Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Akademia Wojsk Lądowych

im. Generała Tadeusza Kościuszki

ul. Czajkowskiego 109, 51-150 Wrocław
tel. (71) 765-85-76, fax (71) 365-84-25
www:   https://www.awl.edu.pl
e-mail:   rekrutacja@wso.wroc.pl


Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 10574 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie

Rodowód Akademii Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu sięga okresu I Rzeczypospolitej, kiedy to w 1765 r. utworzono w Warszawie Szkołę Rycerską, którą ukończyło 600 oficerów. Byli wśród nich późniejsi słynni dowódcy i bohaterowie Narodu Polskiego: Jakub Jasiński, Józef Sowiński i Tadeusz Kościuszko. Następnie dzieło kształcenia oficerów Wojska Polskiego kontynuowały Korpusy Kadetów w Księstwie Warszawskim oraz Szkoła Podchorążych Piechoty w Królestwie Polskim.

Karty nowej historii pisze wrocławska uczelnia wojskowa od dnia 1 października 2002 r., kiedy to na mocy Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 18 grudnia 2001 r., przy wykorzystaniu potencjału szkół wojskowych z Wrocławia, Poznania i Torunia, powołana została do życia Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych z siedzibą we Wrocławiu (dzisiejsza WSOWL). W sierpniu 2003 roku szkoła otrzymała imię patrona - generała Tadeusza Kościuszki. W 2017 roku uczelnia zmieniła nazwę na Akademia Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki.

KIERUNKI NAUCZANIA

Obecnie Uczelnia prowadzi studia I i II stopnia (licencjackie, inżynierskie, magisterskie), studia podyplomowe, szkolenie kandydatów na oficerów w ramach 3, 6, 8,5 i 12 miesięcznego Studium Oficerskiego (dla osób cywilnych oraz podoficerów zawodowych posiadających wyższe wykształcenie). Oferta dydaktyczna uczelni obejmuje studia wyższe na 4 kierunkach, w tym „Zarządzanie” i „Bezpieczeństwo narodowe” na poziomie I i II stopnia oraz „Inżynierię bezpieczeństwa” i „Socjologię” na poziomie I stopnia.

Wydział
Zarządzania kształci kandydatów na żołnierzy zawodowych na kierunku Zarządzanie w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz studentów cywilnych, w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Prowadzi planowanie, realizację i dokumentowanie działalności dydaktycznej w ramach:

 • studiów I i II stopnia kierunku ”Zarządzanie”
 • Studium Oficerskiego przygotowującego absolwentów szkół wyższych na stanowiska służbowe dowódców plutonów rodzajów wojsk
 • studiów podyplomowych w zakresie „Zarządzania kryzysowego”
 • planowane są studia podyplomowe w specjalności „Zarządzanie logistyczne w sektorze publicznym”

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie posiada uprawnienia do prowadzenia studiów:

 • na kierunku „Bezpieczeństwo narodowe” – I i II stopnia
 • na kierunku „ Inżynieria bezpieczeństwa” – I stopnia;
 • na kierunku „Socjologia” – I stopnia

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie kształci studentów na kierunku Bezpieczeństwo Narodowe w ramach studiów pierwszego i drugiego stopnia, w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym w dwóch specjalnościach, (od 2011 r. na studiach II stopnia kształceni są również kandydaci na żołnierzy zawodowych), które studenci wybierają po pierwszym roku. Są to:

 • zarządzanie kryzysowe
 • bezpieczeństwo lokalne
 • oraz Inżynieria Bezpieczeństwa w ramach studiów pierwszego stopnia w systemie stacjonarnym w specjalnościach:
  • inżynieria bezpieczeństwa technicznego
  • inżynieria bezpieczeństwa cywilnego.

Wydział Nauk o Bezpieczeństwie prowadzi planowanie, realizację i dokumentowanie działalności dydaktycznej w ramach:

 • studiów I i II stopnia na kierunku „Bezpieczeństwo Narodowe”
 • studiów I stopnia na kierunku „Inżynieria Bezpieczeństwa”

Studium Oficerskiego przygotowującego absolwentów szkół wyższych do objęcia stanowiska służbowego dowódców plutonów rodzajów wojsk; planowane są studia podyplomowe 3-semestralne w specjalności „Edukacja dla Bezpieczeństwa” i 2-semestralne „Organizacja działań ratowniczych podczas zdarzeń masowych.

INFRASTRUTURA

Uczelnia dysponuje bardzo bogatą i różnorodną infrastrukturą szkoleniową, na którą składa się: pięć sal audytoryjnych, czterdzieści sal wykładowych, dwie pracownie komputerowe stacjonarne i jedna pracownia mobilna, trzy laboratoria, jedenaście pracowni językowych oraz sale: planowania, odpraw i kina, wyposażone w środki prezentacji multimedialnej i sprzęt komputerowy oraz pomoce szkoleniowe. Są one sukcesywnie doposażane w najnowocześniejszy sprzęt. Aule, sale wykładowe, pracownie wyposażone są w sprzęt i urządzenia szkoleniowe zabezpieczające właściwy poziom realizacji treści programowych. Baza gabinetowa w pełni zabezpiecza potrzeby dydaktyczne i szkoleniowe.
W 2011 r. ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczęto budowę i wyposażanie dwóch laboratoriów, fizyki i wytrzymałości materiałów. Przyjęte procedury zamówień publicznych gwarantują, że w nowym roku akademickim 2012/2013 te dwa laboratoria w pełni zabezpieczą potrzeby nowych kierunków studiów.

Dużym atutem WSOWL są obiekty sportowe. Nasi studenci mogę korzystać z: basenu krytego, hali sportowej, ośrodka sprawności fizycznej, wielofunkcyjnego ośrodka gimnastycznego, ośrodka walki wręcz, kortów tenisowych, boiska do gier zespołowych, stadionu lekkoatletycznego, hipodromu, czy też ośrodek szkolenia jeździeckiego.

Pełna prezentacja szkoły pojawi się po zatwierdzeniu oferty przedstawionej szkole.
Jeżeli szkoła nie otrzymała oferty, prosimy o kontakt:

zmiany@szkolnictwo.pl

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

X

TO JEST ROBOCZA PREZENTACJA JEDNOSTKI!

Zapraszamy jednostkę edukacyjną do współpracy.

Wypełnij formularz >>>
Od 20tu lat najpopularniejszy
i największy
informator branży edukacyjnej

- przedszkola, szkoły, uczelnie
-kolonie, zielone szkoły
- inne jednostki

OKS www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl
- ponad 1,5mln użytkowników/mies.


Zarejestruj się lub zaloguj, aby mieć pełny dostęp do informatora o szkołach.

Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie