycz
Ukraina
| 8,12 |
trójskok
|
Christian Olsson
Szwecja
| 17,67 |
Nathan Douglas
Wielka Brytania
| 17,21 |
Marian Oprea
Rumunia
| 17,18 |
skok wzwyż
|
Andriej Silnow
Rosja
| 2,36 |
Tomáš Janků
Czechy
| 2,34 |
Stefan Holm
Szwecja
| 2,34 |
skok o tyczce
|
Aleksandr Awerbuch
Izrael
| 5,70 |
Tim Lobinger
Niemcy
Romain Mesnil
Francja
| 5,65 |
rzut oszczepem
|
Andreas Thorkildsen
Norwegia
| 88,78 |
Tero Pitkämäki
Finlandia
| 86,44 |
Jan Železný
Czechy
| 85,92 |
rzut dyskiem
|
Virgilijus Alekna
Litwa
| 68,67 |
Gerd Kanter
Estonia
| 68,03 |
Aleksander Tammert
Estonia
| 66,14 |
rzut młotem
|
Iwan Cichan
Białoruś
| 81,11 |
Olli-Pekka Karjalainen
Finlandia
| 80,84 |
Wadim Diewiatowski
Białoruś
| 80,76 |
pchnięcie kulą
|
Ralf Bartels
Niemcy
| 21,13 |
Andriej Michniewicz
Białoruś
| 21,11 |
Joachim Olsen
Dania
| 21,09 |
dziesięciobój
|
Roman Šebrle
Czechy
| 8526 |
Attila Zsivóczky
Węgry
| 8356 |
Aleksiej Drozdow
Rosja
| 8350 |
kobiety konkurencje biegowekonkurencja | złoto | srebro | brąz |
---|
100 m
|
Kim Gevaert
Belgia
| 11,06 | Jekatierina Grigoriewa
Rosja
| 11,22 | Irina Chabarowa
Rosja
| 11,22 |
200 m
|
Kim Gevaert
Belgia
| 22,68 |
Julia Guszczina
Rosja
| 22,93 |
Natalia Rusakowa
Rosja
| 23,09 |
400 m
|
Wania Stambołowa
Bułgaria
| 49,85 |
Tatiana Wieszkurowa
Rosja
| 50,15 | Olga Zajcewa
Rosja
| 50,28 |
800 m
|
Olga Kotlarowa
Rosja
| 1:57,38 |
Swietłana Kliuka
Rosja
| 1:57,48 | Rebecca Lyne
Wielka Brytania
| 1:58,45 |
1500 m
|
Tatiana Tomaszowa
Rosja
| 3:56,91CR | Julia Cziżenko
Rosja
| 3:57,61 |
Daniela Jordanowa
Bułgaria
| 3:59,37 |
5000 m
|
Marta Domínguez
Hiszpania
| 14:56,18CR |
Lilia Szobuchowa
Rosja
| 14:56,57 |
Elvan Abeylegesse
Turcja
| 14:59,29 |
10000 m
|
Inga Abitowa
Rosja
| 30:31,42 |
Susanne Wigene
Norwegia
| 30:32,36 | Lidia Grigoriewa
Rosja
| 30:32,72 |
maraton
|
Ulrike Maisch
Niemcy
| 2:30:01 |
Olivera Jevtić
Serbia
| 2:30:27 | Irina Piermitina
Rosja
| 2:30.83 |
100 m ppł
|
Susanna Kallur
Szwecja
| 12,59 |
Derval O'Rourke
Irlandia
Kirsten Bolm
Niemcy
| 12,72 |
400 m ppł
|
Jewgienia Isakowa
Rosja
| 53,93 |
Faní Halkiá
Grecja
| 54,02 |
Tetiana Tereszczuk-Antipowa
Ukraina
| 54,55 |
3000 m z przeszkodami
|
Alesia Turawa
Białoruś
| 9:26,05CR |
Tatiana Pietrowa
Rosja
| 9:28,05 |
Wioletta Janowska
Polska
| 9:31,62 |
sztafeta 4 x 100 m
|
Rosja
Julia Guszczina
Natalia Rusakowa
Irina Chabarowa Jekatierina Grigoriewa | 42,71 |
Wielka Brytania
Anyika Onuora Emma Ania
Emily Freeman
Joice Maduaka | 43,51 |
Białoruś
Julia Nieściarenka
Natalia Safronnikowa
Alena Nieumiarżycka Aksana Drahun | 43,61 |
sztafeta 4 x 400 m
|
Rosja
Swietłana Pospiełowa
Natalia Iwanowa
Olga Zajcewa
Tatiana Wieszkurowa
| 3:25,12 |
Białoruś
Juliana Żalniaruk Swietłana Usowicz Anna Kozak Ilona Usowicz | 3:27,69 |
Polska
Monika Bejnar
Grażyna Prokopek
Ewelina Sętowska
Anna Jesień
| 3:27,77 |
chód 20 km
|
Rita Turawa
Białoruś
| 1:27,08 |
Olga Kaniskina
Rosja
| 1:28,35 |
Elisa Rigaudo
Włochy
| 1,28,37 |
konkurencje technicznekonkurencja | złoto | srebro | brąz |
---|
skok w dal
|
Ludmiła Kołczanowa
Rosja
| 6,93 |
Naide Gomes
Portugalia
| 6,84 |
Oksana Udmurtowa
Rosja
| 6,69 |
trójskok
|
Tatiana Lebiediewa
Rosja
| 15,15CR |
Chrysopiji Dewetzi
Grecja
| 15,05 |
Anna Piatych
Rosja
| 15,02 |
skok wzwyż
|
Tia Hellebaut
Belgia
| 2,03CR |
Wenelina Wenewa
Bułgaria
| 2,03 |
Kajsa Bergqvist
Szwecja
| 2,01 |
skok o tyczce
|
Jelena Isinbajewa
Rosja
| 4,80 |
Monika Pyrek
Polska
| 4,65 |
Tatiana Połnowa
Rosja
| 4,65 |
rzut oszczepem
|
Steffi Nerius
Niemcy
| 65,82 |
Barbora Špotáková
Czechy
| 65,64 |
Mercedes Chilla
Hiszpania
| 61,98 |
rzut dyskiem
|
Daria Piszczalnikowa
Rosja
| 65,55 |
Franka Dietzsch
Niemcy
| 64,35 |
Nicoleta Grasu
Rumunia
| 63,58 |
rzut młotem
|
Tatiana Łysenko
Rosja
| 76,67CR |
Gulfija Chanafiejewa
Rosja
| 74,50 |
Kamila Skolimowska
Polska
| 72,58 |
pchnięcie kulą
|
Natalia Choronienko
Białoruś
| 19,43 |
Nadzieja Astapczuk
Białoruś
| 19,42 |
Petra Lammert
Niemcy
| 19,17 |
siedmiobój
|
Carolina Klüft
Szwecja
| 6740CR |
Karin Ruckstuhl
Holandia
| 6423 |
Lilli Schwarzkopf
Niemcy
| 6420 |
Występy Polaków
Objaśnienia skrótów- WR – rekord świata
- ER – rekord Europy
- CR – rekord mistrzostw Europy
Linki zewnętrzne
Inne hasła zawierające informacje o "Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2006":
Dziady (zwyczaj)
...
Pęcice
...
Ren
...
Dzień Zmarłych
...
Wag
...
Rak języka
...
Nadciśnienie tętnicze
...
Oddychanie komórkowe
...
Odense
...
Linz
...
Inne lekcje zawierające informacje o "Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce 2006":
056. Państwa Europy i ich mieszkańcy – część 1 (plansza 2)
...
056. Państwa Europy i ich mieszkańcy – część 1 (plansza 1)
...
010c. Rzym (plansza 5)
...
|