Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

ul. Krowoderska 73, 31-153 Kraków
tel. (0-12) 423-38-40
www:   http://www.kwspz.pl
e-mail:  


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6410 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji ZdrowiaKrakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia rozpoczęła swoją działalność 6 sierpnia 2002 r. i została wpisana do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu pod numerem 104. Założycielem uczelni jest "Dalkrak" Centrum Kształcenia sp. z o.o. (spółka, która od sierpnia 2000 r. prowadzi Policealne Studium Kosmetyczne).

W pierwszym roku działalności Uczelni naukę rozpoczęło 100 osób, w chwili obecnej studiuje około 900 studentów. W marcu 2003 roku przy Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia uruchomione zostały Podyplomowe Studia Kosmetologii dla lekarzy jako pierwsze i jedyne tego typu w Polsce. Uczelnia współpracuje z Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ w Krakowie.

Uczelnia kształci studentów na kierunku Kosmetologia w specjalności kosmetologia i promocja zdrowia. Uczelnia jest w trakcie uruchamiania studiów na kierunku Fizjoterapia. Nasze absolwentki mogą kontynuować naukę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi otrzymując tytuł magistra - kosmetologa. W maju 2006 roku otrzymaliśmy prestiżowe wyróżnienie - certyfikat "Wiarygodna Szkoła".

KOSMETOLOGIA

KWSPZ

W ramach kierunku Kosmetologia prowadzona jest specjalność: Kosmetologia i Promocja Zdrowia. Nauka odbywa się w systemie dziennym od poniedziałku do piątku i trwa 6 semestrów oraz w systemie zaocznym co drugi tydzień w soboty i niedziele przez 6 semestrów. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł licencjat.

Absolwent studiów w zakresie kosmetologii i promocji zdrowia dobrze przygotowany jest do pracy w zawodzie. Głównym obszarem działalności zawodowej licencjata będą gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, firmy produkujące kosmetyki oraz organizacje zajmujące się promocją zdrowia. Ponadto absolwenci studiów tej specjalności będą współpracować z lekarzami dermatologami, alergologami, lekarzami medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, mogą być również nauczycielami zawodu.

Bardzo istotną rolę w nauczaniu odgrywają specjaliści z różnych firm i organizacji, z doświadczeniem pozauniwersyteckim, co pozwala studentom uzyskać umiejętności praktyczne, tak ważne w wykonywaniu zawodu kosmetologa, organizatora i promotora zdrowia.

Absolwent tej specjalności uzyskuje obszerną wiedzę z zakresu chemii i technologii kosmetyków, towaroznawstwa i analizy sensorycznej kosmetyków, kosmetologii - nauki skupiającej wiele dziedzin medycznych, kosmetologii stosowanej: pielęgnacyjnej i zdobniczej- ciała, twarzy, włosów i paznokci, kosmetologii naturalnej, techniki zabiegów kosmetycznych oraz masażu.

KWSPZ Posiadając znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego, absolwenci mogą ustawicznie podnosić swoje kwalifikacje i doskonalić się zawodowo poprzez uczestnictwo w międzynarodowych sympozjach kosmetologicznych.

Absolwenci przygotowani są również do prowadzenia firm z szeroko rozumianej promocji zdrowia i urody. Uzyskują przygotowanie do profesjonalnego posługiwania się techniką komputerową oraz do kierowania gabinetami kosmetycznymi i salonami odnowy biologicznej.

PODYPLOMOWE STUDIA KOSMETOLOGII

Podyplomowe Studia Kosmetologii są przeznaczone dla absolwentów uczelni medycznych. Zajęcia odbywają się w systemie niestacjonarnym co drugi weekend i trwają dwa semestry. Absolwenci otrzymują ministerialne świadectwo ukończenia Studiów Podyplomowych w zakresie Kosmetologii.

Program nauczania:

Nazwa przedmiotu
Semestr I [godz]
Semestr II [godz]
dermatologia
12
28
gerontologia
4
-
toksykologia
6
-
immunologia
6
-
alergologia
10
-
chirurgia plastyczna
14
26
pracownia kosmetyczna
50
50
fizykoterapia
14
14
komunikacja interpersonalna
6
10
przedsiębiorczość z elementami prawa
8
6
aspekty prawne działalności
-
8
technologia kosmetyków
16
-
podstawy dietetyki
8
4

Uzupełnieniem zajęć będą dodatkowe kursy specjalistyczne (poza programem, dla chetnych) poświęcone wybranym zagadnieniom, umożliwiające zdobycie umiejętności samodzielnego wykonywania zabiegów upiększajacych. Kursy te odbywać się będą w soboty lub niedziele. Uczestnictwo w nich będzie możliwe po uiszczeniu opłat. W semestrze planuje się organizację co najmniej 4 kursów zgodnie z zainteresowaniem studentów.

ZALETY NASZEJ UCZELNI

  • zespół nauczycieli akademickich o najwyższych kwalifikacjach,
  • znakomicie wyposażone pracownie do zajęć praktycznych,
  • najnowszy sprzęt zgodny ze współczesnymi wymogami kosmetologii,
  • warsztaty prowadzone przez profesjonalną kadrę czołowych firm kosmetycznych,
  • możliwość otrzymywania stypendium socjalnego i naukowego, oraz
  • dysponuje ofertami pracy "od zaraz" dla najlepszych absolwentów.

Szkoła zapewnia:
  • profesjonalną kadrę naukową głównie z Collegium Medium UJ w Krakowie,
  • multimedialne sale wykładowe,
  • nowoczesne pracownie kosmetyczne,
  • warsztaty prowadzone przez wiodące firmy kosmetyczne.

BIBLIOTEKA

Biblioteka KWSPZ istnieje od roku 2003. Na zbiory biblioteki - gromadzone zgodnie z profilem Uczelni - składają się: druki zwarte (książki), czasopisma, zbiory specjalne oraz materiały niepublikowane (prace licencjackie, prace studentów studiów podyplomowych). Księgozbiór obejmuje głównie pozycje z zakresu: nauk medycznych, nauk biochemicznych, promocji zdrowia, rehabilitacji, fizjoterapii, kosmetologii i kosmetyki a także nauk społecznych. Biblioteka gromadzi czasopisma specjalistyczne z zakresu kosmetologii, chemii kosmetycznej, towaroznawstwa kosmetycznego, medycyny estetycznej, dermatologii oraz kosmetyki.

Podstawowym źródłem informacji o gromadzonych zbiorach jest katalog komputerowy; można z niego korzystać na miejscu w bibliotece lub poprzez stronę internetową uczelni (KATALOG). W bibliotece znajdują się cztery stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie