Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2006
Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2006XXVIII ME U-19 |
---|
Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2006
|
---|
Drużyny | 52 (finaliści: 8) | Gospodarz |
Polska
| Mistrz |
Hiszpania
| Rozegrane mecze | 15 | Strzelone gole | 63 (4,2 na mecz) | Królowie strzelców |
İlhan Parlak
Alberto Bueno |
Mistrzostwa Europy U-19 w piłce nożnej
w
2006
roku w
Polsce
, rozpoczęły się
18 lipca
, a skończyły się
29 lipca
. Impreza rozgrywała się na boiskach
Wielkopolski
. KwalifikacjeW I rundzie kwalifikacyjnej wzięło udział 48 zespołów, zwycięzcy grup oraz drużyny zajmujące drugie miejsca przeszły do następnej fazy ME. Do tego grona dołączyli Węgrzy, którzy zajęli trzecie miejsce w swojej grupie i dzięki najlepszemu bilansowi spotkań z zwycięzcami grup grali dalej. Do II rundy automatycznie zakwalifikowały się zespoły Anglii, Hiszpanii i Czech. W rudzie finałowej spotkali się zwycięzcy II rundy oraz gospodarz turnieju
Polska
. I. runda kwalifikacyjnaI Grupa - Słowenia
-
Litwa
-
Estonia
-
Gruzja
II Grupa -
Słowacja
-
Dania
-
Kazachstan
-
Liechtenstein
III Grupa -
Norwegia
-
Izrael
-
Malta
-
Cypr
| IV Grupa -
Portugalia
- Rosja
-
Azerbejdżan
-
Luksemburg
V Grupa -
Belgia
-
Węgry
- Wyspy Owcze
-
Szwecja
VI Grupa -
Włochy
- Irlandia
-
Mołdawia
-
Irlandia Północna
| VII Grupa -
Francja
-
Austria
-
Walia
-
San Marino
VIII Grupa - Szwajcaria
-
Szkocja
-
Finlandia
-
Andora
IX Grupa - Macedonia
-
Turcja
-
Albania
-
Rumunia
| X Grupa -
Holandia
-
Niemcy
-
Grecja
-
Białoruś
XI Grupa -
Bułgaria
-
Chorwacja
-
Islandia
-
Bośnia i Hercegowina
XII Grupa -
Serbia i Czarnogóra
-
Ukraina
-
Armenia
-
Łotwa
|
II. runda kwalifikacyjnaI Grupa - Rosja
- Słowenia
-
Węgry
-
Austria
II Grupa - Irlandia
-
Gruzja
-
Słowacja
-
Turcja
| III Grupa -
Francja
-
Szkocja
-
Bułgaria
-
Białoruś
IV Grupa -
Czechy
- Szwajcaria
-
Dania
-
Ukraina
| V Grupa -
Izrael
-
Chorwacja
-
Portugalia
- Macedonia
VI Grupa -
Anglia
-
Serbia i Czarnogóra
-
Belgia
-
Irlandia Północna
| VII Grupa -
Hiszpania
-
Niemcy
-
Szwecja
-
Cypr
|
Stadiony Sędziowie Główni-
Novo Panic
-
Alexey Bebek
-
Hervé Piccirillo
-
Kristinn Jakobsson
-
Pavel Cristian Balaj
-
Jonas Eriksson
Liniowi-
Marcello Ambrosino
-
Nicholas De Battista
-
Oleg Molceanov
-
Eamon Shanks
-
Irina Mirt
-
Radovan Stepanović
- Bojan Ul
-
Olexandr Voytyuk
Runda finałowaLegenda do tabelek: - M - miejsce
- L.m. - liczba meczów
- Zw. - zwycięstwa
- Rem. - remisy
- Por. - porażki
- R.br. - różnica bramek
- Pkt - punkty
Dwie pierwsze drużyny z każdej grupy awansują do dalszych gier. Składy drużynKażdy finalista do turnieju zgłosił 18 zawodników.
składy drużyn na angielskiej Wikipedii
-
Austria
-
bramkarze
: 1. Bartolomej Kuru, 12. Michael Zaglmair
-
obrońcy
: 2. Niklas Lercher, 3. Daniel Gramann, 4.
Sebastian Prödl
, 5. Michael Madl, 6. Markus Suttner
-
pomocnicy
: 8. Veli Kavlak, 10. Tomas Simkovic, 13. Thomas Hinum, 14. Michael Glauninger, 15. Clemens Walch, 16. Peter Hackmair, 17. Harald Pichler
-
napastnicy
: 7.
Daniel Sikorski
, 9.
Erwin Hoffer
, 11. Butrint Vishaj, 18.
Rubin Okotie
-
Belgia
-
bramkarze
: 1. Davino Verhulst, 12.
Ruud Boffin
-
obrońcy
: 2. Benjamin Lutun, 3. Timothy Dreesen, 4.
Timothy Derijck
, 5.
Sébastien Pocognoli
, 13. Michael Jonckheere, 14. Wouter Cortjens, 15. Massimo Moia
-
pomocnicy
: 6.
Marouane Fellaini
, 8. Jorn Vermeulen, 16. Daan Van Gijseghem
-
napastnicy
: 7. Jonathan Legear, 9. Steve Deridder, 10.
Kevin Mirallas
, 11.
Roland Lamah
, 17. Jordan Remacle, 18. Marvin Ogunjimi
-
Czechy
-
bramkarze
: 1. Radek Petr, 16. Luděk Frydrych
-
obrońcy
: 2. Jakub Dohnálek, 3. Petr Pavlík, 4.
Michal Švec
, 5.
Jan Šimůnek
, 7.
Ondřej Mazuch
, 14. Ondřej Kúdela
-
pomocnicy
: 6. Marcel Gecov, 8. Marek Jungr, 10. Jakub Mareš, 12. Petr Janda, 13. Ivan Hasek, 15. Marek Strestik, 17. Kamil Vacek
-
napastnicy
: 9.
Martin Fenin
, 11. Jan Blažek, 18. Jiří Jeslínek
-
Polska
-
bramkarze
: 1.
Przemysław Tytoń
, 12. Jakub Hładowczak
-
obrońcy
: 2.
Artur Marciniak
, 3.
Jarosław Fojut
, 4.
Krzysztof Król
, 5.
Krzysztof Strugarek
, 6. Arkadiusz Czarnecki, 13. Łukasz Nadolski, 16.
Paweł Król
-
pomocnicy
: 7.
Tomasz Cywka
, 9. Andrew Konopelsky, 10.
Filip Burkhardt
, 14.
Mariusz Sacha
, 15. Krzysztof Michalak, 17.
Jakub Tosik
-
napastnicy
: 8. Kamil Oziemczuk, 11.
Dawid Janczyk
, 18. Kamil Stachyra
-
Portugalia
-
bramkarze
: 1. Igor Araújo, 12. Ricardo Janota
-
obrońcy
: 2. Pedro Correia, 3. Steven Vitória, 4. Paulo Renato, 5. André Marques, 14. João Pedro
-
pomocnicy
: 6. Nuno Coelho, 7. Bruno Gama, 8. Zezinando, 13.
Vitorino Antunes
, 15. Bruno Pereirinha, 17. Feliciano Condesso, 18. Mano
-
napastnicy
: 9. Paulo Ferreira, 10.
David Caiado
, 11. Hélder Barbosa, 16. Diogo Tavares
-
Szkocja
-
bramkarze
: 1. Andrew McNeil, 12. Scott Fox
-
obrońcy
: 2. Andrew Cave-Brown, 5. Garry Kenneth, 6. Scott Cuthbert, 18. Mark Reynolds
-
pomocnicy
: 3. Lee Wallace, 4. Charles Grant, 7. Simon Ferry, 10. Michael McGlinchey, 15. Ryan Conroy, 16. Greg Cameron, 17. Brian Gilmour, 19. Jamie Adams
-
napastnicy
: 8. Calum Elliot, 9.
Steven Fletcher
, 11. Robert Snodgrass, 14. Graham Dorrans
-
Hiszpania
-
bramkarze
: 1.
Antonio Adán
, 13. Ángel Bernabé
-
obrońcy
: 2. Antonio Barragán, 3.
José Ángel Crespo
, 4.
Marc Valiente
, 5.
Gerard Piqué
, 12.
Roberto Canella
, 17. Gorka Elustondo
-
pomocnicy
: 6.
Mario Suárez
, 7. Antonio Calvo, 8.
Javi García
, 10.
Esteban Granero
, 11.
Diego Capel
, 15.
Jeffrén Suárez
-
napastnicy
: 9. César Díaz, 14. Marc Pedraza, 16.
Juan Manuel Mata
, 18.
Alberto Bueno
-
Turcja
-
bramkarze
: 1. Volkan Babacan, 12. Serkan Boydak
-
obrońcy
: 2.
Serdar Kurtuluş
, 3. Ferhat Öztorun, 4. Emre Karaman, 8. Enis Kahraman, 13. Aykut Demir, 17. Mehmet Sedef
-
pomocnicy
: 5. Serdar Özkan, 7. Gürhan Gürsoy, 10. Cafercan Aksu, 16. Barış Ataş, 18. Mehmet Güven
-
napastnicy
: 6.
Arda Turan
, 9.
İlhan Parlak
, 11. Aydın Yılmaz, 14. Kenan Özer, 15.
Mevlüt Erdinç
Grupa AM | Reprezentacja | L.m. | Zw. | Rem. | Por. | Bramki | R.br. | Pkt | 1 |
Austria | 3 | 2 | 0 | 1 | 6:4 | +2 | 6 | 2 |
Czechy | 3 | 2 | 0 | 1 | 7:5 | +2 | 6 | 3 |
Polska
| 3 | 1 | 0 | 2 | 4:4 | 0 | 3 | 4 |
Belgia | 3 | 1 | 0 | 2 | 6:10 | -4 | 3 |
18 lipca
2006
Belgia
| 4 - 2 (3-1) |
Czechy | 18:00 - Stadion Huraganu,
Pobiedziska
Sędzia: Panic Novo Widzów: ? | Roland Lamah 12' | | Martin Fenin 14' | Roland Lamah (
karny
) 32' | | Marek Strestik 84' | Michal Švec (
sam.
) 36' | Kevin Mirallas 57' |
Polska
| 0 - 1 (0-0) |
Austria | 20:00 -
Stadion Miejski
,
Poznań
Sędzia: Herve Piccirillo Widzów: 15 000 | | | Erwin Hoffer 75' |
20 lipca
2006
23 lipca
2006
Grupa BM | Reprezentacja | L.m. | Zw. | Rem. | Por. | Bramki | R.br. | Pkt | 1 |
Hiszpania | 3 | 2 | 1 | 0 | 10:4 | +6 | 7 | 2 |
Szkocja | 3 | 1 | 1 | 1 | 5:8 | -3 | 4 | 3 |
Portugalia | 3 | 0 | 3 | 0 | 7:7 | 0 | 3 | 4 |
Turcja | 3 | 0 | 1 | 2 | 9:12 | -3 | 1 |
18 lipca
2006
20 lipca
2006
Szkocja
| 0 - 4 (0-2) |
Hiszpania | 18:00 - Stadion Huraganu,
Pobiedziska
Sędzia: Jonas Eriksson Widzów: - | | | Alberto Bueno 17' | | |
Gerard Piqué
27' | | | Gerard Piqué 50' | | | Mario Suarez Mata 86' | Portugalia
| 4 - 4 (2-1) |
Turcja | 18:00 - Stadion OSiR,
Szamotuły
Sędzia: Novo Panić Widzów: 2 000 | Helder Barbossa 7' | | İlhan Parlak 33' | Diogo Tavares 31' | | İlhan Parlak 68' | Diogo Tavares 48' | | Mevlüt Erdinç 70' |
Bruno Gama
73' (
karny
) | | İlhan Parlak 90+' |
23 lipca
2006
Półfinały
26 lipca
2006
Finał
29 lipca
2006
Szkocja | 1 - 2 (0-0) |
Hiszpania | 20:00 -
Stadion Miejski
,
Poznań
Sędzia: Kristinn Jakobsson Widzów: 11 000 | Graham Dorrans 87' | | Alberto Bueno 51' | | | Alberto Bueno 71' |
MISTRZ EUROPY U-19 2006
HISZPANIA
Strzelcy Linki zewnętrzne Zobacz też
Inne hasła zawierające informacje o "Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2006":
Dziady (zwyczaj)
...
Pęcice
...
Ren
...
Dzień Zmarłych
...
Wag
...
Rak języka
...
Nadciśnienie tętnicze
...
Oddychanie komórkowe
...
Odense
...
Linz
...
Inne lekcje zawierające informacje o "Mistrzostwa Europy U-19 w Piłce Nożnej 2006":
056. Państwa Europy i ich mieszkańcy – część 1 (plansza 2)
...
056. Państwa Europy i ich mieszkańcy – część 1 (plansza 1)
...
010c. Rzym (plansza 5)
...
|