Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie

Aktualna kategoria: Nauka » Wiedza o społeczeństwie » Liceum - lekcje

123456789101112131415161718...2627
Lekcja: "22. Konserwatyzm. Nauka społeczna kościoła"

Konserwatyzm – wizja państwa


Ronald Reagan

W Stanach Zjednoczonych symbolem polityka konserwatywnego stał się Ronald Reagan, sprawujący urząd prezydenta w latach 1981-1989. Za jego rządów była realizowana w gospodarce tzw. reaganomika, polegająca na podnoszeniu stóp procentowych w celu zredukowania inflacji, zmniejszaniu wydatków na cele socjalne i obniżaniu podatków w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego.

W dziedzinie polityki zagranicznej Reagan prowadził twardą politykę wobec ZSRR, ogłaszając plan budowy systemu obrony strategicznej, zwanego potocznie programem gwiezdnych wojen. Wielu politologów uważa, że to właśnie narzucenie Związkowi Radzieckiemu nowego wyścigu zbrojeń, któremu nie był w stanie sprostać, doprowadziło do upadku potęgi ZSRR, a w konsekwencji do rozpadu bloku komunistycznego, czego finałem był rozpad samego Związku Radzieckiego.

<< Poprzednia plansza   Następna plansza >>
Pobierz lekcję

Udostępnij link do tej lekcji innym uczniom:
Zgłoś uwagę do lekcji:
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie