Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach

ul. Raciborska 37, 40-075 Katowice
tel. (032) 251-69-89; tel./fax (032) 251-89-67; (032) 205-50-22, 24
www:   http://www.aspkat.edu.pl
e-mail:   dziekanat1@aspkat.edu.pl
dziekanat2@aspkat.edu.pl
asp@aspkat.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 3048 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach rozpoczęła działalność 1 września 2001 roku. Nowopowstała uczelnia rozpoczęła swoją działalność jako szkoła jednego wydziału - Wydziału Grafiki (dziś Wydziału Grafiki, Malarstwa i Wzornictwa), ale z trzema odrębnymi kierunkami: grafiką, wzornictwem i malarstwem. W 1999 roku uruchomione zostały Wieczorowe Studiach Licencjackie, które poszerzają w istotny sposób ofertę edukacyjną. Dzięki wytrwałym zabiegom uwieńczonym dobrym skutkiem, pierwszy rok studiów w nowej Akademii rozpoczęło 45 studentów na studiach dziennych i 24 na studiach licencjackich.

Mogąc dziś kontynuować najlepsze tradycje kształcenia artystycznego, Akademia konsekwentnie wychodzi naprzeciw nowym oczekiwaniom społecznym i potrzebom regionu. Konieczna restrukturyzacja regionu wyznacza kontekst działania nowej uczelni, ale wyzwaniem dla niej staje się przeciwdziałanie postępującej tendencji degradacji kultury w otoczeniu przemysłowego monopolu.

KATEDRY I ZAKŁADY


Uczelnia realizuje programy CEEPUS (Central European Exchange Programme for University Studies) oraz LLP Erazmus. Jest także uczelnią partnerską wielu renomowanych światowych szkół.

Ponadto uczelnia oferuje profesjonalny kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych.

Studia dzienne

Zajmują 10 semestrów. Absolwenci otrzymują dyplom i tytuł zawodowy magistra sztuki. Studenci grafiki wybierają dwie specjalności: grafikę warsztatową lub projektowanie graficzne.

Na wzornictwie można specjalizować się w projektowaniu form przemysłowych lub projektowaniu komunikacji wizualnej. Dyplom można zrealizować także z malarstwa, multimediów, rysunku czy fotografii.

Studia wieczorowe i zaoczne

To szansa dla tych, którzy z różnych względów nie mogą sobie pozwolić na studia dzienne, a zainteresowania i zdolności predestynują ich do zajmowania się sztuką. Program studiów można indywidualnie skonfigurować i wybrać preferowane przedmioty.

Na kierunku Grafika oferujemy dwie ścieżki edukacyjne: projektowanie graficzne i grafika warsztatowa.

  • Projektowanie graficzne - to przede wszystkim multimedia, projektowanie prezentacji multimedialnych, logo i identyfikacja wizualna firm, plakat, książka, podstawy animacji, fotografia, liternictwo i typografia, ilustracja, projektowanie plakatu.

  • Grafika warsztatowa - jest szczególnie polecana osobom zainteresowanym poznawaniem i praktykowaniem technik graficznych, uprawianiem malarstwa i rysunku. Zagadnienia z którymi student zetknie się w Akademii to m.in. linoryt, litografia, druk wklęsły, sitodruk, grafika cyfrowa i multimedialna, technologia rysunku i malarstwa, historia sztuki, estetyka.

Studia wieczorowe są dwustopniowe. I stopień (7 semestrów) kończy się tytułem licencjata a II stopień (4 semestry) - tytułem magistra.

AKADEMIA WEEKENDOWA

Program Akademii Weekendowej przy Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach jest skierowany do osób, które zawsze chciały rozwinąć swoje zdolności artystyczne ale z różnych przyczyn nie mogły tego robić w ramach regularnych studiów.

Akademia Weekendowa ma umożliwić, szczególnie osobom starszym, uczestniczenie w ćwiczeniach i wykładach prowadzonych w pracowniach Akademii Sztuk Pięknych w ramach programów zaproponowanych przez jej wykładowców. Uczestnicy mogą nauczyc się malować, rysować, tworzyć grafiki, poprawić technikę fotografowania, poznać sposoby cyfrowego retuszu zdjęć, spróbować projektowania i ozdabiania odzieży, zaprojektować plakat. Oprócz zajęć praktycznych otrzymują też teoretyczne wprowadzenie w zagadnienia historii sztuki, filozofii, estetyki.

Zajęcia zaplanowane są na weekendy tak, aby umożliwić uczestnictwo w nich osobom pracującym.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy placówkę do skorzystania z pełnej reklamy.
Skontaktuj się z redakcją katalogu,
ustal atrakcyjne warunki współpracy.
Ilość odwiedzin katalogu szkół:
wrzesień 2014 - 1.760.993
październik 2014 - 1.807.983
listopad 2014 - 1.782.702
styczeń 2015 - 2.003.589

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie