Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej

ul. Podchorążych 2, 30-084 Kraków
tel. (012) 662-60-14
www:   http://www.up.krakow.pl
e-mail:   info@up.krakow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 4690 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

O Uczelni

Uniwersytet Pedagogiczny

Uniwersytet Pedagogiczny im. Komisji Edukacji Narodowej to pierwsza uczelnia pedagogiczna w kraju, posiadająca ponad 60-letnią tradycję. Strukturę Uniwersytetu tworzy 5 wydziałów: Humanistyczny, Pedagogiczny, Matematyczno-Fizyczno-Techniczny, Geograficzno-Biologiczny oraz Sztuki.
Zgodnie z wymogami UE i postanowieniami Deklaracji Bolońskiej uczelnia kształci na studiach trzystopniowych stacjonarnych i niestacjonarnych /licencjat, inżynier, magister, doktorat/ oraz podyplomowych. W 2001 roku został wdrożony Europejski System Transferu Punktów (ECTS), który umożliwia studentom jednoczesne studiowanie w kraju i za granicą. Uniwersytet na podstawie podpisanych umów współpracuje na polu naukowym i dydaktycznym z kilkudziesięcioma partnerami zagranicznymi. Studenci w coraz większym stopniu korzystają z wymian międzynarodowych w ramach programu Lifelong Learning Programme- Erasmus.
W swojej ofercie Uniwersytet posiada studia przygotowujące do zawodu nauczycielskiego dające uprawnienia do nauczania dwóch przedmiotów oraz studia nienauczycielskie. Aktualnie w Uniwersytecie kształci się około 19 000 studentów na 23 kierunkach i ponad 70- ciu specjalnościach.
Do dyspozycji studentów Uczelnia oddaje dobrze wyposażone sale wykładowe, ćwiczeniowe i pracownie, domy studenckie i nowoczesną bazę sportową. Na Uczelni działa kilkanaście kół naukowych i organizacji studenckich, klub studencki oraz akademicki chór mieszany.
Przy Uniwersytecie działają: Europejskie Centrum Kształcenia Ustawicznego i Multimedialnego, Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego, Wydawnictwo Naukowe, Księgarnia Akademicka, Biblioteka Główna, Uczelnia posiada również Obserwatorium Astronomiczne zlokalizowane w Gorcach na Suhorze, włączone do ogólnoświatowej sieci obserwatoriów astronomicznych.

Baza dydaktyczna

Studenci mogą korzystać z dobrze wyposażonych domów studenckich, z których jeden - "Za Kolumnami" jest najnowocześniejszym i najbardziej luksusowym tego typu obiektem w Krakowie. Do ich dyspozycji oddana jest także nowoczesna baza sportowa, w tym kryta pływalnia o wymiarach 25x12,5 m.

Rangę Uczelni wzmacnia również własne Wydawnictwo Naukowe, wydające rocznie ok. 90 publikacji, oraz Biblioteka Główna, która wraz z powiązaną z nią siecią bibliotek wydziałowych i instytutowych liczy ok. 650 tys. woluminów i jest jedną z większych bibliotek naukowych w Krakowie. Uczelnia posiada także nowocześnie wyposażone obserwatorium astronomiczne na Suhorze (1000 m n.p.m.) w Gorcach, włączone do ogólnoświatowej sieci obserwatoriów astronomicznych.

Współpraca

Uniwersytet na podstawie podpisanych umów współpracuje na polu naukowym i dydaktycznym z kilkudziesięcioma partnerami zagranicznymi. Studenci w coraz większym stopniu korzystają z wymiany międzynarodowej w ramach programu Socrates/Erasmus. Dzięki współpracy międzynarodowej pracownicy mogą uczestniczyć w międzynarodowych przedsięwzięciach naukowych, korzystać ze staży naukowych i konsultacji, a studenci poznawać nowe kraje, doskonalić umiejętności językowe, brać udział w zajęciach dydaktycznych i pracować w najlepszych zagranicznych laboratoriach.


Galeria

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie