Startuj z nami!

www.szkolnictwo.pl

praca, nauka, rozrywka....

mapa polskich szkół
Nauka Nauka
Uczelnie Uczelnie
Mój profil / Znajomi Mój profil/Znajomi
Poczta Poczta/Dokumenty
Przewodnik Przewodnik
Nauka Konkurs
uczelnie

zamów reklamę
zobacz szczegóły
uczelnie
PrezentacjaMapaForumPrezentacja nieoficjalnaZmiana prezentacjiUczniowie
Zespół Szkół nr 1

im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4, 05-300 Mińsk Mazowiecki
tel. (25) 758-25-64, fax (25) 758-36-17
www:   http://zs1mm.edu.pl
e-mail:   zs1mm@zs1mm.edu.pl


LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI

- klasa wojskowa - proponowane
  przedmioty w zakresie rozszerzonym:
  matematyka, fizyka, język angielski,
  autorski program "Przysposobienie
  wojskowe młodzieży szkolnej"

- klasa psychologiczo-prawna
  proponowane przedmioty w zakresie
  rozszerzonym: język angielski,
  historia, wiedza o społeczeństwie

- oddział dwujęzyczny z językiem
  angielskim
- proponowane przedmioty
  w zakresie rozszerzonym: język angielski
  (6 godz. tygodniowo), biologia, chemia,
  geografia. Biologia i geografia w języku
  angielskim, matura w języku angielskim
  lub w języku polskim

- oddział psychologiczno-pedagogiczny
  (integracyjny)
- proponowane
  przedmioty  w zakresie rozszerzonym:
  język angielski, biologia, chemia

 

TECHNIKUM (4 lata)

- technik budownictwa
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, fizyka

- technik geodeta
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, fizyka

- technik informatyk
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, fizyka

- technik urządzeń sanitarnych
  przedmioty rozszerzone:
  matematyka, fizyka

- technik drogownictwa
  przedmioty rozszerzone:
   matematyka, fizyka

- technik usług fryzjerskich
  przedmioty rozszerzone:
  biologia, chemia


ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA
(3 lata)


KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY

- B.30. Sporządzanie kosztorysów
  i przygotowanie dokumentacji
  przetargowej

Zespół Szkół nr 1 im. K. Wielkiego to placówka nowoczesna,
dynamicznie się rozwijająca, dostosowująca swoją ofertę edukacyjną
do zainteresowań młodzieży i oczekiwań rynku pracy.
Zespół Szkół nr 1 im. K. Wielkiego został laureatem godła Technikum 2013!


Tytuł "Srebrnej Szkoły" - Technikum w Zespole Szkół nr 1 w Mińsku Mazowieckim znalazło się wśród 300 najlepszych techników w Polsce w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych Perspektywy 2014.

Nasza szkoła jest największą placówką oświatową w powiecie mińskim. Od lat obserwujemy rynek i dostosowujemy naszą ofertę do potrzeb młodzieży. Szkoła kładzie nacisk na przygotowanie do egzaminu maturalnego i zawodowego. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie młodzieży z całego powiatu, i nie tylko. Badamy potrzeby, analizujemy dane i dlatego oferujemy nowe zawody, wycofując kierunki nadwyżkowe na rynku pracy. Współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy, przedsiębiorcami oraz poszukujemy renomowanych firm na terenie Warszawy.

U nas naucza wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Dodatkowym atutem szkoły są konsultacje. Każdy nauczyciel raz w tygodniu po godzinie 14.00 przyjmuje na konsultacje. Jeśli zawód bogaci się w nowe technologie lub programy - nasi nauczyciele uzupełniają wykształcenie, by natychmiast przekazać tę wiedzę uczniom.

Wdrażamy ocenianie kształtujące - uczeń na początku każdej lekcji otrzymuje informację, co powinien umieć po zajęciach, o co będzie pytany i co będzie na sprawdzianie (NACOBEZU)

Certyfikat SNT - nasza szkoła uzyskała certyfikat LIDERA SZKOŁY NOWYCH TECHNOLOGII. Projekt Szkoła Nowych Technologii jest częścią międzynarodowego programu Microsoft Partners in Learning.

Warunki w jakich uczą się nasi uczniowie są na miarę XXI wieku. Dobre przygotowanie do egzaminów zawodowych to również potwierdzenie praktyk zawodowych na wysokim poziomie, dlatego współpracujemy z Powiatowym Urzędem Pracy, przedsiębiorcami oraz poszukujemy renomowanych firm na terenie Warszawy.

Nasza "Królówka" lub kto woli "Budowlanka" cieszy się od lat zasłużoną popularnością wśród uczniów i ich rodziców, ponieważ oferuje atrakcyjne zawody oraz kształci dobrych fachowców, którzy są poszukiwani na rynku pracy. Kompleks szkolnych budynków: szkoła, internat, sala gimnastyczna, stołówka znajduje się na rozległym, pięknie zadrzewionym terenie pomiędzy parkiem miejskim a rzeką Srebrną przy ul. Budowlanej.

Dziś - ciekawa nauka, wkrótce - ciekawa praca.

Baza dydaktyczna
Zespół posiada bogatą bazę dydaktyczną:
 • nowocześnie wyposażone pracownie
 • 2 siłownie
 • sala ćwiczeń z przysposobienia wojskowego i sala gimnastyczna
 • Szkolne Centrum Informacji pełniące też funkcje świetlicy
 • 4 pracownie komputerowe ze stałym dostępem do Internetu
 • salę projekcyjno - multimedialną
 • aulę widowiskową
 • skomputeryzowane zbiory biblioteczne
 • stołówka
 • w szkole funkcjonuje monitoring
 • internat - ponad 100 miejsc noclegowych (pokoje czteroosobowe, świetlica, sekcje umożliwiające rozwój zainteresowań

Zajęcia pozalekcyjne
Różnorodność imprez szkolnych i sportowych umożliwia pełne przygotowanie do dalszej nauki. Szkoła posiada szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych, dającą możliwość rozwijania zainteresowań i talentów:
 • koła przedmiotowe
 • Klub Młodego Geodety
 • Koło PCK
 • Koło Młodych Prawników
 • Koło Teatralne
 • koło informatyczne
 • radiowęzeł szkolny
 • gazetka szkolna
 • Szkolny Ośrodek Kariery
 • prężnie działający Samorząd Szkolny
 • Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "KORONA"

Młodzież Technikum w latach 2011-2013 uczestniczyła w projekcie "Przyjazna i atrakcyjna szkoła gwarancją dobrego wykształcenia”. Łącznie w projekcie wzięło udział 621 uczniów. Zdobyli dodatkowe kwalifikacje na kursach zawodowych (AutoCad, NormaPro, Suse Novell, kursy drogowe, budowlane). Uczestniczyli w obozach językowych, wycieczkach. Doposażone zostały pracownie zawodowe.

Zespół Szkół Nr 1 im. Kazimierza Wielkiego prowadzi na szeroką skalę współpracę krajową i zagraniczną oraz uczestniczy w licznych programach i projektach (Comenius, eTwinning, CISCO - Lokalna Akademia CISCO, NATP – Novell, DreamSpark – Microsoft).

Nauczyciele prowadzą partnerski dialog z młodzieżą, wraz z pedagogami szkolnymi pomagają w problemach wychowawczych i socjalnych. W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera!Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego (króla Polski) króluje wśród innych szkół! Dla gimnazjalistów to perspektywa na przyszłość.

OFERTA JĘZYKOWA

Oferta językowa
Język obcy obowiązkowy - kurs kontynuacyjny
Język angielski - nauka odbywa się w grupach podstawowych i zaawansowanych. Klasyfikacja do grup odbywa się w klasie I na początku września, na podstawie testu określającego poziom znajomości języka. Na każda klasę I przypada grupa podstawowa oraz grupa zaawansowana, międzyklasowa.
 • Nauka w grupach podstawowych zakłada osiągnięcie poziomu A2 wg Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego. Realizowany materiał odpowiada wymaganiom matury podstawowej.
 • Nauka w grupach zaawansowanych uwzględnia większe kompetencje i zdolności językowe uczniów. Realizowany materiał odpowiada wymaganiom poziomu podstawowego matury, wprowadzając elementy egzaminu na poziomie rozszerzonym. Nauka zakłada osiągnięcie poziomu B1 wg ESOKJ.

Język obcy dodatkowy - kurs dla początkujących
Na początku klasy I uczniowie deklarują wybór języka obcego dodatkowego. Nauka odbywa się w grupach międzyklasowych.
  
 • Język rosyjski - nauka tego języka zakłada przygotowanie do matury na poziomie podstawowym. Uczniowie o większych kompetencjach językowych mogą przygotować się również do matury rozszerzonej poprzez indywidualne konsultacje.
 • Język niemiecki - kurs od podstaw.
 • Język hiszpański - kurs od podstaw

INTERNAT ZESPOŁU SZKÓŁ NR 1

Internat nasz mieści się na terenie Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego przy ulicy Budowlanej 4 w Mińsku Mazowieckim. Jesteśmy placówką koedukacyjną. Wśród atutów internatu można wymienić:
 • bardzo bliska odległość do szkoły (1 minuta) dobre warunki lokalowe - pokoje 4 i 5 osobowe, rozlokowane na dwóch kondygnacjach
 • atrakcyjne formy spędzania czasu wolnego - możliwość rozwoju indywidualnych zainteresowań i umiejętności, poprzez pracę w sekcjach: multimedialnej, artystycznej, kulinarnej, sportowej, jak również Młodzieżowej Radzie Internatu
 • korzystne warunki finansowe
 • życzliwą atmosferę sprzyjająca nauce i wypoczynkowi
 • całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej i codzienną opiekę pielęgniarki szkolnej
 • wewnętrzny i zewnętrzny monitoring budynku

Do dyspozycji mieszkańcy internatu mają: pracownię komputerową z dostępem do Internetu oraz bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie placówki, świetlicę wyposażoną w sprzęt audiowizualny, pokój cichej nauki, profesjonalnie wyposażoną siłownię, świetlicę sportową (bilard, piłkarzyki, stoły do tenisa), aneks kuchenny, pomieszczenia higieniczno-sanitarne oddzielnie na każdej kondygnacji, podręczną biblioteczkę.

Umieść poniższy link na swojej stronie aby wzmocnić promocję tej jednostki oraz jej pozycjonowanie w wyszukiwarkach internetowych:

Zaloguj się aby mieć dostęp do platformy edukacyjnejZachodniopomorskie Pomorskie Warmińsko-Mazurskie Podlaskie Mazowieckie Lubelskie Kujawsko-Pomorskie Wielkopolskie Lubuskie Łódzkie Świętokrzyskie Podkarpackie Małopolskie Śląskie Opolskie Dolnośląskie