Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną i Turystyką

ul. Mjr Jana Piwnika "Ponurego" 49, 25-666 Kielce
tel./fax (041) 345-85-88, 345-23-57
www:   http://www.etins.edu.pl
e-mail:   etins@etins.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4439 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła Zarządzania Gospodarką Regionalną i Turystyką
O UCZELNI

Uczelnia powstała na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2001 roku. Wpis do rejestru a tym samym osobowość prawną uzyskała 20 marca 2001 roku.

Uczelnia mieści się w Kielcach przy ul. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" 49 w Kielcach i prowadzi kształcenie w systemie 3-letnich studiów licencjackich i 2-letnich magisterskich.

KIERUNKI STUDIÓW

Studia podyplomowe

Kierunki
 • Pedagogika opiekuńczo-wychowawcza z pracą socjalną (3)
 • Logopedia (3)
 • Oligofrenopedagogika (3)
 • Resocjalizacja (3)
 • Informatyka i technologia informacyjna w szkole (3)
 • Doradztwo zawodowe (3)
 • Wychowanie fizyczne i zdrowotne (3)
Szczegółowy opis wszystkich kierunków: (www)

*(3) - ilość semestrów

STUDIUM JĘZYKÓW OBCYCH

Celem Studium Języków Obcych jest nauka języków obcych w formie lektoratów na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych.

Do zadań Studium Języków Obcych należy również przeprowadzanie egzaminów wewnętrznych dla studentów ubiegających się o wyjazd na praktyki zagraniczne.

Pracownicy Studium Języków Obcych wykonują tłumaczenia tekstów obcojęzycznych na potrzeby uczelni.

Studium Języków Obcych podlega bezpośrednio Dziekanowi Wydziału Ekonomicznego dr Wacławowi Kotlińskiemu.

Lektoraty z języków obcych są przedmiotem obowiązkowym na wszystkich specjalnościach. Poziomy nauczania języków obcych

Nauka prowadzona jest na trzech poziomach zaawansowania:

 • początkujący - przeznaczony dla studentów, którzy nigdy nie mieli kontaktu z danym językiem,
 • średnio-zaawansowany (wyższy, niższy) - skierowany do studentów, którzy uczyli się wcześniej danego języka,
 • zaawansowany - kurs przygotowujący do egzaminów FCE i ZDF. Skierowany do osób, które miały na egzaminie maturalnym dobre oceny z języka lub które uczyły się go już, ale nie są jeszcze gotowe, aby przystąpić do certyfikatu.
Języki
 • angielski
 • niemiecki
 • hiszpański
 • włoski

Studenci przychodzą na uczelnię z bardzo zróżnicowanym poziomem znajomości języka, uczą się też w zróżnicowanym tempie. Koniecznością staje się więc indywidualizacja nauczania. Nauka języka przynosi efekty, jeżeli studenci mają kontakt z różnymi lektorami. Po każdym etapie kształcenia powinna nastąpić zmiana lektora. Aby zapewnić spójność w nauczaniu, lektorzy muszą wspólnie stworzyć program na wszystkie poziomy. Aby przydzielić studentów do odpowiednich grup, przed rozpoczęciem roku akademickiego studenci składają deklarację o poziomie znajomości języków. Na pierwszych zajęciach muszą być przeprowadzone testy, które pozwolą zweryfikować deklarowane umiejętności. Na kolejnych zajęciach studenci powinni być przypisani do odpowiednich grup.

MISJA

Cała działalność i aktywność uczelni jest skierowana na zaspokojenie oczekiwań studentów, społeczeństwa oraz potencjalnych pracodawców. Chcemy stworzyć takie warunki, aby każdy student mający potencjał swoich wrodzonych możliwości w procesie kształcenia organizowanym i prowadzonym przez uczelnię, nabył taki poziom wiedzy, umiejętności i kompetencji, który pozwoli mu osiągnąć sukces w życiu i w pracy.

Nasz absolwent będzie aktywnie uczestniczył w rozwoju demokratycznego państwa, które jest częścią europejskiej i światowej wspólnoty. Jest ona w stanie pracować efektywnie i uczyć się w ciągu całego życia, jest konkurencyjnym nie tylko na polskim rynku pracy. Stąd nasza uczelnia bierze aktywny udział i wspiera te wszystkie przedsięwzięcia i procesy, które przyczyniają się do rozwoju regionu świętokrzyskiego, poprzez współdziałanie z jednostkami samorządu terytorialnego wszystkich szczebli oraz tymi instytucjami, które kształtują politykę regionalną w województwie. Jako wspólnota akademicka kontynuujemy i rozwijamy tradycyjne wartości, tj. poszanowanie i poszukiwanie prawdy, wolność myśli, zasady etyczne w nauczaniu i humanizm, z jednoczesnym uwzględnieniem dziedzictwa kulturowego.

Zapewnienie wysokiej jakości kształcenia jest jednym z najważniejszych celów naszej działalności, który jest realizowany poprzez stały rozwój i doskonalenie kadry, łączność procesu kształcenia i podejmowanej aktywności badawczej, współpracę z innymi ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą oraz jednostkami gospodarczymi.

WSETiNS jest wspólnotą nauczycieli, studentów i pozostałych pracowników Uczelni.

Poczucie wspólnoty pozwala na kreowanie nadrzędnych zasad i celów przy poszanowaniu indywidualnych przekonań, praw i aspiracji wszystkich jej członków. Szczególną rolę w naszej wspólnocie odgrywają studenci, których rozwój osobowy i zawodowy nam powierzono. Stwarzanie warunków dla rozwoju środowiska studenckiego, w tym zapewnienie samorządności jego działania oraz tworzenie warunków, by studenci utożsamiali i wiązali swój rozwój zawodowy z rozwojem uczelni, jest przedmiotem naszej szczególnej troski.

Realizując misję, przy pełnym udziale całej społeczności akademickiej, współpracujemy z władzami wojewódzkimi, zarówno państwowymi jak i samorządowymi, władzami miasta oraz organizacjami społeczno-gospodarczymi regionu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie