Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna

ul. Rydygiera 8, 01-793 Warszawa
tel. kom: 662-219-127
www:   http://szkola.wsseuczelnia.edu.pl/
e-mail:   rekrutacja@wsseuczelnia.edu.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 18879 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie została założona przez Fundację Innowacja w 1996 roku i wpisana do rejestru uczelni niepaństwowych MEN. Prowadzi kształcenie na poziomie studiów licencjackich na kierunkach:

  • finanse i bankowość,
  • ekonomia
  • pedagogika
w systemach: zaocznym i eksternistycznym.

Baza dydaktyczna uczelni

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie posiada własną i nowocześnie wyposażoną bazę dydaktyczną, w tym między innymi cztery aule (w tym na 460 osób oraz na 320 osób z możliwością podziału ścianą dźwiękochłonną na dwie części po 160 miejsc), sale seminaryjne na 120 miejsc, 80 miejsc, dwie po 50 miejsc oraz kilkanaście mniejszych. Uczelnia dysponuje biblioteką, salą komputerową oraz stałymi łączami szerokopasmowego internetu, które wspomagają realizację procesu samokształcenia.

Studenci WSSE

Od początku powstania WSSE w uczelni istnieje partnerski układ pomiędzy kierownictwem uczelni, kadrą naukowo-dydaktyczną a studentami. Układ ten cechuje wzajemna życzliwość i zrozumienie. Udzielana jest pomoc potrzebna i oczekiwana przez studentów mających długoletnią przerwę w nauce, mieszkających w małych ośrodkach miejskich i wiejskich lub znajdujących się w trudnej sytuacji losowej. Ważną rolę odgrywa w WSSE Samorząd Studencki - niezwykle aktywny, kontaktujący się ze wszystkimi studentami lub ich przedstawicielami uczestniczącymi we wszystkich formach kształcenia.

Dobra współpraca pomiędzy studentami a uczelnią jest gwarantem spełniania założeń bezstresowego kontynuowania studiów. Warunki i formy kształcenia zaoferowane osobom chcącym kształcić się w naszej uczelni, zyskały pozytywną opinię, czego dowodem jest liczba studiujących.

Wymagane dokumenty:
  • Świadectwo dojrzałości (oryginał lub odpis wydany przez szkołę średnią wraz z kopią)
  • Kserokopię świadectwa ukończenia szkoły średniej (dotyczy nowej matury) potwierdzoną przez notariusza lub pracownika WSSE w Warszawie
  • Aktualne zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów
  • 4 zdjęcia formatu 35x45 mm, podpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem
  • Kserokopię dowodu osobistego (1,2,3 i 6 str. lub nowy dowód dwustronnie) potwierdzoną notarialnie lub przez pracownika WSSE książeczki Warszawie
  • Kserokopię książeczki wojskowej (dotyczy poborowych)
  • Kserokopię dowodu wpłaty wpisowego i pierwszej raty opłaty za studia

Współpraca z zagranicą

Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie współpracuje z uczelniami zagranicznymi ze Stanów Zjednoczonych, Rosji, Niemiec i Ukrainy. Zanim przyjęto WSSE do współpracy - została ona poddana w październiku 1999 r. ocenie Komisji Międzynarodowego Biura Akredytacyjnego (USA State of Delavare). W wyniku oceny jakości kształcenia w WSSE, wprowadzania i stosowania nowych form i metod nauczania we wszystkich formach edukacji w zakresie studiów wyższych - sprawdzonych w wielu krajach wysokorozwiniętych (Wielka Brytania, Australia, Niemcy, Stany Zjednoczone) - Wyższa Szkoła Społeczno-Ekonomiczna w Warszawie otrzymała certyfikat stwierdzający, że uczelnia spełnia standardy międzynarodowe w zakresie kształcenia uniwersyteckiego.

Absolwenci naszej uczelni obok dyplomu ukończenia studiów otrzymują amerykański certyfikat jakości kształcenia realizowanego w WSSE. WSSE została włączona w roku 2000 do Międzynarodowego Uniwersytetu Otwartego Kształcenia w Lansing działającego w stanie Michigan (USA).

Satelitarny przekaz wykładów

WSSE prowadzi studia niestacjonarne z zastosowaniem nowej metody przekazywania wiedzy na odległość - satelitarnego przekazu wykładów z siedziby uczelni w Warszawie do 35 Zamiejscowych Sal Wykładowych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Ten rodzaj studiów można też realizować poprzez uczestnictwo w zajęciach sobotnio-niedzielnych w Warszawie, skąd wykłady są transmitowane. Szczególnie atrakcyjne są te studia dla osób, które nie mogą przyjeżdżać na zajęcia do stolicy z różnych przyczyn (finansowych, zawodowych, rodzinnych lub spowodowanych trudnościami komunikacyjnymi). Dzięki Edukacyjnej Telewizji Satelitarnej "EDUSAT" (na którą WSSE posiada koncesję Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji) studenci mogą wysłuchiwać wykładów "na żywo", natomiast urządzenia interaktywnej łączności zainstalowane w Zamiejscowych Salach Wykładowych umożliwiają również zadawanie wykładowcom pytań.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie