Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Wiedza o społeczeństwie » Liceum - lekcje

123456789101112131415161718...2627
Lekcja: "22. Konserwatyzm. Nauka społeczna kościoła"

Konserwatyzm – wizja państwaMargaret Thatcher

Oakeshott twierdził, że politycy powinni zaprzestać głoszenia absolutnych, ponadczasowych idei (takich jak wolność, równość, sprawiedliwość etc.), a skoncentrować się na szukaniu rozwiązań dla konkretnych przypadków występujących w danym społeczeństwie, biorąc pod uwagę jego tradycję i specyficzne warunki.

W ostatnich dziesięcioleciach konserwatyzm odnosił sukcesy polityczne przede wszystkim w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Za najwybitniejszego w tym okresie europejskiego polityka konserwatywnego uznawana jest Margaret Thatcher, która w latach 1979-1990 stała na czele rządu brytyjskiego. Jej największym sukcesem było rozbicie siły brytyjskich związków zawodowych, które jeszcze w latach siedemdziesiątych były ważnym czynnikiem na brytyjskiej scenie politycznej. Udało się jej także przeprowadzić prywatyzację strategicznych gałęzi przemysłu (między innymi energetyki i stoczni), które były znacjonalizowane w okresie rządów Partii Pracy.

<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie