Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Rolnicza

im. Hugona Kołłątaja w Krakowie

Al. Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
tel. (012) 662-43-96
www:   http://www.ar.krakow.pl
e-mail:   rector@ar.krakow.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 6974 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Akademia RolniczaAkademia Rolnicza im. Hugona Kołłątaja w Krakowie czerpie z dziedzictwa intelektualnego i tradycji Uniwersytetu Jagiellońskiego. To właśnie na tym Uniwersytecie od 1890 r. rozwijały się nauki rolnicze i leśne, kształcono młodzież, a także dbano o jej patriotyczne wychowanie. Od chwili powołania na UJ studia rolnicze w Krakowie były prowadzone nieprzerwanie na poziomie akademickim. W całej historii tych studiów kolejnym pokoleniom profesorów przyświecała idea wychowania młodzieży w poszanowaniu wolności obywatelskich i zasad etycznych. Za taką postawę kadra nauczająca nieraz doświadczała represji, a niektóre osoby były nawet okresowo pozbawiane możliwości nauczania.

Dzisiaj, po pięćdziesięciu latach istnienia Akademii jako samodzielnej uczelni, za priorytet uznajemy nadal niezależność myśli i postaw oraz obronę powszechnie uznawanych zasad i wartości akademickich. Zadaniem Akademii Rolniczej w Krakowie jako uczelni akademickiej jest kształcenie przyszłych elit do pracy w sferze szeroko pojętej gospodarki żywnościowej i leśnej oraz kształtowania i ochrony środowiska przyrodniczego. Uczelnia ma przygotowywać kadry zdolne sprostać współczesnym wymaganiom zrównoważonego rozwoju opartego na ekologicznych zasadach gospodarowania i korzystania z zasobów Ziemi.

Przewidując kierunki przyszłego rozwoju gospodarki, Uczelnia przekazuje przyszłym absolwentom nowoczesną wiedzę i umiejętności w zakresie nauk rolniczych, leśnych, biologicznych, ekonomicznych i inżynieryjnych. Przemiany społeczno-gospodarcze, jakie dokonały się w Polsce spowodowały, że od absolwenta Akademii Rolniczej wymaga się nowego rodzaju kwalifikacji. W miejsce fachowca przygotowanego do prowadzenia i nadzorowania procesów produkcyjnych w rolnictwie, oczekuje się specjalisty, który będzie w stanie powiązać przygotowanie technologiczne z umiejętnościami doradczymi i odpowiednią wiedzą ekonomiczną. Kwalifikacje te uzupełnione umiejętnościami w zakresie komunikacji społecznej stanowić powinny wyposażenie zawodowe absolwenta Akademii Rolniczej, właściwie przygotowanego do pracy w obszarze szeroko pojętej obsługi rolnictwa. W krajach Unii Europejskiej obserwuje się rosnącą rolę specjalistów o takim profilu kwalifikacji zawodowych. Wynika to stąd, że obok samego wytwarzania żywności coraz ważniejsza staje się dbałość o jej jakość, kontrolę i zbyt. Istotną rolę spełniają pod tym względem służby doradcze różnego szczebla.

W związku z tak zdefiniowanym profilem absolwenta Uczelnia dąży do gruntownej modyfikacji programów kształcenia, poszerzając zakres przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych. Istotą tych przemian winna być taka konstrukcja programów studiów, aby możliwe było nie tylko uczenie, ale i wyzwalanie kreatywności studentów. Szans upatrywać należy w dywersyfikacji i indywidualizacji programów studiów. Wymaga to jednak reorientacji w postrzeganiu roli nauczyciela akademickiego, który w coraz większym stopniu powinien odgrywać rolę moderatora i przewodnika procesu kształcenia, wykorzystującego nowoczesne metody nauczania.

Akademia Rolnicza

W celu wyposażenia studentów w umiejętności zgodne z oczekiwaniami i potrzebami przyszłego rynku pracy, do treści nauczania na wszystkich kierunkach wprowadzane są techniki informatyczne. W kontekst zmian programowych wpisuje się też nowa definicja praktyk odbywanych poza Uczelnią oraz w jej stacjach doświadczalnych. Wszyscy nauczyciele akademiccy zobowiązani są dokładać szczególnych starań, aby zapewnić wysoką jakość kształcenia.

Integralną część działalności Uczelni stanowią badania naukowe. Można w nich wyróżnić dwa obszary. Obszar pierwszy to badania w ramach grantów i programów europejskich, których tematyka określana jest przez autora projektu i przez zamawiającego. Obszar drugi to badania objęte działalnością statutową. Powinien on funkcjonować w powiązaniu z szeroko pojętym procesem dydaktycznym, a wręcz nawet go wspierać. Podejmowanie szerokich programów badawczych, także międzynarodowych oraz wprowadzanie technik informatycznych, służących rozwojowi rolnictwa winno wzmacniać znaczenie i tożsamość Uczelni w kraju i na świecie.

Akademia Rolnicza im. H. Kołłątaja ma bogatą tradycję bliskiej współpracy z uczelniami akademickimi Krakowa oraz innymi ośrodkami naukowymi w kraju i za granicą. Kontynuowanie i umacnianie tej współpracy będzie sprzyjać poszerzaniu i uzupełnianiu oferty edukacyjno-badawczej, mającej służyć zaspokojeniu potrzeb społecznych i cywilizacyjnych w przyszłości.

Kierunki kształcenia:

Wydziały Kierunki
Rolniczo-Ekonomiczny
Hodowli i Biologii Zwierząt
  • Zootechnika - ID, IZ, MUZ
  • Rybactwo - ID
Inżynierii Środowiska i Geodezji
  • Inżynieria Środowiska - ID, IZ, MUZ
  • Geodezja i Kartografia - ID, IZ, MUZ
Leśny
  • Leśnictwo - ID, IZ, MUZ
Ogrodniczy
  • Ogrodnictwo - ID, IZ, MUZ
Agroinżynierii
  • Technika Rolnicza i Leśna - ID, IZ, MUD
  • Zarządzanie i Inżynieria Produkcji - ID, MUD
Technologii Żywności
  • Technologia Żywności i Żywienia Człowieka - ID, IZ, MUZ
Międzywydziałowe Studium Biotechnologii
  • Biotechnologia - ID


LEGENDA:DzienneZaoczne
Studia I-go stopniaIDIZ
Studia II-go stopniaMUDMUZ
Studia jednolite
magisterskie
MDMZ

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie