Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Przedszkole Publiczne Nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi

im. Janusza Korczaka

ul. Powstańców Śląskich 9, 26-600 Radom
tel. (48) 344-71-62, fax (48) 344-30-86
www:   http://przedszkole24radom.edupage.org
e-mail:   pp24radom@wp.pl
Liczba odwiedzin od 01.01.2015: 7906 razy
dzięki wykupionej wizytówce w serwisie szkolnictwo.pl
(wysokie pozycjonowanie płatnej wizytówki =
= duża popularność
Twojej jednostki!)
* szkolnictwo.pl - najpopularniejszy informator edukacyjny - 1,5 mln użytkowników miesięcznie
 

PRZEDSZKOLE PUBLICZNE Nr 24
z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI

- opieka specjalistów: psycholog, logopeda rehabilitant ruchowy, nauczyciel od gimnastyki korekcyjnej oraz nauczyciele wspomagający integrację z uprawnieniami do dodatkowych zajęć: muzykoterapia, logorytmika, terapii ręki
- bogata oferta zajęć dodatkowych
- przedszkole czynne od 6:00 do 17:00
- przyjmujemy dzieci od 3 roku życia

Przedszkole Publiczne Nr 24 z oddziałami integracyjnymi jest placówką opiekuńczo-wychowawczo-kształcącą i terapeutyczną przeznaczoną przeznaczoną dla dzieci zdrowych i niepełnosprawnych w wieku przedszkolnym.

Oddziały integracyjne zorganizowane zostały w celu umożliwienia wychowankom niepełnosprawnym zdobycie wiedzy i umiejętności na miarę ich możliwości, zaś zdrowym wychowankom w celu uświadomienia istnienia w ich otoczeniu niepełnosprawnych rówieśników.

Placówka zlokalizowana jest na osiedlu Gołębiów I w budynku wolno stojącym, otoczonym ogrodem. Budynek posiada podjazd dla niepełnosprawnych, przestronne sale, salę gimnastyczną i 2 jadalnie, w których podawane są smaczne, zdrowe posiłki (również dla dzieci ze specjalną dietą).

Wiemy, że najważniejszym dobrem jest dobro dziecka. Pragniemy przygotować je do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami. Stworzymy każdemu dziecku szansę rozwoju, zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi. Zrobimy wszystko, aby w każdym dziecku rozbudzić ciekawość świata i ludzi, spostrzegawczość i wrażliwość. Chcemy wychować dziecko z bogatą wyobraźnią twórczą, zdolne do spontanicznej ekspresji własnych uczuć i myśli, otwarte na pomysły i inspiracje płynące od innych osób oraz gotowe szukać nowych lepszych i oryginalnych rozwiązań.

PROGRAM INNOWACYJNY

W przedszkolu realizowany jest program innowacyjny "Wspomaganie i korygowanie rozwoju dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolnej grupie integracyjnej", którego główne założenia są następujące:
 • dostosowanie treści i form pracy wychowawczo-dydaktycznej do potrzeb grupy integracyjnej
 • tworzenie indywidualnych programów edukacyjno-terapeutycznych dla dzieci niepełnosprawnych
 • stosowanie metod pedagogiki specjalnej w procesie rewalidacyjno-wychowawczym

KADRA PEDAGOGICZNA

Naszą kadrę tworzą osoby świetnie przygotowane do pracy z dziećmi. Świadczą o tym nie tylko ukończone studia pedagogiczne, czy liczne kursy doszkalające. Dla wychowawców w naszym przedszkolu praca z dziećmi to przede wszystkim pasja w którą wkładają wiele pracy i osobistego zaangażowania.

W celu zapewnienia prawidłowej realizacji zadań wychowawczo-dydaktycznych i terapeutycznych w przedszkolu zatrudniona jest odpowiednio wykwalifikowana kadra pedagogiczna stanowiąca zespół wychowawczo-terapeutyczny. Zatrudnieni są następujący specjaliści: psycholog, logopeda, rehabilitant ruchowy, nauczyciel od gimnastyki korekcyjnej oraz nauczyciele wspomagający integrację z uprawnieniami do dodatkowych zajęć: muzykoterapia, logorytmika, terapii ręki.

ZAJĘCIA DODATKOWE

Przedszkole zapewnia dzieciom różnorodne zajęcia prowadzone przez specjalistów, które pobudzają u dziecka jego potencjalne zdolności i umiejętności:
 • Otaczanie dziecka opieką psychologiczną i logopedyczną
  • opieka psychologiczna
  • opieka logopedyczna
 • Usprawnianie ruchowe
  • rehabilitacja ruchowa z elementami Integracji Sensorycznej
 • Zajęcia ogólnorozwojowe z zastosowaniem metod aktywizujących
  • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
  • pedagogika zabawy
  • ćwiczenia rytmiczne
  • zabawy paluszkowe
  • bajkoterapia
  • zajęcia relaksacyjne z elementami muzykoterapii
  • programy Aktywności Knillów
  • język angielski
  • logorytmika
  • religia
  • gimnastyka korekcyjna

Język angielski w przedszkolu prowadzony jest dla wszystkich grup wiekowych. Naszym celem jest sprawne i skuteczne przygotowanie dzieci do kontynuowania nauki języka angielskiego w późniejszym etapie edukacji szkolnej. Możemy to uzyskać jedynie dzięki dostosowaniu programu nauczania do wieku i rozwoju emocjonalnego dzieci. Stąd też najmłodsze przedszkolaki wyruszają w "zaczarowaną krainę języka angielskiego" śpiewając piosenki i biorąc udział w zabawach. Przedszkolaki spotykają się z językiem angielskim poprzez zabawy tematyczne i gry aktywizujące je do działania i rozwoju ich indywidualnych zdolności językowych. Zajęcia prowadzone są 2 razy w tygodniu.

GALERIASERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnej
Zachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie