Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Wiedza o społeczeństwie » Liceum - lekcje

1...567891011121314151617181920212223
Lekcja: "43. Problemy współczesnego świata"
Postęp naukowo - technicznyNowe sposoby komunikacji
Na przełomie XX i XXI wieku dokonał się postęp w sposobach komunikacji. Kształtuje się społeczeństwo informacyjne, które wykorzystuje nowe technologie komunikacyjne we wszystkich obszarach życia.

Nowoczesne techniki komunikacji są wykorzystywane przez rynki finansowe. W świecie finansów zaczyna dominować pieniądz wirtualny, który powoduje inne funkcjonowanie rynku, handlu i produkcji.

Posługując się terminologią bankową, bankowość elektroniczna to pewna forma usług oferowana przez niektóre banki, polegająca na umożliwieniu klientowi dostępu do jego rachunku za pośrednictwem komputera, bądź innego nośnika elektronicznego (np. telefonu). Dodać należy, że pod tym pojęciem kryje się zarówno wszelkie rozwiązanie biznesowe i technologiczne, które umożliwiają interakcję banku i jego klientów przez urządzenia techniczne przekazujące dane za pomocą Internetu bądź przez inne kanały elektroniczne.

<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie