|
Najpierw poznaj, nim źle ocenisz – lekcja wychowawcza inaczej
|
Od 01.01.2015 odwiedzono tę wizytówkę 1759 razy.
Chcesz zwiększyć zainteresowanie Twoją jednostką?
Zaprezentuj w naszym informatorze swoją jednostkę ->>>
|
|
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
Platforma Edukacyjna - gotowe opracowania lekcji oraz testów.
Ten scenariusz to inne ujęcie problemu agresji i anonimowości w szkole. Inna forma pracy na lekcji wychowawczej uatrakcyjnia szkołę w oczach ucznia. Udostępniam ten scenariusz, bo wiem jak trudno jest czasem zainteresować problemami szkoły naszych uczniów właśnie na lekcji wychowawczej. Moi uczniowie bawili się świetnie.
Najpierw poznaj, nim źle ocenisz – lekcja wychowawcza inaczej. Opracowała: Magdalena Medyńska Temat zajęcia: Maski – komunikowanie i rozpoznawanie emocji. Cel ogólny:
- komunikowanie i rozpoznawanie emocji przez dziecko.
Cele szczegółowe:
- dziecko rozpoznaje emocje u drugiej osoby;
- dziecko komunikuje swoje emocje zgodnie z poleceniem n-ciela;
- dziecko nazywa podstawowe emocje;
Formy pracy:
- indywidualna jednolita i zróżnicowana;
- zbiorowa jednolita i zróżnicowana.
Środki: papierowe oczy, papierowe maski, folia malarska, pojemnik, przygotowana muzyka, farby i pędzle, rekwizyty dostępne w sali. Przebieg zajęć:
- PODRÓŻ W KRAINĘ WYOBRAŹNI:(muzyka relaksacyjna np.: łąka wiosną)
- podróż w wyobraźnię i obserwacja świata przez inne „oczy”
- spoglądanie na świat, gdy się jest radosnym ;
- spoglądanie na świat, gdy się jest smutnym, złym;
- SPOTKANIE W PARACH:
- obserwacja siebie przez oczy;
- wspólne w parach dotykanie twarzy:
- neutralnej,
- smutnej,
- wesołej,
- powiedz, która jest ciekawsza?
- ŚWIAT W MASCE:
- polowanie na swoją maskę – maski falują na chuście, dziecko chwyta jedną spadającą maskę;
- podróż w znalezionej masce: rozmowy w parach przez pryzmat maski;
- która maska, to lepsza komunikacja – dziecko wrzuca do pojemnika maskę, w której rozmawiało się mu najłatwiej – liczenie;
- rysowanie dotykiem maski na twarzy partnera;
- SCENA ZBIOROWA:
- żywa rzeźba - tworzenie smutnej i wesołej twarzy z rekwizytów i dzieci – praca w grupach
- WIELKIE MALOWANIE:
- malowanie maski z papieru farbami;
- WIELKA WYSTAWA :
Przedstawienie swojej pracy, omówienie jej;
- ZAKOŃCZENIE:
Przekazanie informacji zwrotnej o swoich odczuciach po zajęciu. |
Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:
X
Zarejestruj się lub zaloguj,
aby mieć pełny dostęp do serwisu edukacyjnego.
www.szkolnictwo.pl
e-mail: zmiany@szkolnictwo.pl - największy w Polsce katalog szkół - ponad 1 mln użytkowników miesięcznie
Nauczycielu! Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www.szkolnictwo.pl (w zakładce "Nauka").
|
|
|