Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Olsztyńska Szkoła Wyższa

im. Józefa Rusieckiego

ul. Bydgoska 33, 10-243 Olsztyn
tel. (0-89) 526-04-00, 526-87-22, fax 526-48-40
www:   http://www.osw.olsztyn.pl
e-mail:   osw@osw.olsztyn.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 7036 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Olsztyńska Szkoła Wyższa
O Uczelni

Promocja uczelni to ciężka praca i duże wyzwanie, ale także i spora satysfakcja z sukcesów. Jeśli włożony trud przynosi efekty to większej nagrody nie można sobie wymarzyć. O jakich efektach marzymy? By było nas coraz więcej, byśmy mogli kształcić się na atrakcyjnych kierunkach, by imię naszej szkoły było powszechnie znane i szanowane. Na pewno stopniowo tak się dzieje i temu właśnie służą organizowane wyjazdy promocyjne. Warto jednak mieć i tę świadomość, że tak naprawdę to każdy student poprzez swą postawę, wkład pracy, osiągane wyniki, sukcesy i chociażby chęci, każdego dnia w znaczący sposób promuje Olsztyńską Szkołę Wyższą. Jest już nas kilka tysięcy, drzemie więc w nas niebywały potencjał promocyjny. Na ile go wykorzystamy zależy od nas. Tymczasem będziemy nadal dbać o reklamę naszej uczelni. Zasługuje na to i dowodzi tego swoją X-letnią historią.



Struktura uczelni

Wydział Pedagogiczny - Najstarszy wydział uczelni


Na kierunku pedagogika kształcimy od 1997 roku w następujących specjalnościach:
 • animacja turystyki i rekreacji
 • pedagogika obronna i survival
 • pedagogika szkolna i edukacja komputerowa
 • pedagogika terapeutyczna
 • pedagogika resocjalizacyjna
a na kierunku politologia od 2003 roku na specjalności:
 • stosunki i organizacje międzynarodowe
Do 2006 roku wręczyliśmy dyplomy ponad 3 tys. studentów.

Absolwenci kierunku pedagogika uzyskują uprawnienia pedagogiczne i mogą pracować w placówkach resocjalizacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych, szkołach, biurach podróży, hotelach. Absolwenci politologii uzyskują przygotowanie do pracy związanej z szeroko rozumianą działalnością społeczną w instytucjach użyteczności publicznej.

Studenci mogą zdobywać wiedzę uczestnicząc w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez wybitnych profesorów z zakresu szeroko pojętej humanistyki, tj. pedagogiki, psychologii, filozofii, socjologii.

Uzupełnieniem procesu kształcenia są obozy szkoleniowe. Kwalifikacje i umiejętności zdobyte w ich trakcie pozwalają m.in. na pełnoprawną opiekę nad grupą, organizację szkół przetrwania i imprez o charakterze turystycznym.

Zdobędziecie wykształcenie, dzięki któremu odnajdziecie się w realiach europejskiej rzeczywistości.

Wydział Wychowania Fizycznego


Istnieje od 1999 r. - studia licencjackie, od 2003 r. - studia magisterskie

Obecnie na wydziale studiuje ok. 900 studentów. Do 2006 r. wręczyliśmy dyplomy 360 absolwentom.

Studenci wychowania fizycznego przygotowywani są do pracy w zawodzie nauczyciela wychowania fizycznego we wszystkich typach szkół, nabywają umiejętności związane z szeroko pojętą organizacją imprez sportowych, co może procentować zatrudnieniem w klubach sportowych, ośrodkach samorządowych i placówkach prywatnych.

Szeroko pojęta wiedza z zakresu kultury fizycznej stwarza naszym studentom możliwość realizowania siebie w roli trenerów, animatorów i popularyzatorów sportu. Studiując wychowanie fizyczne, można zdobyć uprawnienia instruktorskie w różnych dyscyplinach sportowych. Studenci swoją wiedzę mogą zdobywać uczestnicząc w wykładach i ćwiczeniach prowadzonych przez wybitnych profesorów i doktorów z zakresu nauk o kulturze fizycznej. Nasi wykładowcy to często byli czynni sportowcy, reprezentanci kraju i trenerzy, którzy swoją wiedzą i doświadczeniem dzielą się z adeptami wychowania fizycznego. Studenci zdobywają praktyczną wiedzę na obozach sportowych.

Dzięki świetnej infrastrukturze uczelni, znakomicie wyposażonym laboratoriom badawczym możemy zaoferować studentom wysoki poziom nauczania i kształcić ich w profesjonalnie przygotowanych gabinetach i obiektach sportowych.

Wydział Fizjoterapii
Istnieje od 1999 r. - studia licencjackie, od 2005 r. - studia magisterskie.

Obecnie studiuje ok. 1400 studentów. Do 2006 r. wręczyliśmy dyplomy 475 absolwentom. Kadrę Wydziału stanowią wykładowcy z ośrodków akademickich i medycznych Olsztyna, Poznania i Warszawy. Na kierunku wykłada 14 profesorów, 26 doktorów oraz ok. 110 magistrów i lekarzy.

Bazę dydaktyczną wydziału tworzą:
 • Centrum Rehabilitacji
 • Centralne Laboratorium Badawcze
 • gabinety kinezyterapii
 • gabinety fizykoterapii
 • gabinety masażu klasycznego
 • pracownie anatomii, fizjologii, biologii, biofizyki, biomechaniki
 • aule wykładowe

Plany i programy nauczania kierunku są przygotowane na podstawie aktualnych przepisów prawnych i najnowszych osiągnięć naukowych z dziedziny fizjoterapii, przy stałej konsultacji merytorycznej praktyków - lekarzy i fizjoterapeutów. Obejmują one:

 • przedmioty kształcenia ogólnego (np. bioetyka, język obcy, socjologia, anatomia, fizjologia, biologia);
 • przedmioty kierunkowe i specjalizacyjne (np. kinezyterapia, fizykoterapia, masaż, patobiomechanika, fizjoterapia kliniczna w dysfunkcjach narządów ruchu, zaopatrzenie ortopedyczne i protetyka, terapia zajęciowa).

Absolwent kierunku posiada przygotowanie do usprawniania pacjentów ze schorzeniami narządów ruchu, chorobami układu nerwowego, chorobami układu krążenia i oddechowego. Miejscem jego pracy są: oddziały szpitalne, publiczne i niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, zakłady opieki długoterminowej i terminalnej, zakłady opiekuńczo-lecznicze, domy pomocy społecznej, organizacje pozarządowe osób niepełnosprawnych, a także usprawnianie w domu pacjenta (rehabilitacja środowiskowa).

Wydział Zdrowia Publicznego

Obecnie studiuje ok. 1000 studentów, dyplomy odebrały 264 osoby.

Kształcimy w 4 specjalnościach: kosmetologia stosowana, odnowa biologiczna z kosmetologią, odnowa biologiczna z dietetyką, zarządzanie w służbie zdrowia i opiece rodzinnej.

Studenci specjalności odnowa biologiczna z kosmetologią przygotowywani są zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym do pracy w ośrodkach o szerokim zakresie usług związanych z odnową biologiczną, w gabinetach kosmetycznych, SPA.

Studenci specjalności odnowa biologiczna z dietetyką uzyskują przygotowanie zawodowe dotyczące technik i zabiegów z zakresu odnowy biologicznej. Uzyskują wiedzę medyczną i technologiczną dotyczącą żywienia człowieka.

Absolwenci specjalności kosmetologia stosowana uzyskują przygotowanie do pracy w gabinetach kosmetycznych o pełnym zakresie świadczenia usług. Są również przygotowani do ścisłej współpracy z lekarzem dermatologiem.

Specjalność zarządzanie w służbie zdrowia i opiece rodzinnej przygotowuje do zarządzania zdrowiem i życiem rodziny, pozwala zdobyć umiejętności z zakresu zarządzania zdrowiem publicznym.

Dysponujemy: 4 gabinetami kosmetycznymi, salami kinezyterapii, fizykoterapii, masażu klasycznego.

Od 3 lat organizujemy Mistrzostwa Makijażu. Laureatki Mistrzostw reprezentują uczelnię na forum ogólnopolskim, a nasze dotychczasowe sukcesy, to: I miejsce i "Czarna perła" dla uczelni w Ogólnopolskich Mistrzostwach Makijażu Szkół Kosmetycznych w 2005 r., II miejsce w 2006 r. i III miejsce w 2007 r. Odnosimy także sukcesy w konkursie młodych talentów w Poznaniu.

Zapraszamy również na studia podyplomowe z zakresu odnowy biologicznej, kosmetologii stosowanej i dietetyki.



Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>




Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej




Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie