Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Podstawy przedsiębiorczości » Liceum - lekcje

1...78910111213141516171819202122232425
Lekcja: "19. Współpraca Polski z zagranicą"

Znaczenie międzynarodowej integracji gospodarczej


Innym ważnym elementem integracji jest polityka celna, która powinna prowadzić do unifikacji i limitowaniu handlu z krajami trzecimi. Przykładem takiej polityki jest pakt podpisany przez kraje Ameryki Południowej: Boliwię, Ekwador, Peru, Wenezuelę i Kolumbię.


Występuje również integracja w sferze walutowej, np. wprowadzenie unii walutowej, która pozwala na ograniczanie wahań kursów czy tworzenie wspólnych rezerw walutowych. Unia ekonomiczna oprócz tych wszystkich dziedzin, łączy poszczególne kraje w zakresie pojedynczych dziedzin z obszaru polityki ekonomicznej. Natomiast Unia polityczna pozwala na szeroko rozumianą współpracę w zakresie polityki zagranicznej oraz polityki wewnętrznej, ten typ integracji jest bardzo trudny do osiągnięcia i można powiedzieć stanowi ostateczny cel procesu integracji.
<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:




Zgłoś uwagę do lekcji:




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie