Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego

im. II Czechosłowackiej Brygady Spadochronowej

Nowosielce 206, 38-530 Zarszyn
tel. (13) 465-39-80
www:   http://zsckr-nowosielce.pl
e-mail:   sekretariat@zsckr-nowosielce.pl


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
dla młodzieży i dorosłych


SZKOŁA POLICEALNA
dla młodzieży i dorosłych

 

TECHNIKUM
dla młodzieży


KURSY KWALIFIKACYJNE

- kwalifikacja R.3. Prowadzenie produkcji
  rolniczej

- kwalifikacja R.16. Organizacja
  i nadzorowanie produkcji rolniczej


KURSY

- florysta

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach to jedyna w powiecie sanockim szkoła rolnicza. Wszystkie zawody zawarte w ofercie edukacyjnej szkoły kwalifikują absolwenta do prowadzenia gospodarstwa w rolnego w całej Unii Europejskiej, uprawniają do korzystania z programów pomocowych m.in.
 • przejecie gospodarstwa rolnego w ramach renty strukturalnej
 • inwestycji w gospodarstwie rolnym
 • ułatwienie startu młodym rolnikom

Szkoła swą działalność rozpoczęła w roku szkolnym 1958/59, w zabytkowym dworku Gniewoszów wybudowanym na przełomie XVIII i XIX wieku. Nauka w technikum kończy się maturą i egzaminem zawodowym. Uczniowie mogą ubiegać się o wydanie suplementu do dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe w języku polskim i angielskim – EUROPASS.
W okresie nauki uczniowie mogą skorzystać z bezpłatnego kursu prawa jazdy "B" i "T". Szkoła organizuje różnego rodzaju kursy:
  
 • do obsługi maszyn rolniczych tj. kombajnu zbożowego, prasy wysokiego stopnia zgniotu
 • spawacza, obsługi maszyn specjalnych, obsługi wózków widłowych
 • florystyczne, gotowania
 • obsługi specjalistycznych komputerowych programów wykorzystywanych w rolnictwie, projektowaniu terenów zieleni oraz w działalności gospodarczej

W naszej szkole istnieje możliwość odbycia praktyki zawodowej w kraju i zagranicą: w Szwajcarii, Niemczech, Holandii i Szkocji. Po skończeniu technikum i zdaniu egzaminu dojrzałości nasi absolwenci mają wstęp na wszystkie uczelnie. Wielu wybiera nie tylko studia rolnicze, ale także inne kierunki. Uczniowie mogą brać udział w wyjazdach tematycznych, m. in. Targi Polagra-Poznań, Targi maszyn rolniczych-Kielce, wycieczki krajowe i zagraniczne. Zdobywają doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy UE.

PRACOWNIE SZKOLNE

Dysponujemy nowoczesnym wyposażeniem i sprzętem ogrodniczym, którego obsługę i zastosowanie uczniowie poznają w trakcie zajęć praktycznych, ucząc się zagospodarowania terenów zieleni, hodowli, uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych.

Pracownie szkolne wyposażane są w nowoczesny sprzęt multimedialny; każda z pracowni posiada niezbędne pomoce dydaktyczne tj. rzutniki multimedialne, laptopy, pomoce naukowe. Posiadamy 2 pracownie informatyczne z atrakcyjnymi programami do nauki poszczególnych zawodów. W szkolnej bibliotece istnieje centrum multimedialne.

Dla uczniów zawodu hodowca koni wybudowana i oddana do użytku została nowoczesna stajnia wraz z klasopracowniami i niezbędnym wyposażeniem dydaktyczno-technicznym.

Gospodarstwo rolne działające w ramach Pracowni Szkolnej w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach zajmuje powierzchnię ok. 71,3 ha . Wyposażone jest w ciągniki oraz podstawowy sprzęt do uprawy, siewu, sadzenia, pielęgnacji oraz zbioru roślin. Grunty orne, pastwiska i łąki to 35 ha naszego gospodarstwa.

W związku z niską opłacalnością produkcji zwierzęcej gospodarstwo zmieniło profil swej działalności. Obecnie główną uprawianą rośliną stają się zboża wraz z kukurydzą. Innym nowatorskim kierunkiem jest uprawa wierzby krzewiastej (energetycznej). Dodatkowo uprawiany jest również len oleisty.

Na terenie szkoły zagospodarowano 3 stawy rybne w związku z naborem do zawodu technik rybactwa śródlądowego.

PRAKTYKI

Uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach odbywają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe w gospodarstwie, poznając praktyczne zasady uprawy roślin i hodowli zwierząt.

Od wielu lat program praktyk zawodowych realizowany jest nie tylko w kraju, ale i za granicą np. w Niemczech, Holandii, Danii, Szkocji. Co roku grupa naszej młodzieży odbywa praktyki zawodowe we wzorcowych gospodarstwach ekologicznych na terenie Szwajcarii. Uczniowie bardzo cenią sobie także 3-miesięczne wyjazdy do Niemiec, gdzie mają możliwość nie tylko zarobku, ale także doskonalenia umiejętności językowych. Wielu absolwentów otrzymuje atrakcyjne oferty pracy w specjalistycznych gospodarstwach poza granicami kraju, gdzie wcześniej odbywali swoje praktyki zawodowe.

Dodatkowo oprócz praktyk odbywających się na terenie szkoły organizowane są tygodniowe wyjazdy do ogrodu botanicznego w Krakowie, oraz w Ośrodku Wypoczynkowym "Caritas" w Rajskim, gdzie uczniowie architektury krajobrazu zdobywają dodatkową niezbędną wiedzę z zakresu zagospodarowania terenów zieleni, hodowli, uprawy i pielęgnacji roślin ozdobnych. Oprócz tego często wykonują założenia ogrodowe na terenie miasta i gminy Sanok, jak np. zieleniec przy oddziale ratunkowym sanockiego szpitala, bramie wjazdowej oraz przy budynku Stacji Dializ. Dysponujemy również nowoczesnym wyposażeniem i sprzętem ogrodniczym, którego obsługę i zastosowanie uczniowie poznają w trakcie zajęć praktycznych.

Dla uczniów zawodu hodowca koni wybudowana i oddana do użytku została nowoczesna stajnia wraz z klasopracowniami i niezbędnym wyposażeniem dydaktyczno-technicznym. Przewidziano tu 6 boksów dla koni, zaplecze sanitarne, siodlarnię, paszarnię, salę dydaktyczną do nauki zawodu. W naszej stajni znajdą się konie różnych ras: hucuły, małopolskie, szlachetna półkrew. Uczniowie tego zawodu uczą się na praktykach opieki nad końmi, ujeżdżania i powożenia nowoczesną bryczką sportową, którą również szkoła posiada. Uczniowie naszej szkoły biorą udział w zawodach organizowanych na Dniach Konia Huculskiego organizowanego w Rudawce.

Nowa stajnia, ogiery rasy huculskiej oraz klacz - inwestycje w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach

INTERNAT

Uczniowie mają możliwość zamieszkania w internacie, w którym staramy się zapewnić optymalne warunki do nauki, odpoczynku i wszechstronnego rozwoju. Internat Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Nowosielcach znajduje się w bliskim sąsiedztwie szkoły. Jest on niewielką, ale nowoczesną i przytulnie urządzona placówką koedukacyjną:

 • pokoje trzy osobowe w odremontowanym budynku obok szkoł
 • park, boisko do gry w piłkę nożną i siatkową
 • stołówka z całodziennym wyżywieniem
 • sanitariaty i natryski
 • świetlica z TV SAT, DVD
 • pomieszczenia do nauki własnej
 • sala komputerowa z dostępem do Internetu (łącze radiowe)
 • stała, całodobowa, profesjonalna opieka pedagogiczna
 • uczestnictwo w różnego rodzaju konkursach wiedzy, plastycznych, muzycznych, sportowych

Proponujemy:
 • korzystanie z kompleksu sportowo-dydaktycznego, m. in.: z nowoczesnej pełnowymiarowej hali sportowej, pracowni specjalistycznych do nauki przedmiotów zawodowych
 • branie udziału w zajęciach dodatkowych m. in.: przeprowadzonych w bazie dydaktycznej do nauki hodowli i użytkowania koni: nauka jazdy konnej, nauka powożenia
 • uczestnictwo w kołach zainteresowań
 • wycieczki i wyjazdy studyjne
 • praktyki zagraniczne

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie